Păreri S.W.A.T.

(2003)

S.W.A.T. - Trupe de elită

_old_navy_ pe 21 Decembrie 2003 12:17
dar de ce trebuie sa astepti sa vina si in RO ... de la mine 5 stars ! super tare !
cezarika21 pe 15 Martie 2016 07:11
Poliția în acțiune
Dat afară din echipa SWAT a poliției din Los Angeles după ce, împreună cu partenerul Gamble, încălcase un ordin direct, Jim Street (Colin Farrell) primește șansa de a fi reintegrat după ce sergentul „Hondo” Harrelson (Samuel L. Jackson) reorganizează această echipă de elită. Prima misiune reală reprezintă o provocare majoră pentru membrii echipei, solicitându-le capacitățile la maximum.

Realizat competent și convingător, „S.W.A.T.” este o incursiune în activitatea trupelor de elită ale poliției americane, ce intervin în lupta antiteroristă, luări de ostatici sau în orice alte acțiuni considerate de mare risc. Suntem martorii antrenamentelor dure, a misiunilor periculoase și istovitoare și a ciocnirilor de orgolii inerente într-o grupare formată din caractere puternice. Pe parcursul desfășurării ședințelor de pregătire și a… citeşte

pssst pe 25 Mai 2003 18:53
era interesant vin diesel in locul lui martinez!

dar sa o lasam cum a cazut... distributia are deja doua stele: SLJ si CF, care joaca, ca mai intotdeauna, de*****.

rolurile le sunt croite diferit, cel al lui SLJ lasindu-i posibilitatea de a arata un registru mai larg de stari sufletesti, dar in acelasi timp rolul lui CF este mai umanizat: il paraseste gagica, gets kicked out, whatever.

muzica EXCELENTA! merita si numai pentru muzica vazut.

merge si martinez, dar accentul lui este prea a la van damme: work on it!

ce sa ai zic: scenariul ma asteptam sa fie unul banalissim, dar uite ca este incitant si pune cel putin doua probleme, mai importante:

- relatia dintre doi camarazi: cum este ea afectata de deciziile celorlati si cum doi prieteni pot ajunge dusmani de moarte (vezi de fapt si devil's own);
citeşte

pssst pe 25 mai 2003 18:53
greu pentru unii usor pentru altii: trebuie sa vezi in detaliu nu mmestecind pop-corn si vorbind la mobil. iar daca nici atunci nu vezi ca este bun (poate nu de cinci stele dar pentru distributie le dau) atunci poate ca pe Cartoon Network s-o gasi ceva...
Felix pe 26 Mai 2005 19:20
Nu as putea sa spun ca e rau ... de tot ... dar e genul de film pe care il vezi pe bucati atunci cand nu ai altceva mai bun de facut iar pe Fashion sunt reclame :D
marius pe 28 Iulie 2008 00:27
ce sa spun ii dau 5 stele deoarece dupa parerea mea chiar le merita.Un film care mie mi a placut mult de tot e smecher filmul e printre cele mai bune filme vazute de mine asa ca vi l recomand sa va uitati la el ca nu o sa va para rau
TLD pe 15 August 2003 10:30
Super film, aproape cel mai bun din aceasta vara! Va recomand sa-l vedeti. Apropo emanuele l-ai vazut? Si dak da sa-mi zici ce parere ti-a facut! Apropo ar fi intetresant sa facetyi o intanire a forumistilor la avampremiera acestui film, asa cum ati facut la pirati!
TLD pe 25 mai 2003 18:53
Sa-nteleg ca l-ai vazut pssst? Ca mie mi-a facut o i8mpresie f. buna, dupa cum ti-am scris...
legolas05 pe 22 Februarie 2011 19:19
un film foarte frumos....mia placut mult...unul din cele mai bune filme de actiune pe care leam vazut
R@ pe 22 Decembrie 2003 09:56
Era loc de mai bine.Intriga mi se pare prea usoara/Puteau sa il faca un pic mai desept.De vazut dar doar atat.....Prea multa valva pt un film doar bun...
arnaut madalin fane pe 25 Mai 2003 18:53
Nu l-am vazut dar dupa mine cred ca e super si abia astept sa vina si in Romania. ok
axxo pe 29 August 2009 15:11
axxo
1. REGIZOR - este Clark Johnson un regizor de seriale TV care incearca sa se afirme si in lumea filmului dar e cam greu cu un asa scenariu (6)
2. SCENARIU - ii apartine lui Ron Mita cu un scenariu mult prea slabut pentru o echipa SWAT, povestea in sine este o fictiune asa ca nu putem vorbi de a fi verosibile sau nu momentele din film, per ansamblu nu reuseste sa puna in valoare maxima cea mai renumita trupe de interventie din lume (6)
3. DISTRIBUTIE - actorii distribuiti incearca sa mai salveze oarecum povestea in sine Samuel L. Jackson, Michelle Rodriguez, Olivier Martinez si Colin Farrell care joaca magistral atat cat le permite scenariul, putin mai multa agresivitate si ideei mai complicate iar fi pus mult mai bine in valoare (8)
4. CALITATIV SI VALORIC - bugetul a fost unul satisfacator,… citeşte

