Păreri Spartacus: Blood and Sand

Spartacus: Războiul celor blestemați

crystas pe 06 Martie 2010 10:11
Merita
Este un serial excelent realizat, chiar merita toata atentia !!!
vanciurea pe 2 septembrie 2010 23:13
f bun filmu!!!am inteles k apare sh sezonu 2.;)abia astept
iedutul pe 12 septembrie 2011 08:41
se pare ca actoru a murit ieri...cancerul l'a copleshit...R.I.P.
Gallagher pe 10 Aprilie 2010 22:13
Excelent dar umbrit de vesti nu prea placute!
Atatea aberatii de prisos aici :)
"Prea mult sange", "film" prost?!?!, (apropo e serial nu film) "scene de lupta"-"decoruri proaste" bla bla bla :)
Nu va forteaza nimeni sa va uitati.
E produs de Starz si se da pe un canal privat si platit unde sunt avertismente legale!
Pentru cei neavizati aceast serial e o reconstituire grafica, o "viziune" (nu bazat pe adevaratele fapte istorice) si nu e un serial care sa ruleze pe canale ca (ex.) Protv sau Antena 1.
Intriga serialului este excelenta iar subiectul principal se construieste incet de-a lungul a mai multor episoade! Ar trebui sa ramai surprins doar la lista de producatori care se ocupa de acest serial!
A fost comandat al doilea sezon inca inainte de premiera :)
O fi mult sange dar serialul compenseaza prin altceva si devine foarte interesant! Cred ca sangele confera totusi un gram de greutate… citeşte

gogutz pe 30 august 2010 03:53
bun argument,chiar ai dreptate,si in legatura cu serialul,sincer nu mi-au placut niciodata dar pe acesta il vizionez cu drag!
Harry1516 pe 9 aprilie 2012 10:04
Andy Whitfield a murit din pacate...RIP
Sebring pe 06 Martie 2010 13:19
IREALIST
Cine a vazut "Gladiator",cu Russell Crowe, va face inevitabil termeni de comparatie. Iar acest film paleste cu totul in fata master-piece-ului lui Ridley Scott. Actiunea acestui serial nu este rea,intriga nu este rea dar ..scuzati-ma ,scenele de lupta,decorurile ...SUNT COMPLET IREALISTE.Sa va uitati cu atentie la decorurile ce prezinta muntii si dealurile din jurul taberei de antrenament. Sunt cu totul si totul ARTIFICIALE. Sa faceti niste stop cadre si veti crede ca este un joc pe calculator...nu un film.Iertati-ma ,dar cine apreciaza doar scenele de lupta si intriga...facand abstractie de intreg...de decoruri,de fondurile peisajelor...de tot ce vrea sa insemne acest serial...sa mearga mai bine la teatru.
Sikandar pe 3 aprilie 2010 17:27
Lasă că nici "master-piece-ul" lui Scott nu duce lipsă de erori în ceea ce priveşte unele scene. Urmăresc fiecare episod din Spartacus, serialul, scenele reflectă realitatea acelor timpuri, suberb, în opinia mea. Nota 10 fără ezitări.
After_Eight pe 14 februarie 2012 22:42
Sebringule, daca vrei ceva realist, mai da-i din telecomanda pe National Geographic sau pe History Channel. Asta daca nu le-ai inlocuit cu din alea ce-ti cer parola. ups ! :)))
MaximuM pe 04 Martie 2010 21:05
sal
E tare filmu !!!!!!!!!!!! Spartacus Gladiatorul gladiatorilor
Andrey9211 pe 7 august 2010 16:14
Gladiatorul gladiatorilor =)) lol ce bou!
After_Eight pe 14 februarie 2012 22:43
andrei1900-toamna si Daylak-ciumpalak , nici eu nu-mi revin. Criticii criticilor, care este ! :)))
claudiudanila pe 18 Aprilie 2010 02:32
Cam exagereaza cu efectele(mai au de invatat).Rome era mai bun.Aici tot e trucat si se observa foarte bine.Cand zic efect nu ma refer neaparat la fazele alea de slow motion si sangele facut in after effects pe unele frame-uri ci si la decor(planse chroma key peste tot...nu pare natural deloc).Femeile? sa fim seriosi ;-) sunt cele din zilele noastre, deci nu au mare legatura cu filmul(tot la aparente ma refer).Exista o mare diferenta intre scenele filmate pe platou si cele filmate in natura.Aici vezi doar efecte :-D decor cat vrei..rasarit de soare super cool..zapada artificiala pe jos parca s-ar tavali prin faina aia:))..etc.Orice film are efecte dar aici sunt prea vizibile.Daca esti o persoana atenta la detalii nu o sa-ti placa serialul asta
After_Eight pe 14 februarie 2012 22:49
buei Danila-Prepeleac, la cat de detaliat se vede wallpaperul de la tine de pe comp cu Eva Evangelina, normal ca vezi triplu pixelii din filmul asta. Mai fa si tu pauze din cand in cand ca orbesti buei.
tibzone pe 22 Aprilie 2010 11:06
re
ultimul episod a fost de zile mari . :)
astept sezonu II .... sa`i vedem si pe ceilalti cazând

