Păreri The A-Team

Echipa de șoc

Kriogen pe 15 Iunie 2010 10:44
Frumos filmul
L-am vazut si eu zilele trecute. Foarte frumos filmul...actiune cat curprinde :)
spanac2015 pe 2 noiembrie 2011 18:47
so you beat a guy like lynch by drowing him with 3 things : distraction , diversion , division ....and then you put him on display for the whole world to see :))) absolut genial planul :)))
spanac2015 pe 2 noiembrie 2011 18:49
sau cum zicea Hannibal "I LOVE IT WHEN A PLAN COMES TOGETHER"
scrawl pe 20 Iunie 2010 19:15
Mi-a placut
Chiar mi-a placut :) actiunea este destul de originala si bine gandita...desi este exagerata destul de mult...oricum...merge vazut o data,nu te plictisesti.
CineRoxana pe 15 Iulie 2010 21:58
M-am distrat! Este un film care merge la fix cu floricele si suc :))
Acțiune, comedie, efecte speciale destul de bune si te tine asa in priza de la început pana la sfârșit. Sper sa urmeze si o a doua parte cu gașca asta de dementi:))

otonis pe 23 Iulie 2010 05:47
Mie mi-a placut, in ciuda sf-ului pe care se axeaza, e totusi un film, si trebuie tratat ca atare. Oricum, este genul de film pe care vreau sa-l revad, curand.
Apropo ! Faza de la-nceput cu masina de-ncercase s-o porneasca (cred) cu defibrilatorul, a fost prostesc de amuzanta. :))
Eu spun ca merita 9 stele.

mvpsebi pe 20 Iunie 2010 12:10
Chiar daca in cea mai mare parte a lui, filmul e indeosebi de prostesc (ca sa nu zic prost), totusi n-ai cum sa te plictisesti urmarindu-l..e plin de actiune. Pot spune chiar ca se merita, tinand cont de distributia excelenta...pare a fi o combinatie intre "prostia" din The Hangover, a lui Bradley Cooper si actiunea din Taken, a magnificului Liam Neeson...asta desi este un remake dupa serialul cu acelasi nume.
danyx493 pe 12 August 2010 10:03
Ca de obicei americanii sunt cei mai buni la "dat suturi in c"r la toti".... bai frate, forte speciale, dar nici chiar asa...oricum, chiar daca in mare parte filmul este prostesc, este plin de actiune si amuzant, deci prin urmare nu ai cum sa te plictisesti...
BaetuAndrei pe 13 Iulie 2010 19:16
am râs cât am putut. de mult, nu am mai râs precum la vizionarea acestui film de mult. Murdock ăla e criminal. Ştiţi ce a lipsit de la filmu ăsta? Lanţurile de la gâtul lui Baracus.

La final au stricat filmul cu containerele, cu exploziile lui Pike. Mişto faza cu casca pe capul lui Murdock, zici că e Leonardo di caprio din Omul cu masca de fier. Cea mai tare fază e cea cu pilotarea tancului !! :))

katakta pe 16 august 2010 16:11
Cele mai tari faze din film sunt datorita lui Murdock :)).
myrko pe 14 Iulie 2010 14:52
foarte bun filmul, actiunea si comedia sunt imbinate foarte bine...l-am vazut de 4 ori pana acum...MERITA
Piratu pe 08 Iulie 2010 01:44
Cool
Actiune,actiune si iara actiune si pe langa asta mai primesti si o doza de amuzament,filmul este reusit tocmai prin aceste doua elemente.Si daca pare exagerat filmul din punctul meu de vedere merita vizionat.
florin36ani pe 27 Iunie 2010 12:13
actiune ?
are actiune dar parca m-am saturat de actiune de genul acesta petrecuta intr-o lume fictiva !
silv_xd_tweety pe 16 Iunie 2010 13:48
Filmul este reusit , continand faze foarte amuzante . Distibutia este foarte buna,Sharlto Copley facand un rol de milioane . Filmul e distractiv , antrenant , foarte bine realizat , chiar daca unele faze sunt exagerate pan' la Dumnezeu . Per total , un film de vazut cu prietenii . Nota 6.5
oanceaflavius pe 24 Iunie 2010 21:49
Superporcarie
Ca e tras de par cap coada mai va ,ca deh ,e american,dar chiar atit de plin de stupizenii ,mai rar.
sweetintoxication pe 28 septembrie 2010 21:33
mai intai invata sa vorbeste romaneste...si apoi comenteaza
morometeb pe 19 ianuarie 2011 20:02
Off- topic: ce greseli ai identificat, geniule, mai sus?
rocktock pe 30 Iulie 2010 13:03
ce??
cum sa fie doar frumos e super tare.am ras pe tot parcusu filmului .
bodhi pe 27 Iunie 2010 13:26
mi-a inselat asteptarile
este un film care merita vizionat .. dar doar atat .... nu are nimic special