bill_the_butcher pe 24 Iunie 2003 23:04
asta pare a fi cu adevarat un film de actiune clasic, cu multe explozii si rasturnari de situatie. distribuitia a fost aleasa foarte bine: colin farrell, samuel l. jackson, chiar si olivier martinez. ar fi fost interesat sa-l vedem pe vin diesel ca membru al trupelor swat, dar ceva-mi spune ca filmul asta e prea 'mic' pentru el si colin farrell.
productia e semnata de neal h. moritz: the fast and the furious, triple x.

rodriguez pe 06 Septembrie 2010 21:41
super,cel mai mult mi-a placut cand se transforma in varcolac si-l bate pe superman care era angajatul lui spiderman,prieten cu cei 4 fantastici care se luptau cu predatorii!
Aiurea,pierdere de timp dar daca nu ai altceva de facut...merge!

Denis pe 09 Iunie 2004 18:25
Un film numai bun de vazut.E super filmul dar nui dau cinci stele ca numia placut un lucru din film.
Cosma X_Rex pe 09 Aprilie 2004 19:05
Un film de nota zece.Rar mai intanlesti un film aproapte real si cu putine efecte speciale.Trebuie sa-l vedeti daca nu la-ti vazut deoarece este un film de actiune 100%.
campan andrei laurentiu pe 12 Februarie 2004 14:38
este un film extraordinar care m-a impresionat , mai ales prin efectele speciale folosite.
Iulian pe 21 Iunie 2003 14:35
I cant wait to see it!!!:)))
user-5e3e92f1c0e2d pe 13 Ianuarie 2023 19:59
cosmin 742000 de cacati.
bha lache..sa o fut pe mata in pizda boule

forever_young_ pe 12 Aprilie 2020 23:30
REUSIT !
Un film de actiune reusit chiar daca subiecut nu este unul original ....SLJ si CF au reusit sa ridice peste medie nota finala a filmului ...
angel69 pe 02 Martie 2018 17:30
OBLIGATORIU DE VAZUT
Un film obligatoriu de vazut pt. amatorii de acest gen....are de toate in el si se apropie f mult de realitate...actori draguti si talentati.....ma mira faptul ca are deabia nota 7 si putin.....am vazut si partea a doua insa este slabuta
Ghemot pe 27 Ianuarie 2018 22:30
Un film de acțiune și cu poliție care merită văzut!
cosmin742000 pe 25 Noiembrie 2017 09:23
O mizerie de film de actiune american deci nimic nou.................................
emy_sinaia pe 12 Noiembrie 2014 00:24
Foarte ok
Un film de actiune dedicat in special fanilor genului policier chiar daca nu are nimic deosebit decat un crampei din viata trupelor de elita.Foarte buna distributia.
kakapiciu pe 15 Iulie 2014 01:09
Foarte bun filmul si are si nume mari in distributie.
Infinity pe 30 Septembrie 2013 21:06
S.W.A.T. (2003)
A fost OK. In ciuda scenariului care nu prea vine cu nimic nou, a fost placut. Actiune buna, actori cat de cat credibili. O incercare tot merita.
cris_strike pe 22 Iunie 2013 11:09
hmm"
frumos" film, si spun asta pentru ca mea placut mai multe antrenamente pe care le faceau iei ca si swat !' si tot bine inteles"...thx!'
mebubu2007 pe 17 Aprilie 2013 02:54
mie in general imi plac filmele cu trupe de interventii si mi-a placut si acesta mult de tot. eu personal il recomand atunci cand ai chef de un film de actiune mai...altfel :)
AndreBlack pe 09 Aprilie 2013 13:25
S.W.A.T.
Un film de actiune foarte bun . Te tine in suspans pe toata durata filmului , actorii joaca exceptional iar coloana sonora se potriveste foarte bine . Eu personal vroiam sa vad si o continuare a acestui film dar e bine si asa . Il recomand , merita vazut .
viro1983 pe 26 Iunie 2012 19:58
Impresionant
Un film captivant.
Imi place atat de mult.
Efectele sunt foarte bune.

