Păreri The Big Bang

Urmărit de moarte

alex_il_fenomeno pe 16 Septembrie 2011 15:32
a fost un film imprevizibil , care nu credeam ca isi va merita numele pe atat de mult ! la inceput filmul a avut cateva scartaieli , pana cand adevarata actiune si-a facut loc si de atunci filmul a inceput sa captiveze cu adevarat ! nu credeam ca de la genul politist spre care se indrepta cu pasi repezi , filmul putea sa se duca spre un sf cu tenta realista , facand referire la proiectul care se incercase la Geneva cu acceleratorul de particule ! il recomand spre cel putin o vizionare !
Cristo1985 pe 02 Aprilie 2011 17:31
Destul de bun
Mie mi s-a parut un film cu o atmosfera mai speciala, gen Sin City...deci are un 9 pentru asta cu indulgenta.
AndiS pe 06 Februarie 2011 23:00
Cel mai mult mi-au placut dialogurile, dar si efectele speciale plasate cu bun simt.
edbica2000 pe 25 Ianuarie 2011 01:49
Merita
Nu stiu d ece nu pot completa sinopsis. Dar subiectul este urmatorul:
Cruz (Banderas), un detectiv particular gen Malone, cam sictirit de viata si de meseria sa primeste intempestiv un caz: trebuie sa gaseasca o fata care a corespondat cu un detinut pe viata Anton The Pro,fost boxer, ce a iesit, ""inexplicabil"" din inchisoare. Cum singurele date pe care le avea la indemana erau scrisorile aduse de Anton si o fotografie veche, Cruz se apuca sa faca ""sapaturi"". Actiunea se petrece roll-back in cea mai mare parte. Nu vor lipsi efectele speciale, imaginea de latin-lover a lui Banderas, un miliardar excentric si o vaga asemanare cu ceea ce trebuia sa se petreaca in Europa cu acceleratorul de particule. Un final neasteptat va pune capat unui film bunicel din toate punctele de vedere.

dido pe 9 februarie 2011 20:32
Nici eu nu am putu completa sinopsis-ul la un film,cred ca ar trebui sa le spuna cineva asta!
mircea_pop pe 25 Martie 2011 19:35
Nici nu stiu unde cum sa il cataloghez.. probabil ca la genul actiune. Un detectiv particular trebuie sa caute o fosta stripteuza pentru un malac puscarias. Se vorbeste si despre un experiment asemanator celui din Elvetia(cel real cu particula divina) , politisti corupti care cauta niste diamante,mafie etc iar la sfarsit Antonio ramane cu gagica (normal) si experimentul esueasa dar nu se formeaza o gaura neagra ci doar un crater. E in genul lui Sin City, daca l-ati vazut cumva. Mie nu mi-a placut. Nota 5. din 10 si asta cu indulgenta.
Vegetarian pe 05 Decembrie 2013 02:51
Este un film potrivit si pt lista : Categoria 50 - 60 de ani = filme cu actori in rol principal intre 50 si 60 de ani = Antonio Banderas la 51 de ani detectiv particular , Cruz , angajat pentru a găsi o dansatoare exotică . Toţi cei interogaţi mor de pe străzile Los Angeles-ului şi până în deşertul Mexicului, Cruz trebuie să facă faţă unui brutal boxer rus, celor trei detectivi din poliţia oraşului Los Angeles unui bătrân milionar si soţiei sale.
Soluţia misterului costă zece vieţi şi 30 de milioane de dolari !

tony_mondyalu pe 09 Mai 2011 23:56
k sa fiu sincer mi sa parut putin ciudat acest film.....a avut si parti bunicele nu pot spune insa......nu e tokmai ceea ce ar astepta publicul de la un asemenea titlu pus unui asemenea film(este doar parerea unei persoane care a vazut acest film)
XProject pe 05 Iunie 2011 14:23
Stupizenia lumii
Eu am vazut filmul atras de cateva comentarii bune la adresa filmului dar fie vorba intre noi e o mare prostie. Nu-mi dau seama cum a acceptat Banderas sa joace in asa ... ceva. Era cineva caruia i-au placut dialogurile. WTF ? Cand era tipa aia cu Banderas si-i explica cum sta treaba cu fizica in timp ce si-o trageau ... sa fim seriosi. Si sa nu uit ... era pe undeva o faza ca dom'le la viteza luminii obiectele devin nesemnificative sau ceva de genul... dar din cate stiu eu la viteze mari aproape de cea a luminii obiectele au masa mai mare. In concluzie din punctul meu de vedere e o mare pierdere de timp ...