Păreri Terminator Salvation

Terminator - Salvarea

Lucian333 pe 09 Iunie 2009 09:33
Decent spre foarte bun.
Filmul este foarte bun.
Citeam din comentarii cum ca lumea este dezamagita ca in filmul asta sunt urmatoarele nemultumiri:
1. Nu apare Arnold prea mult.
Raspuns: Nu apare mult dar macar apare. Ce sa-i faceti, omul e batran si guvernator pe deasupra asa ca mai mult nu putea sa apara.
2. Prea multe explozii si impuscaturi:
Raspuns: Nu stiu daca voi chiar ati vazut precedentele 3 parti, in care 90% din timp cineva este cu arma in mana si fie impusca fie arunca ceva in aer. Sunteti irationali cand spuneti ca sunt prea multe explozii, este un film marca TERMINATOR, trezirea.
3. Efecte proaste.
Raspuns: Efectele sunt destul de bune pentru un film care vrea sa pastreze din ce mi-am dat eu seama imaginea primelor doua parti. Efectele speciale ,,proaste" sunt foarte bune dupa parerea mea si bine integrate in film.
4. Este mai prost decat celelalte… citeşte

Eustake pe 9 iunie 2009 17:22
Marcus nu "calatoreste" propriu-zis in timp, isi doneaza corpul pentru experimentele Cyberdine Systems. Isi pastreaza memoria, condamnarea la moarte fiind cea mai recenta amintire a sa. Desi pentru el totul se produce instantaneu, este doar o urmare a interventiei masinilor asupra sa. Nu stie ce se petrece cu el si nici care este scopul existentei sale in acea lume. Marcus n-a calatorit. A ramas permanent in incinta facilitatii masinilor, neactivat, pana la momentul oportun, pentru a servi lui Skynet. Parerea mea. ORicum eu nu am adus lipsa calatoriilor in timp ca o limita a filmului sau un aspect negativ, am facut pur si simplu constatarea ca este ceva diferit, ca sa accentuez ca e alt fel de Terminator... Apropo dupa cum ai vazut si modelul 101 de T-800 al lui Schwarzenegger era dezbracat si nu calatorise nicaieri. Cat despre multitudinea de explozii imi pastrez opinia, fara sa fac comparatii cu alte filme din serie, ci cu referire la numarul strict de explozii pe care le-am vazut in acest film, numar despre care am considerat ca este exagerat si chiar enervant. Ca sa ai un film de actiune nu trebuie sa arunci ceva in aer la fiecare 10 minute din film. Parerea mea.
Lucian333 pe 11 iunie 2009 13:41
Da Eustake, iti respect parerile insa poti privi faptul ca Marcus apare in pielea goala, plin de noroi dupa 15 ani ca fiind o calatorie in timp chiar daca fizic, corpul nu face calatoria respectiva. Eu tind sa cred ca regizorul/scenaristul s-a gandit la acest aspect al calatoriei in timp si a incercat sa prezinte ,,calatoria in timp" sub o alta forma pe care unii o pot sesiza si altii nu. Eu raman la parerea ca filmul asta ( a patra parte ) a scos ce putea mai bun din poveste avand un public atat de dornic sa astepte o continuare a unui film ce are in spate totusi o carte care s-a oprit cu desfasurarea actiunii acum 2 episoade :).
Arty pe 09 Iunie 2009 20:56
Arty
mie mi'a placut foarte mult filmul vad ca la unii nu prea le'au placut.
Max_Mafiotu- pe 14 martie 2010 23:12
si eu la-m vazut de 2 ori la plictiseala si il vad si a 3 - oara ca merge . /
iAlex pe 27 Mai 2009 20:23
Voi aveti o manie cu arnold -.- .... nu conteaza chiar deloc daca joaca el in terminator, filmul conteaza, actiunea, povestea..... daca nu va uitati pt asta , nu trebuie sa va mai uitati deloc :P .... din cate am inteles o sa mai apara in film, dar facut pe calculator, el participa la film cu vocea... ce sa ii faci o imbatranit si el saracul... oricum, deabia astept filmul :D
triplex_felina pe 31 mai 2009 22:17
am vazut filmul in LA cand am fost si este blockbuster ... mai tare dacat transformers abia astept sa apara partea a doua din transformars si sa vedem poate poate apare terminator 6 la cat succes are asta ...
