Păreri The Avengers

(2012)

Răzbunătorii

legolas05 pe 10 Februarie 2011 16:08
ce sa spun,mi'a placut mult filmul,are actiune din plin,efectele speciale sunt foarte bune,cred ca este unul dintre cele mai frumoase filme cu sper-eroi pe care le-am vazut eu,acum astept 2015 sa vad si continuarea
Screwler pe 9 mai 2011 17:03
Si eu la fel.
dorel_2013 pe 19 decembrie 2012 10:00
film de nota 8 ! parerea mea pot da si 1 asa ca nu comentatii daca nu intelegeti ce scriu ! mia placut filmu din mai multe puncte de vedere frumos realizat actiunea te tine in suspans nu sunt foarte multe de zis in principal pe fiecare cum il atinge filmu !
MNarcis pe 24 Aprilie 2012 14:53
Daca nu ei, atunci cine?
Cu siguranta vor reusi sa salveze lumea, ca-s doar ''americani'' ce naiba.........DEX cuv. american:
-American sau Americani = ''Creaturi'' mult superioare celorlalte rase de pe pamant, insusi mandria lu' Dumezeu in materie de ''om'' si ca fiinte umane, atat de destepte, curajoase, invincibile, super sofisticate si cool (in egala masura bineinteles) incat orice extraterestru bagat prin mama naibi stie ce ''cotlon'' du' prin galaxie ar trebui sa teme pt viata lui ..........asa ca (parerea mea) atata timp cat va exista America si Bruce Willis nu ma tem ca planeta va fi distrusa atat de vreo forta pamanteasca cat si de una nepamanteasca..........(nota si comentariu asupra filmului dupa vizionare).

chetta pe 30 aprilie 2012 08:31
bun comm...
mym pe 26 august 2012 18:12
@Luko13, chuck norris? pfff pe asta ati vazut-o ?http://9gag.md/gag/1197
Kytta pe 05 Mai 2012 01:07
Merita din plin
acum am venit de la cinema, filmu merita vazut, e bestial, cel mai tare film actiune-comedie din ultimi ani, actori, se pliaza pe rol extraordinar de bine!!! replicile si cateva faze vor ramane....de neuitat 'e adoptat" la cat de seaca pare replica am murit de ras =))
Skd pe 5 mai 2012 15:19
pfoai, da =))))))))))))))))))).. si cand zice parca Ironman la Hawkeye " Legolas "=)))
turtles pe 20 mai 2012 13:38
=)))))))
nyuszi pe 08 Mai 2012 00:03
Complet lipsit de orice fel de logica sau bun simt, dar in acelasi timp foarte foarte de amuzant. :) Mi-am pus creierul pe pauza, am ras de m-am prapadit, si in general m-am simtit excelent la film. Cred ca la urma urmei asta a fost si scopul.

Oh, si Robert Downey Jr. e fantastic! Sincer, m-as uita la un film cu el si daca n-ar face altceva decat sa stea intr-un fotoliu si sa citeasca ziarul timp de 2 ore jumate. Noroc ca aici face ceva mai mult de atat. :)

ancutza200 pe 31 mai 2012 20:35
Robert Downey Jr. ...the best ! el a fost si o sa fie nemuritor :X la fel ca johnny depp si multi alti :*
latearazvan pe 14 Octombrie 2011 19:58
Cum puii mei ajunge Thor pe pamant daca podul intergalactic e rupt ?
PrObabil o sa fie Efecte speciale "fara'numar" I love Special effects . :D
danvictrie pe 28 decembrie 2011 02:46
:)))) imi place cum gandesti
asasinul1 pe 13 august 2012 19:27
Si mie imi place ca danvictrie nu gandeste si latearazvan si-a pierdut 1ora 54 de minute si 50 secunde din viata degeaba, uitandu-se la filmul Thor. ca sa ma explic ia spune-ne ltearavan cum a dus Loki pe cei 3 giganti de gheata de la inceputul filmului pe planeta Asgard. Oricum sunt mandru de tine si danvictrie VOI SUNTETI VIITORUL!!!
BTZ pe 31 Iulie 2009 13:00
se pare ca va fii si iron man dupa singurul nume din distrubutie si dupa poster
CristinaRMC pe 25 februarie 2011 17:45
Sigur ca va fi si Iron Man. Tony Stark este fondatorul The Avengers. (referinta: Marvel - The Avengers comics).
teodorn pe 12 iulie 2014 05:40
fondatorii S.H.I.E.L.D. sunt Howard Stark si Peggy Carter
ada90 pe 05 Mai 2012 14:21
Film bun de actiune
Aseara am vazut filmul si mie chiar mi-a placut. Dupa o saptamana destul de obositoare, a fost bine venit. Actorii sunt destul de buni, mi-au placut in special Downey , Hiddleston, Ruffalo si Jackson. Toti au facut o treaba buna, putin parca la inceput a fost cam inceata actiunea. Nu ma asteptam sa fie asa de multe replici, scene comice; efectele speciale au fost destul de bune.
Consider ca e un film bun de actiune ce merita vazut. Sa stati pana la sfarsit . In sala se aprinsesera deja luminile, desi mai era o scena de vazut:(
Cea mai tare scena, dupa mine, e cea in care Hulk, dupa motto-ul sau "Smash", ii da un pumn lui Captain America:)) Toata sala a izbucnit in ras si a aplaudat.