mwBoy pe 05 Iunie 2010 11:37
Spartacus
Acest serial este unul din categoria de seriale de neratat si spun asta pt ca pe langa luptele sangeroase din arena si chiar din afara ei mai sunt si scene de sex. Spartacus luptatorul trac ajunge capiomnul din capua si dobandeste nume;le de adeucatorul ploii. Deci merita sa-l vedeti.
Punctulpei pe 27 Iunie 2010 14:42
Uitati-va in spate si veti vedea ca desi multi il critica, acest serial, trivial asa cum este, a reusit sa creeze polemici pe tema, ceea ce imi lasa impresia ca este o placere asumata pentru unii iar pentru altii o placere vinovata (dar tot o placere). Lasand la o parte decorul de carton pictat kitch, sangele tasnind ca din fantani arteziene si deviza lor "nicio scena fara sani goi", ceea ce este cu adevarat fascinant este intriga captivanta si faptul ca placerile lumesti erau aceleasi ca si in zilele noastre dar mult mai afisate si asumate. Dar odata cu democratia...s-au mai atenuat.
weedmaster pe 8 iulie 2010 20:04
@Punctulpei review-ul tau mi se pare cel mai corect de pana acum.
Al3x10 pe 28 Martie 2010 22:39
cel mai reusit serial.......ce urat s-a terminat ep 10 :((....nenorocita de Ilithyia
corigeb pe 30 martie 2010 22:54
da...
popescu_denisa pe 19 septembrie 2013 22:28
mie imi place ilythia
mitologicul pe 19 Aprilie 2010 18:07
Blood and Sex...
Am vazut multe la viata mea, dar atat apetit pentru violenta si sex trivial, mai putin intr-un film. Sarind peste marile lacune istorice, serialul ne prezinta viata unor sclavi gladiatori din Casa Batiatus de Capua, in frunte cu Spa(o)rtacus. In primul episod, cand au inceput sa taie la capete, sangele sa inunde ecranul in slowmotion iar sexul sa fie omniprezent, am zis ca a fost facut dupa benzi desenate si o fi vreo parodie. Dar continuand in vizionare pana la ultimul episod (primul sezon are 13 ep.) am realizat cat de jos au coborat americanii, numai pentru a face audienta. Violenta de prost gust este dusa la extrem (sangele tasneste de peste tot, capete tinute in varful sabiei cu stop cadru, rani hidoase provocate la relanti pentru o mai buna vizibilitate), sexul este prezent din abundenta, sub toate formele(perversiuni, homosexuali, adulter,… citeşte

Supplex pe 20 aprilie 2010 00:27
bai mitologicule,cu toate vorbele tale de intelectual...nu prea ai stofa de critic...si nici n-ai dreptate macar...gandeste-te la bugetul mic al filmului,la faptul ca homosexualitatea era normala in vremea aia,ca romanii s-au luat dupa greci(destrabalari,arhitectura,stil de viata,etc...)si nu in ult.rand o prestanta a actorilor foarte buna...de asta iti place pana la urma(recunosti in final)...restul de obositi care critca aiurea habar n-au istorie si nu stiu ca sangele ala mai poate fii si intentionat facut asa,nu neaparat intamplator...prostia caracterizeaza pe multi si toti cred ca totul e intamplator si prost...
AdriAdrianna98 pe 28 iulie 2017 15:05
Foarte bine spus @Mitologicul . Nici n-ar trebui sa-ti dea cineva reply, ai argumentat foarte bine de ce nu-ti place intrucat din acest punct n-ar trebui sa mai existe opinii contrare ci pur si simplu respectarea opiniei tale. E extrem de prost pe partea de efecte, extrem de ieftin, de aia am si renuntat la el.
alexandra.petronela pe 29 Septembrie 2012 02:27
Cand am inceput sa vizionez serialul ma impresionat foarte mult. Nu as fi crezut ca un astfel de gen mi-ar place,dar ma surprins.
Merita vazut!;)

