Păreri The Bay

(2012)

Teroare în golf

lapidarium pe 13 Ianuarie 2013 17:19
Isopodu' nu-i ruda cu electrodu'!
Ce avem noi aicea! Da, ce avem noi aicea ! Parafrazand celebrul BD, putem sa facem cateva constatari privitoare la film (!?)
O vorba romaneasca spune ca:orice armasar devine gloaba la un moment dat.Asta i se potriveste ca o manusa regizorului Barry Levinshon (cazut cam de multisor in uitare).
M-am uitat cu temere, deoarece nevazand nici un trailer inainte, am crezut ca iarasi sunt invadati americani (si nici nu a inceput bine 2013!).
Acest gen de film americanii il numesc ‘’moccumentary’’ și este un fel de spectacol de film sau de televiziune, în care evenimentele ficționale sunt prezentate în stil documentar pentru a crea o parodie si nu poate fi confundat cu docudrama, un gen ficțional în care tehnologia este combinata cu elemente dramatice si documentare pentru a descrie evenimente reale (conform plot keywords de pe imdb)
Actiunea se desfasoara in… citeşte

AndreBlack pe 12 Ianuarie 2013 13:55
Bunicel filmul . Este asemanator cu Contagion dar asta este putin mai slab .
Bibi_TM pe 14 Ianuarie 2013 20:33
Un film document despre un presupus dezastru ecologic si urmarile sale asupra populatiei din zona, precum si chinul autoritatilor de a musamaliza evenimentul.
Mishu25 pe 07 Octombrie 2013 12:36
Mi s-a parut destul de tulburator si eficient acest horror, un scenariu destul de inteligent (scris de Barry Levinson totusi). Found footage, dar montat cu pricepere
eko pe 12 Ianuarie 2013 20:57
cel mai prost film pa care l-am vazut vreodata , scenariu de o idiotenie nemaintalnita si cu niste actori luati dintr-un anunt din ziar . asta e filmul care ar trebui sa ia toate Zmeurile de Aur.
nota 1

Sorin87 pe 02 Ianuarie 2016 21:01
Imi place filmul, foarte interesanta povestea horror pe care o relateaza regizorul Barry Levinson
kakapiciu pe 14 Noiembrie 2013 17:10
Un film bun in care sunt informatii exacte despre fiecare detaliu.
Ciprian_2007_tl pe 04 Septembrie 2013 17:27
Filmul nu merita atentie, nu e bun de nimic.Pacat de banii aruncati pe fereastra si de actorii care isi strica reputatia cu asa ceva.
xerses pe 18 Ianuarie 2013 20:57
M-a cam plictisit.Nu cred ca merita efortul vizionarii...
anonymous.6229028630c4f pe 12 Ianuarie 2013 21:18