Skd pe 5 mai 2012 15:24
ii da lui Thor :)) ! exact asa a fost si la noi :))).. toata sala a aplaudat ! eu chiar am ras pe bune :))
Beastmaster pe 16 decembrie 2013 16:54
astia de la HBO au innebunit, ma uit pe programul lor si l-au dat de vreo 300 de ori in ultimele 3 luni, logic ca fara sa vrei prinzi si shaorma (cind vrei sa vezi de fapt urmatorul film) dar ce aveau aia in farfurii nu semana deloc cu ce vedem noi pe aici.
Coszmi pe 05 Mai 2012 08:45
Un film extraordinar,l-am vazut aseara la cinema ...nu ma asteptam sa fie cine stie ce,dar..m-a lasat cu gura cascata !! Il recomand cu placere.
PuriceGangav pe 06 Septembrie 2011 03:44
PENTRU TOŢI CEI CARE CER EROI PRECUM SPIDERMAN, WOLVERINE etc.!!!
Oameni buni, "The Avengers" este replica lui Marvel pentru "Justice League". "The Avengers" ăştia sunt un GRUP de supereroi care se bat cu zmei şi zergi şi ce mai vreţi voi . GRUPUL acesta de supereroi este bătut în cuie. De ce? Întrebaţi-l pe ăla/ăia care au creat comics-urile "The Avengers". Înşir aici băieţii de treabă care alcătuiesc acest GRUP:Iron Man, Ant-Man, Wasp, Thor, Hulk, Captain America. Acesta este grupul original "The Avengers"!!! No Spiderman, Wolverine etc!!!!
calin88 pe 2 mai 2012 15:10
nu-i adevarat ca sunt batuti in cuie, Spiderman si Wolverine sunt membrii care se alatura mai tarziu echipei(in benzile desenate, in filme s-ar putea sa nu recupereze drepturile ca sa-i introduca si pe ei) echipa a avut foarte multi membri, Iron Man, Thor, Captain America, Hulk, Ant-man si Wasp, Black Panther, Hawkeye, Miss Marvell, Luke Cage, Iron Fist, Spiderman,Wolverine, Beast, Red Hulk, Storm(da!si X-menii devin Avengers) , Vision, Falcon, etc etc etc
Tyson_Kyd pe 4 iunie 2012 09:27
sau hai de ce nu sa ii bagam acuma pe toti eroi de la marvel in razbunatorii :)) si vedem ce iasa asta e un grup mic format din cativa eroi nu bagam acuma pe toti ca stai ca mai era unu si nu stiu ce si ca sa stiti daca ati citit vreo banda desenata orginala de la marvel veti vedea ca Spiderman doar ii ajuta in cateva ep pe razbunatori dar nu face parte din echipa :S sunteti trm vb de benzi desenate si habar naveti
Katalin02 pe 25 Aprilie 2010 18:18
mai bine nu
Neah.. neinteresant. Eroii sunt cam lame, cu exceptia lui Iron Man. Poate ca cer prea mult intr-un film, dar daca tot aduna gasca asta de super eroii sa salveze lumea, dc nu apare Spider-man, Wolverine , Cei 4 Fantastici ca sunt cu toti de la Marvel si foarte importanti , iar in benzile desenate, ei sau ciocnit mai mereu unii de alti. Sunt constient de Wolverine si Spider-man ca au propriile lor filme in 2012 dar putea sa zica producatoru care face Avengers .. "lasati filmele voastre deoparte pentru o perioada de timp, si hai sa facem filmu asta care ar incanta pe toata lumea daca ati aparea cu toti aici" in fond Spider-man si Wolverine sunt unii din cei mai renumiti eroi de la Marvel.
AdrianSe pe 24 decembrie 2010 01:45