john_gotti pe 12 decembrie 2012 00:41
te aprob, dar mai lucreaza la gramatica!
alexandra.petronela pe 30 iulie 2013 09:13
Offf,incercati totusi sa urmariti serialul,nu greselile mele:-*
legolas05 pe 30 Octombrie 2010 22:55
unul dintre cele mai bune seriale pe care l-am vazut eu.....mia placut mult.....nota 9
demenThor pe 14 noiembrie 2011 23:03
nu cred ca e prima data cand comentez despre serial...m-am uitat a 2-a oara...pfff, fantastic, epic, extraordinar, serialul e o adevarata epopee culminand cu ultimul episod care depaseste orice inchipuire...mi-au dat lacrimile cand Aurelia il injughie pe Numerius (cred ca asa il chema) si repeta obsesiv :"it was mine, mine, mine..." . De abia astept sezonul urmator, nuj ce impact va avea tinand cont ca Andy Withfield nu mai e printre noi, dar il voi urmari pt poveste.
Marcosan pe 2 aprilie 2012 18:39
o adevarata epopee s-ar concentra mai mult pe faptele alea istorice si legendare cu o deosebita insemnatate pentru natia respectiva(cam asta inseamna epopee dupa umila mea parere si cu siguranta si a dex-ului).. ori aici se pune mai mult accent pe moravuri dupa mine..
Serhui pe 26 Martie 2010 18:19
sincer din curiozitate m-am uitat la primele 4 episoade si ma cam dezamagise dar am zis sa insist la fel cum am facut cu StarGate Universe iar parerea mea e ca merita sal vezi dar nu sal pastrezi , pe scurt dai o sansa dar nu fa comparatie cu Gladiatorul sau Spartacus filmul
Vizionare placuta

Blu3sky pe 12 Aprilie 2010 13:52
un serial ce poate lua locul lui hercules sau xena - printesa razboiului pe posturile nationale :))
deci nimic impresionant la serial

gogutz pe 30 august 2010 03:55
aoleu mai piratule,tu compari un serial de pe proTV anii 90' unde hercules batea la dragoni cu mainile la spate si xena cu farfuria aia la fel,mai curentatule tu macar judeci ce zici?
ReMes pe 2 decembrie 2010 19:13
bluesky ai un limbaj de rocker frustrat. compari spartacus cu xena. vai de tine "pustane"
mytzusky pe 25 Februarie 2012 18:13
ketchup, sex si slowmotion; la greu :)). LOTR de ex. are nota mai mica ? imi e sila.
AizenGL pe 3 noiembrie 2018 05:25
Dacă doar "ketchup, sex si slowmotion" ai reținut din acest serial, e clar că nu ai înțeles absolut nimic...
adry.ro pe 05 Iunie 2010 14:35
Low-budget.
Degaba e facut in 2010, are efecte de '93. Si cu logica stau prost: sangele nu are cum sa tasneasca pe tot ecranul daca strapungi corpul cu o sabie.
Au descoperit slow motion si il folosesc la fiecare scena.
In primul serial 5 scene de sex, puteau sa faca un flm porno si aveau mai mult succes.