thedaybeforewednsday pe 04 August 2009 17:13
tar3 misto filmu ..... mia placut tare filmu, dar nu depaseste T2 .... din pacate :P ...
nicone27 pe 4 august 2009 17:23
poftim nu depaseste T2 OMULE AI FOST LEGAT LA OCHI CAND L-AI VAZUT.Scuzma dar tin sa te contrazic da t2 e fain daca ai 12 ani dar lumea mai si creste,ca o sa ramana un film clasic cu care am crescut da,dar nicodata sa nu mai compari asa ceva pt ca in primul rand fac parte din trilogi diferit de aceea nu apare arnold cu piscotu lui de farmec. Parerea mea este sa vedeti varianta uncut hd si atunci o sa vedeti despre ce vorbesc
Chelbos pe 7 ianuarie 2012 14:44
nicone27, t4 nu depaseste pe t1 sau t2.. fii sigur de asta. tu la fel ca si altii esti incantat de efecte speciale. dar nu e de ajuns.
cmg pe 23 Iunie 2009 11:17
un film slab per ansamblu dar cu efecte speciale bune
La T4 am fost doar pentru ca sunt fan al primelor doua parti ( T3 a fost chiar sub-mediocru) si, de ce sa nu recunosc, efectele speciale din trailer mi-au atras atentia). Nu ma asteptam la o capodopera a cinematografiei, dar chiar am primit mai putin decat atat. Pe langa terminatorii T600 cu bandane si parpalace, si interfatele touchscreen din baza Skynet, care erau cel putin stupide, filmul a contiut o multime de greseli de regie ( Barnes coboara din elicopter noaptea cu ochelarii de soare pe fata, John Connor vorbeste cu comandamentul central aflat pe un submarin de la un walkie-talkie, el aflandu-se in mijlocul desertului.........si muuulte altele). Sa nu mai vorbim despre asemanarea cu War of the Worlds. Pacat de faptul ca detaliile despre seria Terminator au fost respectate - cicatricea de pe fata lui Connor(care apare in T2), figura lui Arnold pe T800 fiind justificata si nu… citeşte
Kool_cs30 pe 30 septembrie 2009 20:02
ce sa mai zic este un film belea asa da filme .... sa tot mai fie
shooter pe 18 Iunie 2009 18:46
un film bun ,cu o dinamica buna, cu Christian Bale de nota 10 .un film care reuseste intro maniera de apreciat(zic eu) sa se debaraseze de precedentele parti si totusi sa pastreze legatura cu ele(spun asta fara intentia de a blama cele 3 parti trecute)........eu cred ca diferenta in acest film o face strict regizorul care a stiut exact sa imprime doza de efecte speciale(poate a exagerat un pic ,cu exploziile) plus ca a scos din Christian Bale cu o precizie de matematician ce si-a dorit.trebie sa recunoastem ca pentru C.B. a fost o provocare sa joace in acest film si i-a facut fata cu brio.in concluzie fanii genului nu pot fi decat extaziati.il recomand
stefan_c pe 12 Iunie 2009 19:30
superb...mie unul mi-a placut foarte mult..poate mai mult decat t3...e parerea mea :-??
cuckoo'nest pe 18 Iunie 2009 14:00
nui asa de rau cum ma asteptam , i genul de film care il vezi odata si dupa o luna uiti de el.
biankaulitza pe 31 Iulie 2009 19:58
dezamagitor
am crezut ca va fi mult mai bun decat celelalte,insa m-a dezamagit total....deci nu am inteles nimic din el....celelalte filme au fost mult mai bune,insa acesta.....e cel mai slab dintre toate......si nu e de vina actorul,ci scenariul,regia....
claudiu-daniel-lugoj pe 23 octombrie 2009 13:19
corect ai dreptate Bianca.
giussy_1 pe 1 iulie 2015 18:33
il depaseste ; e un film artistic ; cam ce este imperiul contraataca in seria starwars. nu e un film cu pac-pac cum e T2;e artistic omule.
victor_neo75 pe 05 Iunie 2009 13:17
Sub asteptari !!!!
De la regizorul filmelor 'Charlie's Angels' (2000) si continuarea: 'Full Throttle' (2003), McG, nu ma asteptam la prea multe, dar nici chiar sa iasa ceva sub 'Terminator 3: Rise of the Machines' (2003).