bogdan0125 pe 05 Iulie 2010 16:36
Bunicel
Incepe foarte bine, multa actiune, faze comice, dar devine plictisitor, previzibil. Pacat de primele minute, ca se putea face mult mai bine.
nelupc pe 26 Iunie 2010 09:10
echipa de soc
--sf--comando--multa prostie---ANCEPE CU ACTIUNE --SE TERMINA PROST
miss_amelie pe 23 iulie 2010 23:35
ancepe?
nelupc pe 4 septembrie 2010 10:06
gogule vezi sa nu-ti pui ochelari..ai vazut tu a filme cate broaste testoase am vazut eu.
cezarika21 pe 16 Mai 2017 09:46
Superficial, incoerent și zgomotos
Până să văd acest film nici nu auzisem de existența unui serial de televiziune omonim de prin anii '80 și nici nu-i de mirare deoarece propriile filtre artistice îmi funcționează în general excelent. Lipsa unei alternative m-au împins totuși să văd lungmetrajul și nici nu pot exprima în cuvinte cât de dezamăgit am fost. Am simțit nevoia de mai multe ori pe parcursul vizionării să închid televizorul și să mă culc, dar dorința de a combate zecile de comentarii pozitive m-a ținut treaz pentru a putea scrie un comentariu care să-i îndepărteze de acest film pe cei care s-ar putea întâlni vreodată cu el.

Film de acțiune așa cum indică și titlul, ”The A-Team” este un amestec de acțiune explozivă fără nicio noimă, foarte puțin credibilă și foarte violentă, îmbinată cu ceva umor de calitate îndoielnică. Pentru a descrie acest gen… citeşte

Ammelie pe 02 August 2010 16:13
The A-Team
Un exemplu pentru cum poate fi facut un action-movie fara sens, aproape fara plot si doar de dragul de a pune pe ecran cateva scene intense. Slab de tot jocul actorilor (why, Liam Neeson, why?), absolut fortate si artificiale toate relatiile interpersonale din film, iar actiunile si motivatiile lor m-au depasit (daca se poate spune asa). Poate e vina mea, ca cer si ceva substanta de la un action movie... Oricum, vorba lui Roger Ebert - a mess of a movie. 4/10
BladeBt pe 09 Octombrie 2010 19:53
The A-Team
Actiune are, din belsug, faze comice are, cat sa iti ajunga, deci merita vazut nu credeti?
Sango pe 05 Ianuarie 2011 10:08
nu-mi dau seama ce aveti cu saracul film? eu am ras de numai puteam si mi s`a parut super tare cap coada!
bogdi_07_yo pe 09 Octombrie 2010 20:26
La filmul asta chiar nu ai cum sa te plictisesti, 10* .
bogdanio pe 04 Septembrie 2019 13:58
un film prost
lipsa scenariu, poante de gradinita, clisee rasuflate...
claudiu-daniel-lugoj pe 03 Decembrie 2011 15:51
Un film bunicel,incepe foarte bine dar cum inainteaza in timp, tot mai tare se pierde, in frumusetea lui si devine tot mai incurcat.Una peste alta este un film de actiune si multe faze comice,zic eu ca trebuie vazut este interesant.
clauditz pe 17 Aprilie 2011 21:11
nu e nu stiu ce
Actori promiteau un film de actiune, insa am fost dezamagita, mai ales de Liam Neeson. Mi s-a parut un film slabut. Foarte incurcat, lung, si nu m-a tinut in priza.
paradox_utopic pe 27 Martie 2011 20:07
.artificii si mitraliere
daca filmul incepe prost cu eterna "coincidenta" a intalnirii unor fosti veterani ce se impuscau cu politistii corupti din mexic,continua cu un amalgam de artificii,gloante si capitanese sexy-madar-facar, se termina la fel de prost si previzibil... daca ai 8-14 ani si esti fan counter-strike e perfect ...daca nu,e doar un film cu multe explozii..
caluser pe 28 Iulie 2010 17:11
animatie
daca l-as fi urmarit ca film de animatie pe cartoon network nu m-ar fi surprins acest film,sunt cateva momente amuzante si cam atat,actiunea e de un fantastic stupid.
xerses pe 24 Martie 2012 12:54
Pe mine m-a atras mai mult comedia din acest fim....
deea9595 pe 17 Decembrie 2010 21:51
desi filmul a fost cam lung,a avut multa actiune si multe scene foarte amuzante:))

