Păreri The Attic

(2008)

Mansarda

irinook pe 05 Aprilie 2010 21:03
Trebuie sa recunosc ca este un film captivant. Pacat ca pare a fi un film cu un buget redus ce iti da impresia de claustrofobie, toate scenele petrecandu-se in aceleasi locuri. E vorba despre o casa bantuita de niste fiinte care au patit, in trecut, lucruri bizare, ce tin de ocultism. In orice caz, lucruri pe care nu le putem intelege. E un film in care nu-ti poti da seama ce e real si ce nu, de parca cineva s-ar juca cu mintea fiecaruia dintre noi.
alex_il_fenomeno pe 02 Iulie 2011 17:11
un film destul de interesant , care are momentele sale infricosatoare ! si pot spune ca nu sunt putine la numar deloc ! actorii joaca impecabil , desfasurarea este una spectaculoasa , iar finalul neasteptat ! toate acestea sunt argumente ca filmul nu trebuie ratat !
into_the_labyrinth pe 07 Mai 2010 00:33
Desi abordeaza una din temele mele preferate (lumi paralele sau imaginare), mai ales in prima parte e loc de mai bine. Exista o anume stangacie in unele scene scary care se tot repeta, si chiar in jocul actorilor. Totusi, va recomand sa-l vedeti pana la sfarsit, fiindca devine din ce in ce mai interesant, semanand oarecum cu filmul Spider. Per ansamblu, intrepatrunderea planurilor actiunii da nastere unui story fascinant.
pisicuta1 pe 29 Noiembrie 2012 22:17
un film horror bun,bine realizat ,cu momente adevarat infricosatoare!
Vegetarian pe 09 Noiembrie 2012 23:09
Este un film potrivit si pt lista : Case , apartamente - Probleme , solutii ? Exista fantome !? Sunt cam putine filme cu fantome in ap de bloc , mai ales in cartiere dormitor din Romania .. Dece fantomele apar deobicei doar in case individuale si foarte in rar in blocuri in care au murit mai multe generatii ? Confortul intro casa individuala costa mult mai mult decat intrun ap , pt cei care vor sa se simta confortabil ?!
CANTALUP pe 10 noiembrie 2012 10:57
Intotdeauna a fost mai ieftin sa previ decat repari . Cine ajunge sa se vaite , sa fie nemultumit , inseamna ca sa zgarcit sau a gresit undeva . Desteptul învata din greselile altora , iar prostul nici macar din greselile lui . Inteleptul cedeaza . . Dintro carte ramai cu replici . Dintrun film ramai cu imagini .
cosmin742000 pe 16 Noiembrie 2017 09:04
O mizerie de film horror american deci nimic nou.................................................
bainca pe 23 aprilie 2018 12:24
o mizerie de comentariu , nu obosesti niciodata
eduard_stratan pe 15 februarie 2023 08:40
pada pe 09 Decembrie 2010 19:38
este un film vcaptivant,plin de suspans,si putin horror,prea putin pentru a fi numit un horror,dar e bunicel,povestea ma uimit.
-Wizz- pe 12 Iunie 2010 09:40
l'am vazut pe tvr2 acum o luna:-? m'a speriat :)) cand fac baie,ma uit sa nu vina cnv =))))):))))))
loveislife pe 04 Septembrie 2009 23:10
hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.Bunicel film.....
M@ryus pe 20 Martie 2015 19:10
Pacat ca jocul actorilor lasa de dorit, altfel era un film chiar bun.
xerses pe 03 Decembrie 2012 15:45
Mi-a placut.M-am bucurat ca nu l-am vazut dupa 12 noaptea.
Dar_kvampire pe 01 Ianuarie 2011 09:57
super tare are suspans nu gluma dar horror nu prea doar thriller dar orcum e chiar tare nota 10