De fapt sunt cei mai importanti ,exista aceastia doi dupa care urmeaza un mare gol si dupa gol vin restu ,a fost facut chiar un clasament al supereroilor si este cam ceva de genu : 1. Batman 2. Spiderman 3. Wolverin sunt personaje cu caracter nu sunt insipide ca restu ,personalitatea fiecaruia in parte are o adancime aparte si o drama care te aproprie de ei si ii face mai umani . p.s. clasamentu nu este unul aiurea facut de mine a fost prezentat acuma cativa ani pe Discovery Chanel in urma unui sondaj
RJ pe 7 iunie 2012 19:41
Nu apar toti eroii fratilor pentru ca e un fel de Avengers Begins.Luati benzile desenate,luati The Avengers Eath mightiest heroes (desene animate) si o sa vedeti ca la inceput ii avem pe IronMan,Captain America,Ant Man,Wasp,Thor,Hulk,Hawk Guy.Astia sunt fondatorii cum au fost pentru Justice league:Superman,Batman,Flash,Martian,Wonder Woman,Aquaman,Green Lantern etc. Dar hai sa vorbim despre film:Efecte foarte bune,actiune din plin,de la primul minut pana la ultimul,multe faze comice,actorii pe masura:Robert Downley Jr.,Criss Evans,Samuel L Jackson,Scarlett Johanson,Jeremy Renner etc
Bmave pe 16 Mai 2012 23:01
In ultimul timp apar filme care contin doar explozii si glume pentru clasa a 3-a . Cred ca majoritatea oamenilor care se duc la cinema au o varsta cuprinsa intre 14 si 20 de ani si e normal sa faci filme de genul asta. Razbunatorii un film tras de par (nu ma refer la super eroi ci la unele faze din film) dar este cel mai bun film cu acesti super eroi, poate cu excetia lui Iron Man 1 (restul au fost praf mai ales Capitanu America).
otonis pe 11 Aprilie 2010 00:42
Wow, 2012. Inca 2 ani pana atunci, asta daca nu mor intre timp, iar daca se-ntampla, voi muri fericit c-am aflat vestea asta imbucuratoare.
andreea7214 pe 19 aprilie 2012 19:05
Filmul apare in 2 luni ... Mai traiesti? :))
spanac2015 pe 7 mai 2012 08:22
Hulk ii bestial ... Hulk ... Smash !!!! :)))
psihologu pe 16 Mai 2012 09:04
The Avengers: superoferta cu 6 supereroi intr-un singur
Sa incepem cu partea matematica. Cat fac un supererou plus un alt supererou plus… si asa mai departe pana la 6? 6 supereroi si, aici urmeaza partea delicioasa, un conflict total de superpersonalitati. Spioana alunecoasa. Vaduva Neagra, Natasha Romanoff. Zisa fufa smiorcaita. Magnatul Tony Stark. Playboy-ul devenit baiat cuminte, hipertehnologizat in costum de Iron Man. Turistul la a doua vizita pe la noi, Thor. Look a la Point Break, posesor de ciocan cu greutate infinita. Omul de stiinta Bruce Banner. Fitil scurt, risc de transformare in Hulk, cea mai brutala chestie verde posibila. Soldatul Steve Rogers. Upgradat la statutul de Captain America in vreme de razboi, criogenizat pe cale naturala, reintors printre cei vii intr-o lume din care nu mai recunoaste decat drapelul cu stele. Mai puteti? Si Clint Barton, copil de circ, supranumit Hawkeye pentru iscusinta cu arcul, luat peste… citeşte
ancutza200 pe 31 mai 2012 20:45
bravo ma imi place!
OwYBeS pe 05 August 2009 10:23
Abia astept sa apara...as vrea sa vad toti supereroi din Marvel uniti....oare cine o sa fie personajul rau...si as vrea sa-l vad pe Hulk cum o ia razna si isi ataca echipa...

