Păreri The Art of Racing in the Rain

(2019)

Povestea incredibilă a lui Enzo

user-59dcd8347b981 pe 23 August 2019 18:08
Un film superb!!!❤️❤️❤️???????????? Merită văzut de toată lumea!
Oana_S pe 21 August 2019 12:21
Așa cum sugerează titlul în limba engleză, filmul folosește cursele de mașini ca metaforă pentru trecerea prin viața cu grație și hotărâre, în special în perioadele de încercări excepționale. Enzo, ca și stăpânul său, este un împătimit al curselor, așa că studiază alături de Denny cele mai complexe detalii ale sportului. Metaforele existențiale ale lui Enzo legate de curse te fac să te bucuri de simplitatea obiectivă de care au nevoie, uneori, cele mai spinoase probleme ale vieții. Read more: filmserial.home.blog/2019/08/16/la-ce-film-mergem-azi-povestea-incredibila-a-lui-enzo/
mihai_papuzu pe 18 August 2019 00:34
Filmul are niște premise bune, dar din punctul meu de vedere nu reușește să transmită emoția pe care și-o propune. Din păcate, s-a dorit axarea pe mai multe subiecte concomitent( 1. Povestea de dragoste trăită de Denny, greutățile pe care le trăiește și urmările tragediei. 2. Relația dintre cățel si stăpânul lui și 3. Ideea urmării visului, acela de a fi pilot de curse, totul in 109 minute ) , dar nu reușește să se ocupe de niciunul așa cum ar trebui ,ieșind o combinație din fiecare, emotionand pe alocuri, dar având si foarte multe clișee, care te fac să îți dai seama că totuși story-ul e destul de subțire. Nu e un film slab, dar nici vreo capodoperă! Nota 7
Oana_S pe 21 august 2019 12:30
Cu alte cuvinte, totul se petrece ca in viata: neasteptat, haotic, dar atât de frumos. :)
dana_lungu pe 16 August 2019 18:27
Un film extraordinar pentru toate varstele !
Merita vazut

lavvw pe 09 August 2019 11:15
am lacrimat numai dupa ce m-am uitat la trailer. daca iubiti animalele si daca sunteti sensibili nu mergeti la cinema ca veti plange incontinuu:))