Andrei.Ciprian pe 12 Februarie 2012 17:15
Hmm
Un film de actiune care nu m-a impresionat cu nimic.Chiar speram sa vizionez un film care sa fie cu totul si cu totul altceva.Din pacate este un film slab
Chelbos pe 06 Decembrie 2011 15:43
abia l-am vazut la tv si nu ma asteptam sa fie asa de bun. cum au spus multi si coloana sonora e la fel de buna. ma mir si eu cum de nu am vazut filmul pana acum desi a aparut in 2003. actiune care te tine in suspans pana la sfarsitul filmului
chiba_florin pe 16 Ianuarie 2011 20:21
S.W.A.T. S.W.A.T. S.W.A.T.
UN FILM BUN INSPIRAT DIN RANDURILE S.W.A.T.-ULUI
DOAR IS TRUPE DE ELITA NU???????????

andrey94 pe 06 Septembrie 2010 15:02
mda
nu inteleg de ce unora li se pare un film asa extraordinar adica ii un film comercial de actiune cu mult bum si explozii filmul e fainut merge da totusi nu merita 5 stele din 5 am citit alte comenturi cu super 5 stele atunci cate stele ati da unui film ca nasul sau one upon a time in america sau aviatorul sau orice alt film al lui scorsese care il are ca protagonist pe robert de niro pe scurt puteti sa va uitati dar daca il ratati nu pierdeti mare mare lucru
H4cK3RuL pe 20 Decembrie 2015 21:22
Unul dintre cele mai bune filme de actiune ale copilariei.
cosmin_kedii pe 09 Februarie 2013 08:54
Acesta este un astfel de film bun. Colin Farrell și Samuel L. Jackson sunt mari în acest film
mrperfect pe 03 Martie 2012 13:39
de unde iau si eu filmul asta din nou, l'am avut l'am sters ca nebunul si acum nu il mai gasesc deloc :| . . please help meeeeeeeeeeeee !
andu7zu pe 27 Noiembrie 2010 14:51
frumos filmul lam vazut ieri a doua oara si sincer chiar mia placut
Recomand

tero pe 25 Mai 2010 22:31
merita filmul mi se pare destul de bun fata de altele cu acelasi gen si cu low buget
andreedeeyu pe 09 Iulie 2010 13:40
super thare..
sincer este unul dintre cele mai frumoase filme de actiune ,,vechi'' este super tare...sincer cu actiune..care nu te plictiseste ....mai ales colin farrell este adorabil...merita vazuta!..
Matrix pe 17 Mai 2004 14:47
Destepti domne astia care impart filmul in capitole (pe dvd). Vezi unul, te plictisesti, il opresti, mai vezi unul peste o saptamana si tot asa....
Nu stiu exact sa va spun de cand incerc sa vad filmul, poate 2-3 luni.
Extrem de plictisitor.

nookie pe 13 Februarie 2004 11:01
L-am vazut pentru ca frate-miu m-a batut la cap o saptamana intreaga, si am zis treaca de la mine. Scenariul e inexistent (cred ca l-au facut in pauza de masa). E ca si cum la filmare ar fi venit fiecare cu ideea lui si la montaj a fost altul. Luam ceva din Top Gun, punem niste Fugitive, un pic de BHD, amestecam si iata rezultatul. Efecte speciale nu sunt chiar grozave. Iar gramada de actori cunoscuti nu il salveaza in nici un fel.
Daca iti place "action movies de categ B" du-te, daca nu, alege mai bine "Extreme Ops"(e mai multa adrenalina).

Dan Gerose pe 22 Decembrie 2003 11:56
Un film de 2 bani. Scenariu penibil (dar nici nu ma asteptam la ceva mai bun de la un film " de actiune"). Actorii fac si ei ce pot (din pacate, atata pot, atata fac). Iar regizorul nu a fost in stare sa realizeze niste scene de actiune. Mai mult, desi bine filmate, nu a fost in stare sa le monteze spectaculos. In concluzie, STATI ACASA !