calin88 pe 29 martie 2011 18:53
Spoiler alert!!! big de tot Din ce am citit in ultima vreme se vorbea ca eroul negativ va fi The Incredible Hulk, avandu-l la baza pe Loki, totusi, scenaristii s-au reorientat, pastrandu-l pe pe fratele vitreg a lui Thor care se va alia cu una din cele 2 rase spatiale din Universul Marvel( The Skrolls).
marcusARCUS pe 1 septembrie 2011 23:46
Skrulls*
Iacob.andrei pe 05 Mai 2012 22:25
Merita vazut
L-am vazut ieri si mi-a placut foarte mult. Il recomand si garantez ca nu veti regreta cele 2 h!!!
CrazySick pe 17 Mai 2012 11:13
Un Film special pentru Manelişti
Stiu ca toţi gibonii se vor duce la filmul asta...doar de dragul efectelor.Filmul e o mizerie...nu are pic de esenţa.:) Pe sistemul: Toţi eroii adunati intr-un film...care se vor bate cu Raul...destul de patetic...:))) Filmul asta nu ma mişca...mai degraba imi mişca stomacul...adica vomit.
Luko13 pe 18 mai 2012 22:14
Cred ca manelist esti tu ! Filmul e mai degraba pentru rockeri. Iron man intra in scena pe o melodie ACDC si are bluza cu Black Sabbath. Cocalarule!
CrazySick pe 2 iunie 2012 21:03
ancutza200....E greu de inteles avand in vedere ca tu te uiti doar la filme de genu:Wonder Woman, The Dark Knight Rises,Spider-Man...E clar ca esti pe langa subiect.
Andrei_O pe 18 Mai 2012 12:36
Pentru copii
Pentru copii e ok. Pentru restul e un film care nu spune nimic si pe care-l uiti dupa ce ai iesit din sala. Iar ideea de a aduna laolalta o galeata de super-eroi pentru a mai stoarce ceva cash mi se pare cu totul tampita (din punct de vedere al actului artistic, desigur. Ca idee de marketing e ok, functioneaza). In fine: de evitat (sau de vazut daca-ti face cineva cadou biletul si ai timp de pierdut).
93GabiBT pe 22 mai 2012 16:44
In mare masura ai dreptate.. dar nota 2 parca e cam mica.
cezarika21 pe 02 Ianuarie 2016 19:36
Patru eroi la preț de unul
Ocuparea Pământului de către extratereștrii ghidați de zeul Loki prilejuiește alcătuirea unei echipe de super-eroi care să lupte cu invadatorii. Cei patru super-eroi sunt zeul Thor, gigantul verde Hulk, sofisticatul Iron Man și soldatul universal Captain America. Rezultatul este previzibil, adică victoria survine greu, iar adversarii rămân suficient de puternici pentru a se ridica că doar nu era să se epuizeze subiectul într-un singur film.