Senzatia permanenta a fost ca vad o varianta in mizerie de 'Mad Max' sau 'Death Race' (2008).

Christian Bale si Sam Worthington nu prea au ce sa faca cu un scenariu lipsit de claritate, ce da o senzatie permanenta de haos, unde numai peste medie sunt efectele speciale din luptele cu robotii.

Dupa extraordinarul 'STAR TREK' (2009), mai am sperante la genul science-fiction (desi nu ma astept la minuni) numai de la 'Transformers: Revenge of the Fallen' si 'G.I. Joe: The Rise of Cobra' in vara asta.

critic_ pe 07 Iulie 2009 01:22
terminator pentru noua generatie
Nu sunt multe de spus...tot ce a insemnat Terminator (o serie de actiune decenta cu un statut de film cult) a fost distrus intr-o ora si jumatate de un McG. Acest McG l-a facut chiar si pe Bale sa joace prost. Oameni cu nume de roboti sodomizati nu ar trebui lasati in industria entertainingului, eg. 50 Cent, G-Unit sau McG.
Parti bune: Cateva scene de actiune destul de bine realizate si un start inselator, aproape atmosferic.

claudiu-daniel-lugoj pe 23 octombrie 2009 13:32
de acord cu tine a distrus seaia terminator acest rezizor si scenarist.
jojo55_G pe 01 Iulie 2009 17:54
sa vedem cate minusuri imi puteti dar este un film super super super nashpa
valigeo96 pe 9 iulie 2009 15:37
................Va rog oameni buni nu mai faceti comentarii dinastea,nici mie nu mi sa parut asa ,,suuuuupeeeerrr" dar va rog nu exagerati,unii oameni se vor simte prost cand se vor vedea singurii cu o parere buna despre el!
Robyka pe 15 februarie 2010 15:30
Depinde de gusturi, evident, dar un asemenea film chiar nu merita vazut...nu va irositi timpul
Corlex pe 11 Iunie 2009 12:54
Totusi
Nu inteleg de ce va tineti atat de trecut. Nu mai poate fi aceeasi formula mereu. La terminator 3 s-a comentat ca iar aceeasi poveste, aceleasi faze, acum se comenteaza ca vai de ce nu apara si ala mic de respira greu. Primii terminatori au creat un cult la vremea lor si nu vor mai putea fi egalati in veci, cel mult se poate continua povestea, asa cum incearca noul film. Asa ca lasati ifosele ca nu e din aia si din cealalta ca nu mai are cum. S-a ajuns in momentul cam de unde a inceput tot, cine naiba sa mai vina din viitor (care alt viitor mai viitor decat asta?!) calare pe un harley intr-un viitor apocaliptic. Asa ca lasati ifosele legat de arnold, explozii si comentati strict filmul neraportand atat la anterioarele care au alt timp de actiune.
bill pe 11 iunie 2009 21:12
intr-un post mai jos mi-am luat atatea peste bot (legat de parerea mea despre t4) ca azi m-am dus frumos la mall sa vad tot filmul(prima oara vazusem doar o treime din film).mai bine nu ma duceam!!! in sala 4-5 rataciti.mama ce film!!!mama ce porcarie!!!! mamaaa ce de cliseeeeeeee!!! faze clare- luate din t1 si t2,surprinzator chiar si din razboiul lumilor al lui spielberg(rapitul si transportul prizonierilor umani),ceva fractiuni de scena pareau din star wars,am gasit si putin matrix(luptele lui marcus cu cei 3 violatori sau cu t800 la sfarsit seamana f mult cu bataile dintre neo si agenti).oricum noroc cu exploziile ca altfel adormeam,asa lalaita a fost actiunea in prima jumatate a filmului.adormiti pareau si robotii aia t600!!!misto faza in care "imblinzeste" j.connor "mustangul"(mototerminatorul).aiurea!!n-am inteles care a fost treaba cu star???star=pustiul ala mic si negru(parca era michael jackson cand era mic). care o fi fost treaba cu asta micu' nu stiu??poate o pata de culoare!!!dar cea mai mare idiotenie a fost sfarsitul!!! CAPODOPERA!!! john connor face schimb de inima cu marcus si...isi schimba si numele . john connor devine RICHARD INIMA DE LEU!!!!!ha-ha-ha-halal sa va fie!!!!(p.s. corlex sau cortex????)
akina_real pe 10 iulie 2009 17:38
Cred ca ca cea mai buna parte a filmului o reprezinta comentariile de aici, LOL: "Vai de ce nu apara si ala mic de respira greu", "marmota din reclama de la milka ", ROLF!
DarkMovie pe 27 Iunie 2009 16:59
De ce toate T-urile sunt la fel la final? mereu se bat pe o schela la final si e cam acelasi sfarsit! Doamne! Macar daca ar fi un pic mai originali....
robert_dary pe 31 Iulie 2009 23:58
slabut
se putea si mai bine. nu are niciun farmec fara arnold
claudiu-daniel-lugoj pe 23 octombrie 2009 13:29
slab filmul dar ai dat cam multe stele acestui film nu merita atitea sincer.
gogutz pe 8 aprilie 2010 02:43
saracul arnold,ce argument ieftin''nare nici un farmec fara Arnold'' saracul batranel cared ca nici noaptea nu mai are liniste de la atatea rafuieli pe seama lui !Gata ,Arnold e guvernator e la locul lui era si cazul sa termine cu filmele deja devena prea exagerat!
cezarika21 pe 27 Decembrie 2014 12:08
Transformarea lui John Connor în adevăratul lider al Rezistenţei
Primul "Terminator" (1984) prezenta o călătorie în timp a unui terminator din 2029 în 1984, în timp ce acţiunea din "Ziua Judecăţii" avea loc în 1995, iar cea din "Terminator 3" în 2004. Distanţa temporală prea mare între 2004 şi 2029 impunea realizarea unui nou film care să arate evoluţia războiului între oameni şi roboţii Skynet. "Terminator Salvation" acoperă o parte din acest gol temporal, plasând acţiunea în anul 2018 şi prezentând evoluţia luptătorului John Connor de la un militar subordonat unui cartier general la adevăratul lider al Rezistenţei împotriva roboţilor.

