Păreri Sweet Tooth

(2021)

Sweet Tooth: Un băiat cu cornițe

Costirik pe 13 Iunie 2021 21:07
Pe langa mizeriile de la CW ( Arrow, The Flash, etc.) serialul asta e o bijuterie. E cea mai buna adaptare a unei reviste de benzi desenate DC Comics. In primul rand, cei de la Netflix au gasit un actor copil excelent. Pustiul Christian Convery e pur si simplu adorabil. Premisa originala, povestea atragatoare cu un ton intunecat, efectele bune, peisajele, personajele si chimia buna dintre acestea fac un serial placut de urmarit.
BogdanP. pe 07 Iunie 2021 03:32
NENOROCITII
Mi-e scarba ! Mi-e sila ! Si asta nu din cauza ca ar fi un serial rau ci din cauza mesajului ce il trasmite . Acest serial e o alta propaganda scarboasa a plandemiei de COVID-19 ! Inca de la inceput deja incepe cu povestea cu Marea Prabusire , cand o boala se va raspandi si ..... "Iar viata nu mai avea sa fie la fel " . Unde am mai auzit noi acest mesaj ? Aaa , la Bill Gates parca si mereu la stiri anul trecut. NENOROCITII cu pandemia lor fabricata cu tot , au imbolnavit psihic oamenii cu reclamele lor strecurate pana si in filme si seriale ! Serialul e plin de mesaje "Stai acasa " , 'Spala-te pe maini " , "Pastreaza distanta de 2 metri" ca altfel crapi !! Scene in care oameni poarta masca si li se spune "Puteti sa va dati masca jos daca ati stat in izolare si v-ati ferit de virus " . Incredibil cum se spala creierul omenirii prin televiziuni ca oamenii sa nu mai judece din cauza… citeşte
Costirik pe 12 iunie 2021 06:17
Ganditorul de la Hamangia:)))) Alo, Moise, ia o gura de apa! Din fantana, ca de la cea plata te umpli de "solzi si cancere de sange".
alexandru_fejer pe 11 Iunie 2022 21:34
Am văzut 5 seriale din 8 ( Seoznul 1, cât este până acum). Are peisaje frumoase, unele scene reușite, pe acel copil cu cornițe il îndrăgești din prima clipă, însă cam sare de la acțiune la alta și este mai mult o probagbadă COVID cu referire la vaccin, dezinfectanți pentru mâini, crearea de leacuri. Acest film trebuia sa fie doar cu aventurile acelui copil în căutarea mamei sale, în drum spre Colorado, nu cu toate balivernele despre viruși, leacuri și legatul de scaun cu folie stretch a vecinului cutare descoperit înfectat și apoi ars cu tot cu casă. Bleah.
Nota 6 din partea mea.