Ce și-au zis producătorii Marvel? Dacă tot i-am văzut pe eroii lor în filme separate și i-am plăcut (stau ca dovadă încasările uriașe de la box-office) ce-ar fi să-i vedem luptând împreună pe unii dintre ei, așa că în primul film „The Avengers” avem patru eroi la preț de unul. Nu am înțeles motivul pentru care au fost selectați cei patru și au fost ignorați alți super-eroi precum Wolverine,… citeşte

Tzak pe 05 Mai 2012 22:47
Un must see dupa parerea mea, actiune cat si faze comice il recomand e super, nu te plictisesti deloc pe tot parcursul lui 2h 20 m .
Crist11 pe 31 Iulie 2011 19:41
WOW, mi se pare ceva interesant ce incearca acesti oameni sa faca, chiar suna bine. Toti eroi intr-un singur film.
ancutza200 pe 31 mai 2012 20:36
bai nu chiar toti mai bine sa fie mai putini ca sa ii putem admira :X
TheUnfallen pe 09 Iulie 2009 22:31
Deci daca ii jumate cat de fain o fost Watchmen...atunci felicitarile mele...is curios ce eroi sunt in filmu asta...pe langa Capitanu America
CollectorSouls pe 9 mai 2012 17:50
Watchmen cel mai prost film cu super eroi ever !!
gabyyy21 pe 29 mai 2012 19:50
@CollectorSouls Esti prea prost ca sa intelegi un film precum Watchmen! @TheUnfallen pronosticul tau a fost .."aproape exact":)) Se apropie de Watchmen la calitate..desi sunt total diferite.
ccdan pe 03 August 2012 00:07
merge de plictiseala, dar e cam ghiveci
Eu unul pot sa inteleg filmele cu zei/dumnezei, filmele supereroi, filme cu invazii extraterestre. Dar cand le amesteci, nu iese prea bine. Mai ales partea de fantasy (zei/supereroi) cu sci-fi(alieni cu nave & shit). Parerea mea.
Alexandru93 pe 25 Iulie 2011 12:25
wow, pare a fi o pelicula de zile mari!! hai cu 2012..
OptimusPrime pe 07 Mai 2012 21:52
Este o capodopera a genului! In plus m-a surprins umorul presarat in multitudinea scenelor de actiune :)
comythebest pe 20 Mai 2012 19:06
Smashhhhhhhhh:))
Doua cuvinte....Hulk, zdrodeste.:))..Cea mai tare faza alaturi de faza cand ii da un pumn lui Thor..da si faza cu loki....Stop..opreste-te..sunt un zeu si nu permit nimanui sa ma zdrobeasca....Dupa 2 secunde...Smash Smash Smash:)).
claudiu25 pe 25 mai 2012 12:44
da ai dreptate :)):)):))
superdepeche pe 27 August 2012 16:57
o panaramă de film!
pe lîngă faptul că nu mi-a plăcut de la început de căpitan america de la început,apoi cănd am văzut ce se întâmplă că se iau la bătaie între ei,se ceartă,etc! am zis nu! nu-mi place! parcă vedem o emisiune live gen ^^can can tv^^!
fără substanță acest film!

