Păreri The Black Phone

(2021)

Telefonul negru

Spiger_Iasi pe 24 Iunie 2022 18:38
Captivant
Merita a fi vazut; scenariul este original, jocul actorilor este convingator. Pentru public sunt surprize.
andrei_oarga pe 20 Iulie 2022 06:44
Printre cele mai bune filme horror noi,il pot compara cu primul It din 2017,decorurile si regia excelenta te trimit in anii 70 cu succes,suspansul e la el acasă iar tinerii actori sunt excelent aleși in rolurile lor,Ethan Hawke e sinistru in rolul criminalului iar povestea in sine arată probleme din viața cotidiană asemenea lui It,nu e de mirare ca filmul e bazat după o nuvela scrisă de fiul lui Stephen King,se simte influența acestuia,recomand cu incredere!
xerses pe 17 Iulie 2022 15:49
Are doza necesara de mister, tensiune. Filmul e bun, fara sa te faca sa te simti pacalit cu efecte vizuale.
user-59da661bb5006 pe 25 Iunie 2022 20:20
Dany6960.esti atât de enervant, crede-mă.Am observat că, comentezi la multe filme, de parcă ai fi un critic de film, te crezi atât de cunoscător și inteligent.esti foarte enervant.Fiecare apreciază un film după cum crede el, după preferințele sale.Nu este nimeni obligat să aprecieze sau sa fie de acord cu ceea ce spui tu in comentarii la multe filme.eu cred că ești nebăgat in seama, de aceea comentezi la multe filme.
Rares-21 pe 07 Iulie 2022 15:41
Inca un film de duzina, sa.si jusifice unii salariile de Hollywood si sa mai vanda ceva bilete.Doar daca va plictisiti rau...faceti altceva.
user-6304de29aafdd pe 23 August 2022 17:09
In sfarsit un film de genul horror/thriller fara 7000 de efecte speciale, fara sunete care mai de care. Nu vreau sa sune pompos, dar pentru mine este cel mai bun horror/thriller din ultimii ani. Ce-i drept, tinde mai mult spre thriller, dar un thriller cum de ani buni nu am mai vazut. Ca si nota... Nu sunt in masura sa apreciez d.p.d.v. tehnic. Dar ca si poveste, joc actoricesc, ceea ce transmite.. Thumbs up! 10/10.
Luca_Rusu1 pe 28 Iunie 2022 20:12
Tocmai ce am iesit din sala si pot spune ca filmul se merita vazut. Intr-adevar , acesta nu poate fi numit film "horror" pt ca nu se ridica la nivelul altor filme , dar per total este un film bun pe care il recomand.
user-62b011956f31d pe 20 Iunie 2022 09:21
Cel mai smecher film de pe acest pământ. Este absolut minunat!
paulclaudiuzuba pe 25 Iulie 2022 13:41
Nu mi-a plăcut. Plictisitor si ma luat somnul. Are un pic de mister , dar noh mi-e nu mi-o placut acest film.
dany6960 pe 25 Iunie 2022 18:33
I-AS DA ZERO BARAT DA NU EXISTA NOTA
Acest film e facut dupa nuvela lui Joe Hill care e fiul lui Stephen King. Da, un fiu vitreg si retardat cu siguranta. In prima ora nu se intampla mai nimic in afara de un abuz de minori si o rapire cu o duba a unui asa-zis criminal caruia ii placeau baloanele negre. Trecand peste partile de SF cum ar fi un telefon care suna desi nu e cuplat, ne este insultata inteligenta prin mai multe lucruri: 1. cum sa faci o groapa in podea si sa arunci pamantul in wc crezand ca daca tragi apa se duce, cel mult infunzi closetul, 2. de unde avea pustiul lanterna si cat il tineau bateriile? 3. de unde a facut rost de cablu si cum sa bagi cablul prin covor si el sa se invarta singur pe gratiile metalice incastrate in perete si mai al dreq sa le si smulga de acolo, 4. cum sa spargi peretele din beton armat al subsolului casei cu capacul de la vasul de toaleta? din ce era facut, din otel? 5. Cum a… citeşte
6Patronul9 pe 24 Mai 2023 18:27
Pentru mine asta a fost cel mai bun horror din 2022. Regia foarte buna,cum ne-a si obisnuit Scott Derrickson,suspans foarte mult si cateva faze jumpscare la care chiar am tresarit. Ethan Hawke a facut un rol foarte reusit si intimidant dar adevarata greutate o cara cei doi actori copii principali care au fost extraordinari. Un film horror frumos facut cum sper sa mai vedem si pe viitor
Sorin87 pe 05 Ianuarie 2023 21:48
Un film horror excelent de vazut, povestea te captiveaza si astepti ca sa cunosti finalul
Andrei_Filmagica pe 20 Octombrie 2022 12:36
Original
Un scenariu original cu un joc actoricesc pe măsură-Ethan Hawke demostrează încă o dată că poate să joace și în rolul îndrăgostitului (trilogia Before) și în rolul de bad boy
Suspans, dramă și captivant
Recomand, vizionare plăcută!

user-5f93cb6ab996f pe 09 August 2022 02:35
Am văzut acest film în această seară.
Atrasă fiind de horror și mister în materie de filme, am crezut că întunericul din sală și vizionarea la miezul nopții pot veni în completarea scenelor terifiante din film! Și am crezut bine!
Nu vreau să dau detalii despre firul narativ, dar povestea a fost concepută de o minte într-adevăr strălucită! Spun asta pentru că, deși nu a fost un horror clasic plin de exorcizări și sprite demonice, filmul m-a ținut trează la propriu și la figurat prin fiecare apel al “telefonului negru”!
Încredibil sau nu, pentru sensibili acest film poate deveni și lacrimogen spre final, de la apelul amicului “bătăuș” încolo! Revederea celor doi frați încununează filmul cu o doză de optimism!
Din punctul meu de vedere filmul a fost plin cu detoate: am tresărit de câteva ori, m-a ținut pe tot parcursul… citeşte

natalia_castego pe 08 August 2022 05:18
Un film care putea să fie mult mai bun. Ethan Hawke a fost excepțional, dar scenariul nu l-a ajutat suficient de mult. A meritat măcar o vizionare.
user-62ebc16f50342 pe 04 August 2022 15:55
Băi idiot agramat paulclaudiuuzuba, nu ești tu un pic cam prost?
maria-manuela pe 19 Martie 2023 21:57
Pe mine m-a plictisit, mi-am pierdut interesul rapid...