Păreri The 10th Kingdom

(2000)

Al zecelea regat

moonlily pe 05 Decembrie 2009 18:03
E foarte bun filmul.
Mi-as fi dorit si o continuare...dar e bun si asa.
Pot sa-l vad si de 100 de ori si nu m-as plictisi.

corneliaaxinte pe 22 iunie 2010 16:05
foarte bun film deabia astept sal mai vad
mary21o pe 22 Decembrie 2011 15:28
un film superb care iti provoaca imaginatia,te tine in suspans,nu te plictisesti de loc,actiunea e liniara si nu e deloc cliseic:)
Wolf e si preferatul meu,de altfel si Virginia:)
l-as putea revedea oricand,e unul din filmele copilariei mele :)

raraee pe 23 Aprilie 2012 20:40
Au inceput de curand sa-l difuzeze la televizor si am vazut primele episoade. Imi place foarte mult si de abia astept sa vad ce se mai intampla!
Eufimia pe 17 Mai 2010 15:01
Fantastic
Este un film GROZAV. Cred ca l-am vazut de 6-7 ori pana acum, dar nu m-am plictisit nici macar o data. Imbina multe genuri si este o incantare sa-l vizionezi. Si eu as fi vrut sa se filmeze si o continuare pentru aceasta poveste fantastica, pacat ca acest film nu s-a bucurat de succesul pe care cu siguranta l-ar fi meritat. Este un film pe care-l pot vedea nu numai copiii, dar si cei mari. Personajul meu favorit este Wolf(Scott Cohen e un super actor), dar si Virginia. Vi-l recomand cu cea mai mare placere, merita din plin!
gigi1222 pe 27 Aprilie 2022 15:45
?
pot sa privesc Al zecelea regat subtitrat in romana online???
mihaelatb pe 28 Ianuarie 2022 10:58
spoiler
Am vazut seria, deorece cineva afirmase ca joaca Rutger Hauer. Dupa primele secvente mi-am adus aminte ca am vazut-o demult (cand TVR au difuzat-o) si ca Rutger Hauer joaca, este mult spus, are un rol care se intinde pe durata a 10-15 minute in toate cele 5 episoade. Deci o serie pentru copii, desi nu stiu daca peste cativa ani va mai fi in ton cu gusturile copiilor de atunci. S-ar putea ca Alba ca Zapada, Cenusareasa si Scufita rosie sa nu le mai spuna nimic copiilor secolului XXI. Calatoria in timp si in lumile Basme- Lumea Reala, s-au mai facut. Eroina nu este exact acea printesa dulce, tatal printesei, administratorul de bloc, este cel care vesnic face ca lucrurile sa se strice sau sa nu mearga, iar Printul... este mai simpatic cand este catel. Singurul lucru care a facut aceasta serie deosebita, este faptul ca eroina nu a ramas nici in lumea basmelor si nici cu printul. Desi… citeşte
Raluca87 pe 26 Ianuarie 2018 18:39
O miniserie care mi-a placut mult si povestea si actorii. L-am vazut de mai multe ori pe PRO TV si trebuie sa-l revad.
Mihai2508 pe 03 Ianuarie 2015 10:06
Un film foarte bun
O serie excelenta, mai veche dar merita vazuta, povestile fiind foarte bine inchegate si prezentarea foarte frumoasa, chiar merita vazut acest film, plin de aventuri, romantism si povesti.
Nikia pe 04 Mai 2014 13:45
merita vazut
O poveste interesanta, plina de suspans, personaje placute, actori buni, unul din putinele seriale pe care l-am vazut de vreo 4 ori si cand il mai dau o sa ma uit din nou.Merita vazut!
Iulidesprefilme pe 28 Martie 2013 20:55
Poveştile sunt atractive la orice vârstă...Merită!
dony10 pe 28 Ianuarie 2013 15:32
primul meu film la care am stat atent de la incepunt pana la sfarsit!
MikkaelWolfganger pe 19 Ianuarie 2013 15:09
Una dintre acele mini-serii fantastice ce imbina armonios, amuzant si fascinant multe dintre basmele si povestile ce ne-au marcat copilaria.Protagonistii se completeaza foarte bine, iar prezenta unor actori, in roluri episodice, ca Rutger Hauer sau Camryn Manheim dau si mai multa consistenta filmului.Scenariul este bine scris, antrenant.Singurul minor defect al filmului este reprezentat de efectele speciale, care pentru anii 2000 nu sunt chiar rele, dar nici foarte bune nu sunt.Filmul reuseste sa te apropie de personaje epice, fara a intra in clica filmelor recente aparute la Hollywood.Nota 9 de la mine.Este unul dintre filmele mele preferate care imi aduce aminte de vremea cand aveam 9-10 ani.
dany-dany pe 18 Octombrie 2012 23:16
e foarte bun filmu , merita vazut :) neaparat :) si ce coloana sonora are chiar te da pe spate Wishing On A Star - Miriam Stockley superb ;)
andreea7214 pe 18 Aprilie 2012 20:45
O mini-serie superba , imi place cum sunt imbinate basmele celebre , rezultatul fiind unul foarte comic ...chiar merita vazut , macar odata .
danielmaier2000 pe 31 Decembrie 2011 01:40
De unde il pot cumpara
Se poate cumpara din Romania? Si daca da de unde? Filmul imbina cu succes mai multe basme ale caror personaje devin reale intr-o lume a povestilor
Sanyi1997 pe 30 Decembrie 2011 13:00
E foarte frumos..toate povestile combinate in noua parti :X:XX:
goldenleaves pe 04 Aprilie 2011 19:18
mi-a placut foarte mult e foarte funny plus ca am descoperit actori noi prin intermediul lui ;)
SleepinWorld pe 10 Septembrie 2010 18:28
imi place ca au adunat tot felul de povesti si au pus-o in una singura...o idee geniala
ooo333 pe 30 Iunie 2010 14:50
Foarte bun serialul, plin de aventuri , ar fi frumos sa se faca si o continuare .
sarge pe 20 Iunie 2010 16:45
O poveste frumoasa, interesanta, haioasa si plina de aventuri. Merita!
anonim pe 18 Ianuarie 2009 12:54
E tare filmu' , n-am ce zice .
gaga pe 10 Ianuarie 2009 19:01
pare interesant.il voi urmari de-acum incolo
Emilia pe 28 Aprilie 2008 19:20
super filmul!am vazut toate partile si este extrem de frumos si in acelasi timp interesant!mi-as fi dorit sa nu se termine niciodata.e un film care cuprinde mai multe genuri:aventura,romantic,etc.e grozav filmul!
crazy_mada pe 11 Iunie 2007 22:22
wow a fost super filmu! lam vazut la TV primele 2 partzi si ma impresionat! e SI AMUZANT SI PLIN DE AVENTURA SI DRAGOSTE!