Spectatorii sunt transportați prin intermediul imaginilor într-o lume post-apocaliptică, în care mașinăriile create de Skynet îi vânează pe oameni, pe care îi percep ca o amenințare. Atmosfera sumbră creată de peisajul distrus și pustiu, de imaginile… citeşte

ssth1o1 pe 05 Iunie 2009 11:02
Destul de slab. Parca nici efectele pentru k asta banuiesc k se insista cel mai mult nu au fost la nivelul asteptarilor, scene de lupta rupte intre ele fara coeziune parca plecau de nicaieri si devenau importante, nu se axeaza pe lupta dintre roboti si oameni la nivel global ci pe tot felul de subintrigi. In mod firesc ma asteptam la creionarea mult mai in amanunta la o lume postapocaliptica, a aparut o singura imagine cu Los Angeles iar acolo niste terminatori parca uitati de lume. Oricum trebuia sa fie ceva mai organizat, James Cameron nu ar fi permis asa ceva. Asta partea importanta. Ar mai fi multe de spus dar in fine. In tot filmul nu am gasit o replica desteapta, incepe filmul, urla Christian Bale, pleaca iese din pamant Sam urla si el, mi se pare nepotrivit total, replici din celelalte franchize folosite total nepotrivit precum "come with me if we wanna live" spuse de cine cui.… citeşte
Bart_Simpson pe 02 Iunie 2009 00:04
sunteti obsedati!!! (unii dintre voi...)
...de Arnold! Cum puteti spune despre cit de bun e Christian Bale (altfel poate unul dintre cei mai buni si mai dedicati actori din acest moment) in filmul asta FARA SA-L FI VAZUT?!?!?! Arnold a fost si a trecut, bravo lui, Terminator 2 imi place mult, dar i-a trecut vremea!

Unii dintre voi ar vrea sa vada un Terminator de 61 de ani, dar ce conteaza, atita timp cit filmul are "super efecte".. Pentru ca aparent asta e tot ce conteaza. Efectele speciale. Si Arnold...

