Păreri The Boss

(2016)

Șefa

xerses pe 26 Aprilie 2016 22:27
M-as fi bucurat sa spun ca a fost un film la care am ras cu pofta...
Sorin87 pe 03 Septembrie 2016 22:02
O comedie de vazut datorita faptului ca in rolul principal este Melissa McCarthy foarte tare
kakapiciu pe 30 Iulie 2016 08:44
Foarte slab filmul. Ii admir stilul comic al lui Melissa McCarthy dar deja devine repetitiv si plictisitor.
AlineziaBumfi pe 24 Aprilie 2016 18:01
Cuplul Melissa McCarthy si Ben Falcone au scris impreuna scenariul lui "The Boss", Falcone preluand si regia. Cei doi sunt la a doua colaborare de acest fel, dupa "Tammy", din 2014, o comedie "fara sare si piper".

Melissa McCarthy este, dupa parerea mea, un geniu in materie de comedie, deci m-am gandit ca "Tammy" este doar un experiment mers prost.

Nici aceasta incercare, insa, nu se dovedeste reusita. "The Boss" nu este numai un film neoriginal sau fara simt al realitatii, ci si o "comedie" care nu reuseste sa amuze.

Scenariul este cliseic si pare neterminat. Se ajunge chiar la includerea unor scene ce nu au legatura cu nimic din ceea ce se intamplase anterior in film.

Melissa McCarthy ramane la fel de buna ca intotdeauna, insa Kristen Bell nu se mentine constanta in ceea ce priveste actoria. Peter Dinklage joaca un personaj ce pare… citeşte

Dragos.87 pe 03 Martie 2017 23:49
Fa bine ca sa ajungi bine.Melissa McCarthy face un rol bun desi povestea nu e cine stie ce dar are stilul ei care te bine dispune mereu.Cam grabit sfarsitul dar o vizionare tot merita,asa ca il recomand o data sa va binedispuna in momentele de plictiseala!
SYNDJ pe 14 Noiembrie 2016 02:57
Rau nu a fost, dar ma asteptam la ceva mai mult, asta dupa ce am vazut trailerul, posterul filmului si ca joaca Melissa McCarthy. Oricum, ea face tot filmul si de aceea n-o sa-i dau o nota mica.