Păreri Sphinx

(1981)

Sfinxul

alex_il_fenomeno pe 21 Iunie 2012 12:20
un film interesant , atat prin atmosfera cat si prin peisajele nemaipomenite oferite de Egipt , locul unde au avut loc filmarile . povestea , pe cat de relaxanta pare la prima vedere , are o tensiune uimitoare care te tine in sah pe toata durata acesteia , iar de distributie nici nu cred ca se mai merita discutat : doi protagonisti extraordinari in persoanele actorilor Frank Langella si Lesley-Anne Down , ce ne-au adus atat de bine in atmosfera magica a productiei . merita urmarita cu mare placere , si nu numai o data .
neludiu pe 01 Iulie 2022 01:41
Interesant. Bun pentru anii '80, poate un remake i-ar creste valoarea. Actrita cam isterica, probabil pentru a creste suspansul.
mtraianc pe 06 Ianuarie 2013 14:10
egipt
am revazut azi ,,o excursie in egipt ,, imagini minunate , impletite cu actiune suspans ,si multe comori inca,, de..ne,, scoperite ,, filmul merita vazut , sau revazut
sandu mihaela pe 23 Februarie 2008 18:37
am auzit de acest film si as vrea foarte mult sa-l vad imi plac filmele de acest gen foarte mult. cum as putea viziona filmul.multumesc.
Hanganu Eugen pe 17 Iunie 2006 17:09
Mi-a placut foarte mult si as dori sa stiu cum pot cumpara un Cd sau dvd cu acest film. Foarte bine filmat, regizat si interpretat. Multumesc anticipat pentru raspuns