Păreri The Body

(2001)

Misiune în țara sfântă

MaddoW pe 02 Martie 2010 20:57
daca nu ai ce face intr-o seara, se merita sa te uiti la el. Mie mi s-a parut bunicel
Matrix pe 17 Martie 2004 10:15
Credeam ca nu se mai termina!
mjBIANCA pe 12 Iulie 2010 13:59
un film kre are poveste frumoasa si actorul isi joaca ff bine rolul insa park r fii putut sa dezvolte mai mult firul actiunii-oricum un film bun
SfinxRo pe 08 Ianuarie 2020 00:43
PROVOCATOR
Evident ca acest film nu este pentru GOSSIP GIRLS sau COCALARII ce-si dau importanta si aere de mari cinefili , in extaz doar daca vad viol , pumni si impuscaturi la greu !
Filmul nu este o capodopera , insa aduce in discutie un subiect provocator si deosebit de sensibil , mai degraba din zona teoriilor conspirationiste , ce lasa privitorului sansa si privilegiul de a se intreba (inca o data) daca religia crestina nu este fondata pe o mare minciuna !?
Departe de a contrazice religia monoteista sau credinta in Divinitate , filmul pune pe tapet "invierea" intemeietorului crestinismului prin descoperirea unui schelet cu semnele patimilor si a crucificarii , intr-un mormant evreiesc abia descoperit in Ierusalim .
Dupa cartea si ecranizarea indraznetului roman CODUL LUI DA VINCI si altele cu aceeasi tematica , avem sansa si dreptul sa ne intrebam daca a fost o mare minciuna… citeşte

Iulidesprefilme pe 07 Februarie 2013 21:12
O dramă de două stele în care Antonio Banderas este un preot trimis de Vatican să certifice o descoperire dintr-un mormânt din Ierusalim...
claudiu-daniel-lugoj pe 01 Aprilie 2010 13:09
Nu e un film bun,care sa iti ramina in minte.Este pe alocuri chiar plictisitor in unele momente ale filmului.Nu recomand acest film,doar daca nu ai la alceva sa te uiti.
Alex Leo Serban pe 17 Martie 2004 12:09
horror absolut: unul din cele mai proaste filme vazute vreodata! din fericire, e chiar comic (de prost), deci poate qualify as 'guilty pleasure';)