Păreri Taking Lives

(2004)

Identitati furate

maximelialina pe 22 Ianuarie 2011 20:10
foarte bun filmul!
mie mi-a placut foarte mult acest film. A fost foarte interesant..
kotor pe 16 ianuarie 2012 12:15
Intradevar un film foarte bun. Iar jolie chiar a fost cute si a performat extraordinar
maximelialina pe 20 ianuarie 2012 19:18
intr-u totul de acord!
crina pe 10 Februarie 2006 21:30
mi-a placut filmul, si mai ales inceputul era destul de interesant. dupa cum s-a mai zis, mare pacat ca nu a avut kiefer rolul criminalului. l-ar fi jucat perfect, se stie la roluri d-astea(de fapt se stie la orice rol)
si totusi, nu puteau lasa la montaj mai multe cadre cu kiefer?!?...

G Man pe 06 Aprilie 2004 22:01
Film ok cu Angelina Jolie,Ethan Hawke si Kiefer Sutherland.Plin de surprize si interesant insa nu aduce nicim nou.Recomandat pentru o singura vizionare.Mie mi-a placut!
giginamol pe 13 Mai 2004 01:18
Un thriller de exceptie. Merita vazut .
pssst pe 04 Mai 2004 17:39
Un film politist. Un thriller. Actori de exceptie, filmari spectaculoase si o abordare intersanta.

Bine-bine, dar de ce filmul este un fiasco?

Fiasco. Sa argumentez. Jolie si Karyo joaca – cum ne-au obisnuit – impecabil, iar faptul ca Sutherland are un rol asa de mic nu face decit sa dea impresia de film facut de mintuiala.

Pentru ca asa pare. Lasind la o parte ideea (care nu e noua, vezi un film ieftinutz: American Psycho 2, care este insa facut Profesionist!) care nu e rea deloc, realizarea ei este neconvingatoare...

Pai cum poate s afie usor sa faci un thriller de execptie, cind niste oameni minunati au facut Se7en si Kiss the Girls inainte? Stiu ca sunt poate prea transant, dar acum sunt de parer ca trebuie sa vii cu ceva Nou sau Foarte bun ca sa convingi...

AJ convinge, ca si restul echipei de politisti,… citeşte

zeno.marin pe 26 Iunie 2011 23:40
Tara tuturor posibilitatilor
De ce va reamintesc de platitudinea asta? Pentru ca acolo poti sa dai in judecata pe oricine pentru orice si in final sa si castigi chiar daca nici nu te-ai astepta. E ca un sport sau ca o loterie. Si eu as vrea sa dau in judecata postul ProTV ca mi-a uzat luminoforii ecranului cu tampenia asta dar deh, asta e justitia romaneasca! Nu te poti astepta la nimic bun din partea ei.

Un film slab slab de tot din categoria psihopati, plicticos, straveziu, sablon, fara sare si piper. Nu e prima oara cand vezi actori buni jucand de parca ar fi fost scosi pe teren fara incalzire. Cand se intampla asta si joaca prost, meritul e cel mai adesea al regizorului. Sau poate nu le place nici lor scenariul si nu se implica?...
Da. Cel mai probabil. O fac pentru bani. Niste mercenari care nu ne respecta.
Ii dau in judecata!

