Am văzut destule filme cu atacuri teroriste si asta este un film care mi-a plăcut deși se putea mai mult.Mi-a plăcut prestația lui Pierce Brosnan care a avut rol negativ.Un scenariu interesant dar putina acțiune și suspansul slab.Oricum merita văzut!
Se pare ca personajele negative pot fi elegante (Pierce Brosnan).
E un film bun,care pare ca nu a avut un buget mare dar in schimb a avut actiune si actori buni...
Nu e cine ştie ce film dar nici plictiseală nu e... A îmbătrânit şi Pierce... Milla îşi face treaba bine. Nu pierzi nimic dacă nu-l vizionezi... Nota 5 dar totuşi m-a ţinut conectat...
Este un film si cu parti pozitive, dar si cu parti negative, dar in final invinge dreptatea, iar terorismul este invins . Nota filmului este 8.50, deoarece se putea si mai bine, cand vine vorba de actiune !!!!
Un film ritmat, fara multe impuscaturi inutile, dar cu un suspans excelent. Nota 7.5.
Faptul ca personajul ala era rezident englez de cetatenie romana conteaza prea putin, putea sa fie orice, si oricum nu apare prea mult in film nefiind personaj principal.
Un pic de actiune pe fondul terorismului international, care este reprezentat desigur de un terorist roman, in rest un deja vu cap coada cu actori mai cunoscuti.
M-a cam plictisit. Nu stiu ce e de parerea voastra, doar finalul a fost ok si faza aia cu....[SPOILER]....cu inscenarea in parc...[SFARSIT SPOILER]...care oricum a fost previzibila dar mi-a placut cum a fost facuta. Si creditele, ah, da, cred ca creditele erau mai bune decat tot filmul.
Un film de actiune mediocru ce nu iese in evidenta cu absolut nimic.Avem un terorist roman,care din punctul meu de vedere este jalnic,un Pierce Brosnan ce se vrea a fi un asasin profesionist insa "da cu bata-n balta" de cate ori intervine si o Milla Jovovich ce isi face bine treaba....Toate fazele bune din film sunt redate si in trailer,deci puteti trage singuri o concluzie din acest fapt.....
Nu va asteptati la revelatii sau filozofii. Este gen politist, se poate face mult misto dar pana la urma este un film destul de bun. Pierce Brosnan intr-o mare forma. Si un român este specialistul tehnic, creierul angajat al teroristilor. Hai ca toata GB a auzit de români, sunt aia cu mana intinsa de la coltul strazii tale. Au si creiere de vanzare.
Bine, in fond este si o exagerare, acest creier actiona in virtutea unei razbunari. Aici au gresit, românii nu sunt atât de răzbunători încât să devină ucigași.
Si eu sint de parere ca nu e un film rau, dar nu e nici foarte stralucit. Te astepti la ceva stralucit cind ai citiva actori buni in distributie, dar nu e cazul aici. e totusi un film de vazut.
Multumesc Cinemagia pt invitatie ,totul a fost in regula!
Filmul m-a dezamăgit. Constat că americanii se cantonează în ecranizarea de clișee și mai adaugă o mulțime de erori de logică. Păcat de actori, ei își dau silința. Cum, Dumnezeu, cel mai bun asasin (!!!) face greșeli de începător : ezită îndelung până să traga asupra supraviețuitoarei exploziei, cînd e în fața lui la câțiva metri, nu-i iese nici faza cu împușcatul în parc iar în faza finală cu pușca cu lunetă ezită....secunde bune până să tragă în globul luminos...ca să ce? Să poată să eșueze, cum de altfel s-a și întâmplat? Ha !
Teroristul român Bălan a dat americanii în spaimă! Ha ha ha ha ha...! FIlmul nu e nici foarte slab, dar e departe de a fi prea bun. Feriţi-vă de români!!!
Nu imi vine sa cred ca la noi in cinematograf se poate da asemena film. Cand mama dracu am fost , suntem si o sa fim noi teroristi?...o rusine si obataie de joc la adresa noastra cand la noi in tare exista un scut la Deveselu al lor...iar voi alegeti mai cu grija ce filme sa difuzati in cinema .
l-am vazut in uk pe 06.06 2015 filmul e super reclama mai mare pt Romania nu cred ca am vazult in nici un film americam,adica teroristul se numeste Emil Balan si e din Constanta Romania.(apropo eu sunt din C-ta).