White1 pe 27 august 2012 20:10
Hahaha. Pai tu te astepti la substanta de la asemenea filme? 8-|
yusaw pe 8 iunie 2013 15:59
seriously dude??? seriously? cancan tv? GTFO!!!
Eb00kie pe 05 Mai 2012 19:47
Efecte sau poveste
Pentru marii fani ai tehnologiei 3D, recomand cu caldura IMAX, de la Afi la Cotroceni. Sunt o groaza de obiecte care zboara si explodeaza, inclusiv cativa hibrizi extraterestri de toata frumusetea. Filmul primeste 4,5 puncte pentru efecte.

Restul de 0,5, Banner si Stark au cateva momente haioase pe ecran si Natasha cu Hawkeye, dar cam asta e tot. Personajele nu progreseaza deloc, povestea este amarata si se apropie adesea de cliseu.

Ii apreciez pe eroii Marvel, cel putin pe marele ecran, insa aparent propriile reputatii, augmentate de decenii de cult grafic, ii opresc sa creasca o data cu trecerea timpului.

N.cristiana pe 05 Mai 2012 13:58
Am vazut filmul asta la cinema si mi s-a parut unul din cele mai proaste filme pe care le-am vazut in 2012 ! Pierdere de timp ...
Skd pe 5 mai 2012 15:23
nu e adevarat ! :)
N.cristiana pe 12 mai 2012 17:15
ALO! Fiecare are dreptul sa isi dea cu parerea ! Mie nu mi-a placut deloc.
JohnnyAddams pe 10 Mai 2012 19:25
JOSS WHEDON!
Whedon este un mare scenarist, face parte din echipa Pixar. Filmul este foarte bun, mai mult datorita actiunii care este excelenta, mai are si faze de umor pentru a rupe firul putin, problema este si va fi in continuare redarea unei astfel de povesti cu atatea personaje, a fost incredibil de greu, tocmai datorita acestui lucru trebuie felicitat Joss Whedon, s-a vazut la un moment dat ca timpul acordat unui personaj era mai limitat. Are si o problema un plot, pe care nu o inteleg, momentul in care Hulk isi recastiga controlul si nu-i mai ataca pe membrii echipei, ceea ce o prostie, pentru ca la inceput o ataca pe Natasha, fiind clar ca nu poate controla monstrul. Inteleg ca au decis sa-i uneasca pe toti impreuna la final, insa cred ca se putea gasi alta solutie, probabil insa tot numarul personajelor a fost problema.
octavya pe 11 mai 2012 23:51
Da, faza cu Hulk, care se controleaza, m-a deranjat si pe mine, dar...merge la gramada! Oricum, The Hulk e awsome!
manofsteel pe 04 Mai 2012 19:57
filmul e foarte bine realizat, echilibrul dintre personaje este pastrat cu talent, efecte speciale extraordinare si binenteles momente amuzante care intregesc povestea si fac deliciul filmului; merita vazut pt amatorii genului, pt ceilalti: daca nu va place mai bine nu comentati. VIZIONARE PLACUTA !!
wildinthecountry pe 05 Mai 2012 08:43
x
Am vazut filmul aseara. E spectaculos..Multe efecte speciale ,mult umor, interactiune frumoasa si placuta intre personaje.
O sa ma duc sa il mai vad tot la cinema !Merita !
PS: Oare cine se vrea villainul ce se anunta pentru Avengers 2 din genericul de final?
Thanos? Red Skull ? Anybody?Stie careva?