ooo333 pe 4 iunie 2009 16:14
bale e cel mai bun :)) k zici ma ??? arnie e cel mai tare !!!
gogutz pe 8 aprilie 2010 02:50
lesinatul de Arnold pe undeva prin vremea lui Toma Caragiu Amza Pelea,epoca Ceausista ,filme de genu :impuscaturi si sugrumaturi ,saracul mereu scapa cu un pantalon rup si un glont in umar(uneori) ,daca nu omoara peste 146 de oameni intr-un film nu-i sanatos la cap si daca nu-si face iesirea grandioasa ca de obicei cu arma pe umar si cu ostaticul in bratze ,murdar si jegarit atunci nu e Arnold, impuiati ati ramas voi astia de dupa razboaie......pacat!
stochita pe 01 Iulie 2009 15:27
da
slab..slab..slab..daca il facea tot james cameron......dar deh..e bun de tv,hbo..totusi,slab
claudiu-daniel-lugoj pe 23 octombrie 2009 13:21
sincer e slab dar iai cam dat multe stelute nu merita un asemenea film.
augustin7 pe 12 Iunie 2009 19:11
hmm
nu e cine stie ce se vede ca primele au fost mai reusite mai ales judgement day care a fost mortal
Dan Gerose pe 01 Iulie 2009 19:09
o mare deamagire
m-am dus plin de speranta, datorita trailerului foarte bun. era sa adorm. http://bit.ly/4S5Bv
Alex007 pe 06 Iulie 2009 15:04
Cat de cat acolo......ar merge vazut dar sa nu va asteptati la ceva foarte frmos...
FlameOn pe 21 Iulie 2009 16:23
Asteptand totusi cateva zile dupa ce a aparut vers DVDscr a acestui film cu gandul ca va aparea o versiune mai buna,m-am hotarat totusi sa-l vad.Ce pot sa spun filmul a fost bun,multe efecte speciale,inca o data Arnie apare pentru cateva minute.Daca sunteti fan al serii uitati-va desi s-ar putea sa va para dezamagitor,totusi il recomand tuturor iubitorilor de SF.
Wonka pe 24 august 2009 13:26
Get a life .
elkyry pe 26 Mai 2009 00:38
nu mai treb sa spun recomand acest film
filmul este foarte bun efecte speciale bune nush daca mai bune ca transformers 2 da filmu merita vz arnie e batran si a si zis ca nu are timp de film poate merita si el 2 3 scene sa intre si el care zice ca e urat filmu e pfff gl&hv
gogutz pe 8 aprilie 2010 02:54
aici e vorba de terminator,ce bagi strmba cu transformers cand poti compara filmul cu t3,t2,t1? nu prind?
par4zi7u pe 01 August 2009 15:52
dezamagitor ......pacat de celelalte filme mai ales T2
scenariul a fost prost ca actorii sunt buni acum astept T5 dar parca simt ca o sa fie la fel ca asta adica slab :(

akina_real pe 10 Iulie 2009 17:31
Dezamagitor
Mi s-a parut cel mai slab film al seriei (chiar cand ma gandeam ca spre deosebire de Alien sau Matrix, Terminator reusise sa se mentina bun ... nu mai este cazul!). Mi-au placut interpretarea actorilor (sunt fan Christian Bale, iar Sam Worthington m-a impresionat placut!) si ideea filmului, chiar si unele scene, dar scenariul mi s-a parut prost scris, iar implementarea de ansamblu - slaba. Pacat; Christian Bale a fost extraordinar pentru rolul John Connor!
Lucaciu pe 05 Iulie 2009 15:14
Ma asteptam la mult mai mult de la acest film. Mi sa parut mega naspa.
nicu30 pe 06 Iunie 2009 21:43
Un film mai bun ca terminator 3
Sincer ma bucur ca Arnold a lasat loc actorilor mai tineri in terminator 4 pentru ca dupa parerea mea deja din terminator 3 sa vazut ca varsta incepe sa-si faca efectul din pacate .Despre terminator 4 pot sa zic ca e un film bun ,bun pentru ca se putea si mai bine de exemplu Bail putea sa joace mai multe scene in film ,mie mi-sa parut ca a jucat in prea putine scene si ca Sam Worthington a avut parte de mai multa actiune din punctul meu de vedere pot sa zic ca la eclipsat unpic pe Bale cel putzin in prima jumatate a filmului.Ce ma deranjat a fost finalul filmului cand Bale a intrat in zona Skynet mult prea usor si dupa ce a treminat misiunea a fost extars de catre elicopterul rezistentei fara ca Skynet sa opuna vreo rezistenta neavand nici macar o nava in spatiul sau aerian parand totul aproape o joaca in rest filmul a fost ok din punctul meu de vedere.
lucas pe 07 Iunie 2009 20:50
bunicel
dintre toate partile asta mi-a placut cel mai mult, un film foarte frumos ..
ciobotaru pe 22 Noiembrie 2009 15:22
nici macar ca fan al seriei si nu poti sa apreciezi acesta continuare deprimant de slaba
vlad4s pe 08 Decembrie 2009 10:52
We have a problem!
Pai nush ce sa spun deoarece unele aspecte mi - au placut,altele mi - au placut.Cu ce sa incep?
Hai cu ce mi - a placut!
Mi - au placut cum sunt facuti noii roboti,dar si cei vechi;actorii sunt foarte buni;efecte speciale bune(se putea si mai bine) si cam atat.
Acum ce nu mi - a placut!
Bunicica continuarea povestii,adica ar fi buna daca titlul ar fi:Apocalipsa robotilor sau ceva de genu,dar nu merge pentru cum au fost celelalte filme(cam schimba francizia).M - am bucurat foarte mult de aparitia lui Arnold,dar nu prea imbuunatateste situatia filmului.Filmul a incercat sa exprime niste sentimente,dar si aici nu au reusit.
Per ansamblu,acesta nu e un sequel al serii terminator.Sper ca 5 - ul sa fie mai bun.

