Păreri The Absent One

(2016)

Vânătorii de oameni

CatalinPHD pe 03 Martie 2015 18:40
Un film care te ține atent pe toată durata lui...
dido pe 22 Februarie 2015 19:53
Un thriller politist reusit!
Cuplul format din cei doi politisti interpretati de catre Nikolaj Lie Kaas si Fares Fares mi se pare chiar reusit iar subiectul filmului atractiv,in general cinematografia nordica produce filme sobre si interesante pe care eu le ador.
ionutzoo7 pe 22 februarie 2015 20:58
Ai putea sa recomanzi cateva filme nordice asemanatoare?Mersi
dido pe 9 decembrie 2016 19:06
Aruncam si ochii si mouse-ul,imediat!:))
GALD pe 24 Februarie 2015 12:00
Danezii in prima linie cinematografica europeana
Un film politist clasic care evita spectacularitatile americane tipice si intr-un stil propriu european, transpune prin intermediul unor actori remarcabili niste simtaminte si stari de o profunzime remarcabila.
Am ramas impresionat de interpreta lui Kimmie - Danica Curcic. E fenomenala prin puterea si claritatea de emanare a sentimentelor. Merita sa o vedeti - veti asista la o lectie de actorie.

ionutzoo7 pe 15 Decembrie 2014 01:09
Interesant!!!
Pare a fi continuarea lui Kvinden i Buret.Can't wait!
Davin pe 21 februarie 2015 14:23
Într-adevăr, si chiar reusita.
ionutzoo7 pe 22 februarie 2015 20:54
A aparut deja?E la cinema sau l-ai luat de pe net?
nelloti pe 22 Februarie 2015 19:42
Este la fel de bun ca si partea intai. Dar pana sa se lanseze in Romania o sa-l vada toata lumea online :)
narcisson pe 09 Decembrie 2016 03:23
Fasandraeberne
Continuarea ''Camerei groazei'' se dovedeste a fi la fel de buna ca primul film din serie. Insa, daca este sa fac o paralela intre cele doua filme, personal optez pentru Kvinden i buret. De asemenea, interpretarile actorilor sunt extraordinare si in acest film, aici mentionand bineinteles pe Nikolaj Lie Kaas (care desi este o fire extrem de morocanoasa, transmite foarte multe emotii) si charismaticul Fares Fares, pe Pilou Asbaek, un foarte cunoscut si bun actor danez, insa si pe Danica Curcic, cel mai probabil surpriza placuta a acestei pelicule.
Plot-ul acestui film continua pe acelasi fir ca prima oara, viol si crima nedescoperita, de aceasta data a unor gemeni, pe care bineinteles ca ''tatal incapatanarii'', cum i-am spus in primul film, isi propune sa o rezolve. Bineinteles ca aceasta incapatanare face din el un detectiv de top. Pe de alta parte il avem pe Assad, care desi nu… citeşte

Utube pe 02 August 2015 21:11
Un film poliţist, adaptarea cinematografică a cărţii scrise de Jussi Adler Olsen cu titlul „Killers of pheasants”, realizată cinematografic sub titlul „The absent one”. De fapt pelicula se doreşte, şi este pe deplin, o continuare a celei apărute în 2013, tot adaptare după un roman de acelaşi autor, intitulată „The keeper of lost causes”.

Realizarea este mult mai reuşită decât cea precedentă, din 2013, fiind un thriller chiar foarte bun, acţiunea şi suspansul fiind introduse încă din primele minute şi fiind susţinute constant până la final. Este adevărat faptul că acţiunea se desfăşoară, încă de la început, destul de alert iar numărul de personaje introduse în scenariu este destul de mare, per unitatea de timp, astfel încât rolul lor în plot să fie înţeles rapid de spectator dar acesta este doar un mic impediment remediul… citeşte

lili22 pe 18 Septembrie 2018 08:07
Nu e genul de film pe care sa il urmaresc dar acesta este foarte bine realizat.Foarte buna si interpretatea.
MrHolmes pe 27 Martie 2017 09:32
Teroare
O idee aparte intr-adevar, nu stiu daca chiar exista ceva asemanator i realitate, dar oricum, in Scandinavia a ajuns sa fie posibil orice...in unele momente a fost groaznic filmul, din punct de vedere al violentei prezentate. Nu este cel mai extraordinar, mai bun a fost primul.
AndreBlack pe 19 Decembrie 2015 15:19
Interesant filmul . Un thriller-politist destul de bun in care te tine atent pe toata durata lui . De vazut !
Laurica333 pe 27 Aprilie 2015 09:44
la fel de bun ca primul
Nikolaj Lie Kaas este impresionant la fel ca si in prima parte. Eu una mi-as dori un serial cu tipii astia 2 :))
blackmore pe 25 Noiembrie 2018 00:48
Un alt thriller nordic excelent , cu tensiune , suspance , poveste captivanta si originala care te tine cu sufletul la gura pana la sfarrsit , actori care joaca excelent , adica tot ce nu au thrillerele politiste americane , care sunt toate niste mizerii
Kuhaylan pe 29 Noiembrie 2016 16:20
WD 1
.........................................................
xerses pe 07 Februarie 2015 19:48
Mi nu mi s-a parut a avea nimic special acest film...doar, l-am urmarit din plictiseala maxima.

Film - The Absent One

The Absent One