wildinthecountry pe 5 mai 2012 11:20
M-am interesat...Villainul este thanos... Am auzit ca mai este o a doua scena dupa genericul de final..Va sugerez sa n-o ratati...Nu o sa spun mai multe..dar e funny....
wildinthecountry pe 5 mai 2012 11:23
“Humans… they are not the cowering wretches we were promised. They stand! They are unruly and therefore cannot be ruled. To challenge them is to court Death.”
Manusa pe 04 Mai 2012 23:17
Nu cred, ci sigur ca este, daca nu cel mai bun, unul dintre cele mai bune filme ale acestui an. Un film care practic este 4 in 1, Thor, Iron Man, Hulk si Captain America au avut filme doar in care au aparut singuri fara alt erou Marvel. Iata ca aici se intalnesc multi eroi si se pare ca fac o echipa excelenta.

Pot spune ca filmul m-a impresionat, de la efecte speciale care te lasa gura casca pana la dialogul filmului care este unul foarte bun. Pe langa actiunea foarte buna a avut si momente comice la care am ras mult, mai ales in doua scene in care Hulk era in prim plan :). Eu zic ca merita vazut, este foarte bun si reusit.

wildinthecountry pe 5 mai 2012 10:53
Cel mai bun film de actiune al acestui an de pana acum....
chetta pe 6 august 2012 09:30
De toate*
xerses pe 04 Mai 2012 09:27
Mi-a placut tare mult.Isi merita toate aprecierile.Umorul lui Iron Man si cel al lui Hulk, dau savoare suplimentara filmului.
PopsY pe 26 August 2012 13:57
PLAT
Poate sunt eu nebun dar mi s`a parut un film atat de plictisitor si plat , fara niciun twist sau ceva neasteptat . E cliseul plictisitor binele vs. rau in care iese invingator binele fara nicio problema . Personaje slab conturate, CGI 90% din film si scenariu lipsa(probabil toti banii s`au dus pe plata actorilor si CGI) …
Probabil fanii vor desfiinta commentul meu dar in afara de 2-3 glume filmul nu se remarca nu nimic .
Pur si simplu e la ani lumina de clasicul in materie de filme facute dupa benzi desenate The Dark Knight .
Nu "apeleaza" niciun motiv in care sa se regasesca vreun adult (ma gandesc la: motivatie, sacrificiu, conflictele interioare etc.) doar lupta orbeasca si actiune extrem de plata si previzibila .
6/10 cu indulgenta

mihnea_aspru95 pe 17 iulie 2016 19:31
Iti dau like in privinta asta. Vreau sa te uiti la un film excelent, eu cred ca este cel mai tare FILM su supereroi rated-R, Watchmen (2009).
marius_em pe 14 Mai 2012 11:07
Supraevaluat
Inteleg ca e pe drumul de a sparge recorduri de incasari, vorbindu-se de estimari de 1,5 miliarde. Cred ca i se dau calificative pe care nu le merita, dar e un film bun. Principala sa calitate e executia, si calibrul actorilor. Puncte slabe as enunta predictibilitatea, un personaj negativ destul de sters si monocolor, un ritm prea lent uneori pentru un film de actiune. Daca vorbim de filme cu super-eroi, etalonul ramane in continuare The Dark Knight. Dar e de vazut, o data, in 3d.
VIBERS pe 19 aprilie 2014 01:51
The Dark knight s-a vrut a fi un film care sa exceleze mai mult la capitolul interpretare si nu neeaparat la efecte speciale.Ala cu siguranta va fi un film de referinta si va fi apreciat nu d.p.d.v al filmelor cu eroi ci d.p.d.v al actorilor, al povestei, scenariului etc.
miss_amelie pe 06 Mai 2012 23:41
este E-P-I-C! nu ma asteptam, m-a lasat fara cuvinte, nu voiam sa se termine. cine il vede si zice ca nu e bun...nici nu vreau sa termin propozitia :)) mergeti cu incredere la cinema!
Dragos_Iosif pe 06 Mai 2012 22:49
That's Entertainment
Nu e prea fain ca am scris titlul in engleza, dar filmul m-a dus cu gandul la refrenul unei melodii cu acelasi nume. Acum despre film. Ii dau 10 pentru ca mi-a depasit asteptarile. Nu are pretentii de ceva incredibil de destept, din cauza asta nu il voi taxa pentru unele probleme de logica(in opinia mea) sau pentru scenariul cam liniar, previzibil si cu cate un cliseu pe ici pe colo. Sunt chiar multe scene hazlii(chiar am ras, ceea ce se intampla din ce in ce mai rar de ceva vreme incoace... oamenii nu mai stiu ce este umorul) si actiunea merita, aveti parte de ea din plin. Intr-adevar Hawkeye si Captain America sunt cam degeaba pe-acolo. Bine, eu am si ceva probleme cu ultimul: Chris Evans nu e deloc credibil in rolul ala si personajul nu are nicio putere grozava, e doar ceva mai puternic si are un suflet mare(ceea ce ma seaca, mor cand vad cum e el acolo mult prea bun si cu ochii… citeşte
VIBERS pe 19 aprilie 2014 01:26
Ma intreb mereu cum ar fi fost filmul daca ar fi bagat si personajul Wolverine in film, in fond apartine si el de universul Marvel si ca actor Hugh Jackman cred ca ar fi fost peste toti, chiar si peste Robert Downey Jr.
Screwler pe 08 Mai 2011 18:46
Frumoasa distributie, si abia astept sa vad filmu !!
N-ar fi mers si Spider-man ? (zic doar)