andreyuzzu pe 16 August 2009 01:21
cand am vazut terminator 2 (de vreo 5 ori la`m vazut si inca la`s mai vedea) am zis ca nu o sa se mai faca alt terminator mai bun.....am asteptat mult salvation dar m`a dezamagit (parerea mea)......se vede ca nu mai e mana lui james cameron
valigeo96 pe 09 Iulie 2009 15:36
Wonk
Ma asteptam la ceva mai mult din partea lui Christian Bale,dar bunicel,daca te plictisesti intr-o zi si chiar in intervalul de timp in care ruleaza... TOTUSI,scene putin cam prea violente si sangeroase!
Ronin007 pe 07 Iunie 2009 14:24
The End Begins
Destul de slab.
Merita vazut pentru efecte speciale.

Popcorn Fun Movie

Terminator 5 (2011) tot de McG

RoTaRel pe 06 Martie 2009 14:31
Abia astept sa-l vad, mai ales ca joaca Christian Bale....:> sper sa merite...acum ca nu mai joaca Arnold :(
claudiu-daniel-lugoj pe 06 Iulie 2009 15:15
claudiu-daniel lugoj
Sincer dupa parerea mea e cel mai slab film din serie pacat ca sa continuat,am zis eu ca fara arnold nu e film si prea sf.sa desfasurat totul nu e ca celelalte parti sa vina terminatorul in sfera aia,e o porcarie de film.Pacat ca sa continuat,nu trebuia sa aiba o continuare.
Pauline Kael pe 18 Iunie 2009 13:22
Moon Bloodgood
Ii dau un 4 spre 5 asa pt Moon Bloodgood(coreeana-irlandezo-olandeza),sexy ca si Kristanna Loken.Astept sa-l vad si pe Sam Worthington in "Avatar" si in"Clash of theTitans".Marcus,mai uman decat Arnorld,dar mai putin robot decat guvernatoru' Californiei...Despre Batman,nimic.M-am plictisit rau in prima parte.
Prefer sa ma uit la Terminator 1 si 2 iar,si chiar 3 ,decat la asta.Esec.

Eustake pe 06 Iunie 2009 21:53
Regizor piroman?
Asteptam acest film de mult timp si am fost azi sa il vad. In primul rand, este cu totul altceva fata de primele trei. Nu mai calatoreste nimeni in timp sa mai omoare / salveze pe nimeni. Acum toata lumea se lupta intr-un viitor "terminat". Cand am iesit din sala parca apreciam mai mult lumea in care traiesc. Parca totul era mai curat.