Matrix pe 04 Martie 2005 13:34
Neconvingator si destul de previzibil. Finalul este penibil. Cine l-a vazut stie de ce.
mitso pe 11 mai 2014 19:28
unui ucigas in serie nu i se potriveste alt final
VampiresOnly pe 08 Aprilie 2013 10:56
Poveste interesanta
Mie mi-a placut ideea filmului, iar pe Angelina o ador. Intradevar finalul este neasteptat dar am ramas placut surprinsa. Eu il recomand, este un thriller bun si frumusetea Angelinei fac o peliculla interesanta!
MNarcis pe 11 Noiembrie 2011 16:48
Bun filmul, are actiune si suspans, m-a surprins placut, merita vazut o data!
jo pe 15 Mai 2004 16:13
Mi'a placut ideea, chiar daca abia am adormit in seara respectiva, asteptam sa'mi cada un cadavru din tavan in bratze.. pana la urma, sfarsitul face o mare parte din film, si capitolul asta a fost "muncit" la Taking Lives. Go see it!
stephanel pe 13 Mai 2004 21:43
Cu toate ca nu e cine stie ce, detine suprematia genului thriller de pana acum
Nicu Anton pe 12 Mai 2004 07:20
Mi-a placut foarte mult filmul.
bulinuttza pe 21 Noiembrie 2010 13:22
un film bun, captivant, cu o interpretare la inaltime a Angelinei. Desi usor previzibil pana la un anumit punct, finalul schimba radical filmul si il face mai deosebit.
DiCaprio21 pe 24 Decembrie 2012 15:24
e bun filmul, mi-a placut foarte mult cum a jucat Angelina Jolie , o actrita foarte buna .. merita vazut acest film !
OanaG9 pe 12 Iunie 2012 20:40
Extraordinar
Este un film foarte interesant si bun. Actiunea este tot timpul imprevizibila si greu de anticipat. Îl recomand pentru cei pasionati de filme politiste.
Andrei.Ciprian pe 21 Martie 2012 20:38
Bun!
Nu e un film mare sau un film excelent insa mie personal mi-a placut .Intodeauna este o placere sa o urmaresc pe Angelina Jolie si nici de data asta nu m-a dezamagit. Merita vazut
fenomeno pe 28 Februarie 2012 03:29
bun filmu ! nu te plictisesti la el., interesant !!! nota 8!!
Dana04 pe 07 Iulie 2011 10:30
Prea tare suuupere nota 10!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
radu0594 pe 27 Iunie 2011 19:24
In ciuda comentarilor negative aspure acestui film pe mine personal m-a impresionat si am ramas placut surprins de prestatia actorilor si mai ales de a lui Angelina Jolie.Intradevar este putin exagerat la unele parti dar oeicum este tipic thrillerelor,oricum filmul te tine in suspans pana la ultima secunda de vizionare.In concluzie Taking Lives chiar merita vazut.
Adelina_ pe 27 Iunie 2011 18:26
Adelina_
super filmul,foarte frumos chiar aseara l-am vazut
sticks0buT pe 08 Aprilie 2013 11:57
deci nu mi-a venit sa cred ! la inceput mi s-a parut un film plictisitor sincer apoi cand mai m-am uitat la el am realizat ca nu este un film frumos este un film uimitor! chiar mi-a placut. il recomand
cosmin_kedii pe 26 Februarie 2013 08:28
Personal, mi a plăcut acest film .O poveste originala, Jucătorii perfecti, atmosfera placută (mai ales la sfârșit!). Vă recomand acest film
radu3455 pe 02 Februarie 2013 10:41
un film captivant inca de la inceput mi-a placut in special cum a jucat Angelina Jolie
robbiex2 pe 10 Mai 2010 23:18
In mare parte filmul este bun, lasand la o parte finalul mega bomba :))
cristell pe 19 Februarie 2011 14:05
PENTRU CEI CARE SPUN CA FILMUL NU AFOST BUN:ATI INNEBUNIT?DACA NICI ASTA NU E UN FILM BUN ,ATUNCI CARE E?
babydulcicutza pe 02 Ianuarie 2010 10:38
Mi-a placut f mult !
Sincer nu ma asteptam, la un asemeneea deznodamant. Oricum mi-a placut filmul .10 *
yasmine_kiss pe 28 Martie 2011 10:04
un film remarcabil
actori de 10 cu plus,actiune multa...un final neasteptat,merita vazut si revazut!!!!
edy21 pe 31 August 2010 20:55
Im...sa zicem un thriller destul de captivant desi nu mu imi amintesc hiar atat de bine ca l-am vazut de mult dar imi amintesc de final unde filmul trage o intorsatura de 180 de grade dar nu prea merita mai mult de 7 !!!
Lukandee pe 10 Iulie 2010 08:41
6,5
De ce nu se poate sa dau 6,5? sau cu alta zecimala? ca nu-i acela si lucru 6 cu 6,5.
marius93 pe 06 Martie 2010 13:20
Destul de slabut cu o actiune nu prea interesanta insa cu un final (destul de) imprevizibil. Mi-a placut mult inceputul cu Justin Chatwin si Paul Dano.
jokeru28 pe 10 Septembrie 2022 01:43
Filmul e bun, nu foarte bun. Exista mici scapari de scenografie, cum ar fi faptul ca ADN-ul lui Hart se potrivea cu ADN-ul lui Martin Ascher. Sau ca Costa nu ar fi ucigasul pentru ca isi folosea mana dreapta si nu pe cea stanga.
anonymous.6229028630c4f pe 02 Mai 2013 17:59
Geogeo112 pe 08 Aprilie 2013 22:21
Pe scurt: actori buni, secvente bune, efecte speciale bune= film bun=> merita de vazut
andystarx pe 10 Martie 2018 01:06
Daca prima jumatate de ora mi s-a parut mai slaba,apoi filmul a devenit intersant,chiar daca a fost previzibil,te tine conectat pana la sfarsit! Angelina Jolie si Ethan au jucat remarcabil !
andrei_oarga pe 14 Februarie 2018 16:33
Un film bun,cu multe momente imprevizibile,desfășurare buna si interpretări bune din partea Angelinei Jolie si Ethan Hawke,recomand fanilor thriller si nu numai!
iulian94 pe 08 Aprilie 2013 17:02
Bun el asa dar atat. Finalul c-am rasuflat. Actorii au jucat bine, nota 7.
Raddu pe 25 Ianuarie 2012 12:08
Bunicel filmul !
Captivant , plin de suspans , si o poveste originala insa se desfasoara prea repede , un final anticipabil , si o actiune care pe alocuri are scapari mari. Primeste de la mine nota 6 si se incadreaza in cateogria filmelor Bunicele
Crist11 pe 06 Iulie 2011 17:10
Buna rau Angelina Jolie, a facut filmul mult mai bun si i-a dat un plus de prospetime.
darkangel_4U pe 25 Iunie 2011 07:29
angelina the best
agelina face tot filmul,de fapt toate filmele pe care le joaca;)