Legolas13 pe 6 mai 2012 15:13
Te pricepi la drepturi de autor ? :)
ancutza200 pe 31 mai 2012 20:41
da daca era si spider man macar sa arunce si el cu panza era perfect :D
Ottomanu pe 05 Mai 2012 15:47
Foarte bun!!
Am fost aseara la cinema si am vazut filmul.Am ramas placut surprins de el: efecte speciale bune,o actiune interesanta si a avut si multe parti amuzante, majoritatea datorate lui Hulk.
Recomand sa-l vizionati.

KarGo pe 28 Mai 2012 21:05
"We have a Hulk. "
Am avut asteptari mari cand am intrat in sala de cinema pentru "The Avengers". Pot sa spun ca toate asteptarile mi s-au indeplinit fara doar si poate. Filmul este o portie mare de "shaorma"(cei care au vazut filmul, cunosc) cu de toate. Este pur si simplu genial si entertaining. 142 de minute sunt prea putine pentru un astfel de film care m-a facut sa ies extrem de satisfacut din sala de cinema. Prestatia actoriceasca este perfecta (se remarca, bineinteles, nonconformistul Robert Downey Jr.), efectele speciale sunt incredibile iar actiunea si povestea sunt doua ingrediente care combinate dau gustul pe care vrei sa-l simti la final. Ca sa inchei, este destul de evident ca recomand acest film pentru oricine pentru ca este tot ceea ce vrei sa vezi la cinema in zilele noastre. Cinematografie de clasa!! Bucurati-va de el si revedeti-l de cate ori aveti ocazia.
Skd pe 05 Mai 2012 15:22
sincer, mie nu imi plac filmele de actiune.. dar am mers cu prietenul meu la film aseara :).. sincer am ramas mai mult de cat placut surprinsa. Am ras pe cinste, am fost oarecum plina de suspans si nu m`am plictisit deloc !! :).. merita vazut, sincer :*
cosmin742000 pe 09 Mai 2012 01:06
Pentru un film cu supereroi nu am decat nota 2 .:))
Mr.In2ition pe 9 mai 2012 04:36
Zi-mi un film cu supereroi mai bun ca asta. Nu va inteleg daca sunteti genul de persoane care incepeti sa bociti la Twilght sau care aveti impresia ca TheArtist a merita Oscarul dc va interesati de un film de genul asta? a si app cosmin pun pariu ca nici nu ai vazut filmul ca esti prea taran ca sa te duci tu la cinema.
VIBERS pe 19 aprilie 2014 01:43
Cosminele esti muuuuuuuuuuuuuuuuuuuult prea nostalgic pretenas si asta ti-o spune unu care care a vazut Arabela si care la momentul respectiv a ramas impresionat iar in momentul de fata am constatat ca acel film era bun pt ca aveam probabil 10, 11,12 ani si nu existau alte filme de acelasi gen si culmea ca ma uitam si la alte 2 seriale care imi placeau foarte mult (Caracatita si Twin Peaks).Cosmin tu stii ce inseamna a evolua?Ca tu se pare ca ai ramas blocat intr-o anumita perioada si se pare ca incerci sa ramai acolo pt totdeauna ca si cum tot ce este nou este neeaparat daunator si intotdeauna vechiul este mai bun.Intrebarea este.De ce este mai bun?Pt ca nu mai il putem avea niciodata sau pt ca ne este frica sa mergem mai departe?
Octaz pe 11 Mai 2012 22:18
MARVEL reuseste inca o data sa ne lase cu gura cascata aducand pe ecrane de aceasta data mai multi supereroi la un loc. Nu ai la ce sa te astepti de la o gasca nebuna ca aceasta decat la o lupta epica, dupa parerea mea printre cele mai reusite facute de MARVEL. A avut de toate... de la actiune pana la dramul acela de ironie care ne face sa radem in hohote... Tony Stark a fost factorul principal avand niste replici remarcabile, si nu numai el. Sincer as dori sa il revad pentru ca sunt prea multe secvente care mi'au starnit interesul. Ce mi s'a parut putin dubios este faptul ca au avut nevoie de atatia supereroi pentru a invinge un singur om ? (sau zeu, ce o fi). In conditiile in care Thor a reusit sa o faca de unul singur in simplul "Thor". Dar asa e mai putin important. Important este ca au reusit prin adunarea celor 6 sa creeze ceva deosebit, nemaivazut, o colaborare intre supereroi… citeşte
octavya pe 11 mai 2012 23:50
Eh, nu chiar un singur om. Loki nu a actionat singur, iar lupta finala nu s-a dat cu el singur, ci cu...ma rog, nu vreau sa "spoilaresc" filmul pentru cei care nu l-au vazut inca. In rest, thumbs up pentru comentariu! :)
2themoon pe 07 Mai 2012 19:02
un film intradevar spectaculos si cu doza de umor necesara dar ca si ultimele filme partea cu efecte 3d sincer cam lasa de dorit
CODRIN123 pe 06 Mai 2012 12:17
Un film destul de bun,imbinand comedia cu SF-ul si actiunea...efectele speciale m-au dat gata,insa ma asteptam la ceva mai mult din partea eroului negativ
chetta pe 6 august 2012 09:31
Bun comm...
Flangea007 pe 24 August 2012 01:38
Cel mai tare film cu super-eroi!
Am vazut acest film si pot sa spun ca mi-a placut foarte mult.Super ideea de a aduce aproape toti eroii din universul marvel intr-un singur film.A fost chiar unele faze amuzante cu hulk:)) cei care au vazut filmu stiu despre ce vorbesc.Este cel mai bun film cu super-eroi pe care l-am vazut pana acum,sper sa existe si o continuare.
Keeper pe 20 Mai 2012 12:20
Neasteptat
Am vazut filmul doar pentru experienta IMAX care merita de fiecare data, dar am ramas placut impresionat. Am ras mai mult decat la 80% din comediile recente. Are actiune cat incape, actorii sunt la fix, efectele la fel...un film neasteptat de bun. Si-a meritat banii.
ciobotaru pe 14 Mai 2012 21:33
eu cred ca daca ai vazut Transformers: Dark of the Moon e de ajuns , filmul are totusi cateva momente extrem de comice , momente ce merita admirate
misscriss. pe 10 Mai 2012 09:27
Bai cat ma exasperati cu postarile voastre TOTAL fara rost de genul "o sa fie marfa filmul asta"!!! Lasati-va, oameni buni, o parere! O parere dupa ce at vizionat filmul! Eu asta caut inainte sa merg la cinema. SI sigur nu sunt singura. Cat despre film, e foarte, foarte ok. Te relaxeaza. Sunt multe faze comice, de multe ori s-a aplaudat in sala dupa cateva scene cu ceva suspans. Am ramas "O_O" cand Iron Man mentioneaza ceva despre "Iona"
goldenleaves pe 10 Mai 2012 09:07
Desi nu imi plac filmele de actiune, acesta m-a cucerit pentru ca imbina foarte bine suspansul cu partile comice. Toate personajele sunt extraodrinar de simpatice si reusesc sa te binedispuna si sa te cucereasca. Cred si recomand sa fie vazut la cinema pentru ca efectele sunt destul de reusite.
Go1 2 3 4 5 6