Ca sa trec pe scurt prin acest film, nu a fost mai mult decat ma asteptam, dar nici mai putin. Il gasesc mai bun fata de T3 si evident mult sub Terminator 1 si 2. Christian Bale in rolul lui Connor nu m-a impresionat, mai "intrati in rol" mi-au parut Worthington si Yelchin. Ceea ce vreau insa neaparat sa remarc este incredibilul numar de explozii care exista in filmul asta! La 7-8-10 minute, ceva exploda, cineva arunca ceva in aer, lua foc o chestie... nu stiu... Dar parca "trebuia" sa sara in aer ceva, undeva. M-a amuzat ceva de nedescris… citeşte

AeroX pe 06 Iunie 2009 11:25
Dezamagire
Sunt cateva secvente/replici bunicele in film si atat.....dar comparativ cu celelalte filme mi se pare un esec....ce naiba asta e macar regizor McG....din cate am citit despre el, toate filmele pe care le-a regizat sunt esecuri ca si asta..
Ar fi multe de criticat de cine a facut filmul si de ce tocmai cutare....si nu cutare.....dar ma abtin.
Nu sunt nici cine stie ce efecte speciale de calculator......cand l-am vazut pe Arnold(pff..intr-un final.....)nici n-am apucat sa-l vad.... cred ca nici 5 secunde din cat e de lung filmul nu l-a aratat in cadru.....la ce naiba il mai indesau si pe el in film? probabil se gandeau producatorii ca e chiar pierdut filmul daca vor scoate un Terminator fara Arnold ;)) oricum dupa parerea mea e pierdut cu tot cu Arnold ....chiar aiurea nu inteleg de ce l-au mai bagat in film pt cateva secunde mai bine deloc decat asa putin.....ce au vrut… citeşte