,,Hang on, everybody - I wanna try something I saw in a cartoon once! ,,

elmedico pe 12 Iulie 2010 17:29
Un film mult sub asteptarile mele! Ma asteptam sa fie mai realist, ceea ce l-ar fi facut mult mai interesant.
Xsky pe 11 Iulie 2010 22:56
nu este extraordinar... dar intr-o dupa masa ploioasa merge
eden.exe pe 11 Iulie 2010 15:10
Foarte multa actiune , n-am rezistat la el mai mult de 30 min . E slab ..
Andrey9211 pe 11 iulie 2010 17:46
pai daca suferi de cardiece ce sa iti fac!))
toteu pe 04 Iulie 2010 14:56
Cam plictisitor
Un film care in afara de o destributie foarte buna ,nu are nimic special.E inca o dovada ca actorii buni pot face si filme proaste
MikkaelWolfganger pe 03 Ianuarie 2013 23:54
Bun sa distreze.Unele parti mi-au placut , altele m-au enervat la culme.In general un film vizionabil, jucat destul de bine, fara vreun scenariu genial sau personaje memorabile,dar cu actiune cat cuprinde si efecte speciale lucrate aproximativ ok.Nu m-am plictisit la el.
Andrei.Ciprian pe 21 Martie 2012 09:33
O echipa traznita si un film foarte bun!
Un film de actiune bun.Presarat cu niste replici foarte bune,momente amuzante si o distributie buna aleasa filmul reuseste sa te relaxeze si sa te binedispuna.Trebuie vazut
MNarcis pe 05 Noiembrie 2011 22:26
Actiune din belsug, plus niste faze f haioase in care chiar am ras nu gluma si niste efecte speciale pe masura, merita vazut!
Sorin87 pe 21 Octombrie 2011 20:46
The A-Team
un film reusit,amuzant care imi depaseste orice asteptare...poate printre cele mai reusite filme de actiune din ultima vreme care combina foarte bine umorul, actiunea, impuscaturile ,bataile etc. intre ele.
contas pe 08 Iunie 2023 23:09
Cei care nu au vazut serialul (foarte mișto) nu au cum să facă o comparație. Filmul este bunicel dar, din punctul meu de vedere, scenariul este aiurea și trucajele sunt trase de păr. L-am urmarit pentru Liam Neson dar, indiferent cât de bine ar juca, nu poate salva o prostie.
user-614f76fe971a1 pe 08 Iunie 2023 22:19
Domnule, eu nu prea le am cu genul ăsta de filme, acum îl văd : 13 ani de la lansare. Cam în aceeași timp cu The expendables, a lui Stallone. Ce mi s-a părut aberant : și Liam Nelson e cu trabucul, ca și Stallone. Să-mi zică cineva : filmele astea sunt noile western spaghetti? Că prea par trase la indigo.
alexreviews123456789 pe 08 Mai 2021 10:50
Un film de actiune, destul de ok. Nota:7 din partea mea
turonian pe 05 Februarie 2011 09:06
Nu mă aşteptam să fie atât de slab. Baracus e mult prea tăntălău, iar actorul interpretează slab, iar Murdock e idiot de-a dreptul. Asta nu mai e acţiune, e deja zgomot şi oboseală. Atât şi nimic mai mult. Şi-au bătut joc de serial.
corinamarilena pe 08 Ianuarie 2011 12:12
nu stiu ce sa zic despre acest film, actori buni dar actiunea filmului nu m-a prins.
danut_iulian pe 17 Martie 2018 18:35
Un film foarte bun cu actiune constanta si intensa cu multe scene si replici amuzante.
Dragos.87 pe 15 Mai 2017 21:48
Pe mine nu m-a impresionat cu nimic acest film.Daca te uiti la el doar pentru actiune,da se merita in rest nu.
andystarx pe 20 Ianuarie 2017 18:13
Slabut,doar prestatia actorilor mai salveaza un pic filmul ! Totul este previzibil,scenariul este slab ,nici nu se compara cu serialul original,unul din serialele bune ale copilariei mele !
lazar_claudiu_nicolae_nick pe 21 Iunie 2016 18:13
Lazar Claudiu Nicolae
film bun....l-am vazut serialul Echipa de soc pe canalul Tele 7 abc vechi
Ciurila_Emanuel pe 14 Septembrie 2015 17:14
Foarte bun !!!!
Chiar merita vazut filmul asta, are tot ce ii trebuie pentru un film reusit, mai exact actiune, suspans, si un pic de umor, si o femeie frumoasa Jessica Biel, in rolul lui Sosa . Ii dau nota 10, felicitari scenaristilor, actorilor, si regizorului !
omucuvaloare pe 07 Aprilie 2015 21:21
Ghemot pe 31 Ianuarie 2015 17:12
Un film foarte bun. Acțiunea și comedia în același timp sunt îmbinate într-un mod plăcut, cristalizând o echipă de „șoc”.
Merită văzut!

mihai_bmx pe 30 Ianuarie 2015 21:31
A fost un film bun Liam Neeson a jucat foarte bine a avut nebunie si merita de vazut.
iulian94 pe 14 Aprilie 2014 17:12
Un film de actiune bun cu multe faze la limita dar si comice.
Mi-a placut, e de urmarit.