valigeo96 pe 9 iulie 2009 15:43
....................Singurul TERMINATOR,bun din punctul meu de vedere este TERMINATOR 2!
Buster pe 08 Iunie 2009 17:44
Terminator 4 sau o "trilogie" ajunsa la partea a IV
Daca primele doua parti ale filmului ne-au uimit intradevar , nu putem spune acelasi lucru si despre ultimele 2 parti T3 si T4 care au fost facute doar de dragul de a invia pasarea Phoenix din propria cenusa, si sincer de data asta nu s-a reusit ca dupa o continuare lamentabila sa iasa o a 4-a parte buna. Poate multi considera o greseala cand spun trilogie, pentru ca pentru mine partea asta a 4-a nu face parte din film, e o continuare facuta doar de dragul banilor. Fara Arnold, Terminator nu mai e acelasi film, chiar si cu imaginea lui suprapusa nimic nu mai e la fel. O parte a IV-a facuta de producatori doar pentru impatimitii seriei si o continuare care nu ne arata decat ceea ce era de asteptat. Sincer vizionarea T4 e ca cititul unui roman al carui final il stii inca dinnainte dar il citesti doar pentru faptul ca astepti sa il termini si sa fi sigur ca nu e diferit de ceea ce credeai… citeşte
M_il pe 18 iunie 2009 22:12
Esti doar un pusti care ar fi preferat sa vada un serial in care la inceputul fiecarui episod Arnold se intoarce din viitor sa fura hainele altora din alte baruri,esti incapabil sa vezi evolutia filmului
Buster pe 20 iunie 2009 16:44
@ M_il - Mda! Sunt doar un pusti si sunt incapabil sa vad evolutia filmului, dar eu sunt de parere ca ar trebui sa comentezi ceea ce crezi tu despre film, lasand la o parte critica "acida" a parerilor celorlati care au vazut T4 si au o parere diferita fata de a ta. Deci "prietene", pardon "d-le" ca eu sunt doar un pusti si ar trebui sa am putin respect pt persoanele mai in varsta spune-ti parerea ca sa invete si "pustii" si sa vada ceea ce au omis ei sa spuna daca filmul este atat de bun. Scuza-ma dar nu este genul meu filmul asta si asa ca eu sincer m-am cam plictisit sa il vad, iar daca tie ti-a placut e parerea ta si o respect, asa cum ar trebui sa faci si tu in ceea ce priveste parerea mea precum si a celorlalti care au fost dezamagiti de filmul asta. Scuza-ma daca te-am suparat cu comentariul meu dar e o opinie de "pusti" dar mai bine impartaseste-ne si parerea ta sa vedem si plusurile filmului in acceptiunea ta de "om matur".
Bogatyr pe 17 Iunie 2009 21:36
Un film bun pentru relaxare. Nu are intrigi complicate, nu are rasturnari de situatie spectaculoase. E actiune pura, cap-coada. Stai tolanit in fotoliu si privesti.
bill pe 06 Iunie 2009 22:37
tocanitze
sincer sa fiu n-am rezistat pana la final si am renuntat sa privesc o porcarie ordinara(obisnuita).T4 la fel de prost ca si T3!!!!!! de fapt e greu sa ai o continuare reusita a unui succes de casa imens! personal consider ca cele mai bune continuari au fost T2 al lui J.Cameron si predator 2(magistral danny glover). alliens a avut si el 3 continuari reusite ca si matrix dealtfel.Superman,omul paianjen si alte s.f.-uri nu intra in discutie ptr.ca nici filmul baza nu a fost cine stie ce!!!Considerand razboiul stelelor ca fiind prima parte ,imperiul contraataca este iar o continuare incredibil de reusita!! cu restul continuarilor george lucas a dat-o rau in bara!! ganditi-va doar la o alaturare Wader si Jar-Jar!!!!!!!!!!!!!!ce-o fi cautand jar-jar in film n-am inteles nici pana-n ziua de azi???!!!??? revenind la filmul nostru am vaga impresie ca si T5(2011) va fi rateu. P.S. chiar si… citeşte
Corlex pe 11 iunie 2009 12:30
Sincer .... esti superficial si sari de la subiect. Si ca PS, dc tu crezi ca batman cu george clooney cu al lui costum cu sfarcuri a fost mai bun decat dark knight cu un joker magistral, clar tb sa-mi schimb ochelarii sau tu sa te uiti la toate filmele cu Batman.
bovoro pe 6 mai 2010 01:32
foarte tare, bill!
claudiu-daniel pe 13 Martie 2009 13:03
se strica seriile de terminator cu acesta pacat nu mai trebuia continuat.in orce caz ca terminator 2 nu va mai fi altul niciodata.
mpredator pe 09 Noiembrie 2009 17:05
Efecte bune,idee rea
Bine recunosc,efectele speciale sunt duble poate chiar triple fata de celelalte chiar daca difera la anul produceri dar si-a pierdut gustul deoarece parca ar fi alt film.
bogy pe 28 Ianuarie 2009 23:41
terminator=arnold!terminator=alt actor, rezulta un esec total!ca film de actiune poate o sa fie interesant si kam atat!pacat ca se strica o serie cu aceasta continuare!cand vom spune de terminator vom zice de cele 3 parti si atat!restul de continuari fara arnold vor reprezenta niste filme care vor sta in umbra fara sa straluceasca!
dragos_pda pe 13 Ianuarie 2009 11:39
pe asta cred ca l au stricat cel mai rau...
valigeo96 pe 9 iulie 2009 15:46
..............Eeeeiii...Dragos_p***a cred ca tu esti marul stricat in cosul proaspat si TU ai dat tonul gurilor rele ,,FELICITARI"(daca esti prea inapoiat sa-ti dai seama am fost sarcastic cand am spus FELICITARI)SORRY OK???
GAMBITT pe 06 Iunie 2009 14:57
sam
Bale este cam eclipsate dar asta este farmecul sa mai iasa si altii in evidenta si cred va ajunge foarte dorit de toate studiourile, lucru bun ca mai apr si altii actorii talentatii, filmul este destul de bun mai bun ca 3. Mai ales parte de final care este mai interesanta, merita vazut terminator 2 ramane cel mai bun.
Amidome_1one pe 25 Februarie 2009 20:49
este unul dintre filmele mele preferate...ador toata seria Terminator...si mi se pare ca Bale e foarte potrivit in rol de John Connor...o sa fie inca 3 filme de succes chiar daca Arnie nu va mai fi...sper totusi ca el sa apara intr-un fel sau altul in film , macar cat de putin...trailerul este de exceptie si de-abia astept luna iunie sa il vad pe 4...Arnold e mai bun ca actor decat ca politician...lumea il cere in filme si e pacat sa renunte la aceasta industrie...de-abia astept filmul ...e acel gen de film la care te uiti si nu te mai saturi sa il revezi!
raluca-clipper pe 02 Septembrie 2009 21:14
ba nu este bun, ba este bun, ba a dezamagit ba etc
ete ca dau si eu cu parerea, filmul este foarte bun, si actorii sunt bine, si frumosi :))

ice_eyes pe 23 decembrie 2009 19:48
in special Sam Worthington :X
Nicogetsit pe 27 iulie 2010 17:30
ai dreptate..:)
Wonka pe 24 August 2009 13:27
Nu pot sa spun ca m'a dat pe spate insa nici nu m'a dezamagit
Go1 2 3 4