ReMes pe 2 decembrie 2010 19:18
scenele erotice le gasesti in aproape orice film de actiune. porno inseamna altceva! sau tu vezi rar buci si tate si deaia faci afirmatii deastea.
After_Eight pe 14 februarie 2012 22:49
lol, low-buget e commentul lui... :))))
pisicuta1 pe 10 Martie 2013 22:41
superb le am vazut pe toate si mi a placut foarte mult!
bekam pe 28 Octombrie 2012 22:01
E super tare
Am vazut din intamplare un episod (spartacus gods of the arena) la un prieten si mi-a placut foarte mult, am vazut toate episoadele din toate cele trei sezoane abia astept urmatorul sezon.
RomaniaMare pe 12 Februarie 2011 15:03
Gunoi
Spartacus: Blood and Sand ( a se citi Spartacus: Gogomanie si Pornografie). Noaptea aceasta am terminat de privit ultimul episod din sezonul 1. O opinie personala? Acest proiect esteo dovada de amatorism si o gluma de foarte prost gust. Filmul-i un rahat, atat din punct de vedere istoric (cronologia evenimentelor, viata lui Spartacus, decoruri, tehnicile gladiatorilor, getii sunt infatisati ca niste picti britanici, tracii se duceau iarna la razboi numa'n chiloti etc.), cat si din punct de vedere tehnic - efectele speciale is de tot rasul ( la orice lovitura cat de mica sangele curge suvoi si se vede clar ca este un "lucrat" pe calculator, ca si toate cadirile de altfel), scenariul este varza, regizorul este ocupat mai mult cu scenele erotice( la care sa recunoastem ca are ceva talent) si nu poate/ nu stie cand si cum se imortalizeze momentele culminante din film etc. Singurul lucru cat… citeşte
ioana_dark pe 23 februarie 2014 16:33
Si eu am observat ca actorul din rolul lui Batiatus joaca bine. Se distinge printre ceilalti. Cand tratezi cu seriozitate chiar si un rol dintr-un serial aiurea...se vede!
AdriAdrianna98 pe 28 iulie 2017 15:10
Exact! 100% de acord. Bine zis
Avocataa pe 09 Mai 2012 12:28
Hot level : Spartacus. Pentru serile cand n-ai iubit acasa, il bagi pe Whitfield si nu-ti mai trebuie nimic altceva.
Lockdown89 pe 22 Aprilie 2014 19:49
Libertatea si numele ei in istorie!
O capodopera acest serial,care nu are rival cinematografic sub acest gen:Spartacus a intrat si a ramas in istorie,numele sau find tinut minte si astazi,iar acest serial arata intr-un mod complex de ce.
Apache95 pe 06 Iulie 2013 19:27
Spartacus a avut dupa mine cel mai bun final din istoria serialelor tv moderne.
ailimafame pe 11 Martie 2012 20:37
10/10
acest prim sezon e foarte reusit.. am vazut si primele episoade din sezonul 2 - Spartacus Vengeance , dar parca nu mai are acelasi farmec fara Andy Whitfield
piranha pe 17 Mai 2011 13:38
Excelent dpdv istoric!
Mi se pare o prostie ca unii sunt vitriolati de frecventa scenelor de sex din film. E vorba despre violenta si depravarea care faceau parte din viata de atunci in fiecare zi. "Spartacus - nisip insangerat" mi se pare cel mai realist film/serial despre Imperiul Roman dpdv al istoriei. Chiar daca serialul "Roma" stabilise un etalon din acest punct de vedere, Spartacus l-a depasit. Roma antica insemna gloata, scursura pamantului cu instincte animalice - iar despre asta e vorba in "Spartacus - nisip insangerat".
andu7zu pe 09 Decembrie 2010 23:26
Foarte frumos serialul merita urmarit episod cu episod fara sa pierzi nici macar unul.....
ioana_dark pe 12 Mai 2013 22:16
Telenovela pentru barbati
Nu stiu cum se poate uita cineva la serialul asta cu convingerea ferma ca asista la un act de mare eruditie. Cei care se simt mai culti dupa vizionarea serialului sunt chiar ultimii oameni. Si nu as avea nimic cu ei daca s-ar uita doar pentru a vedea violenta amestecata cu mult sex. Pentru unii, sa urmareasca astfel de scene, reprezinta una dintre putinele placeri ale vietii lor mizere. Ceea ce ma revolta insa este taria cu care acesti oameni cred ca tot ceea ce au vazut in film chiar s-a intamplat in realitate. Sunt aproape convinsa ca niciul dintre ei (sau oricum un procent neglijabil) nu a citit vreun autor antic, sau vreo carte ori articol serios si bine documentat referitor la acea perioada. De altfel, ce vorbesc? Observ ca unii dintre voi au impresia ca actiunea se petrece in perioada Imperiului Roman, ceea ce arata cat de jos sunteti la capitolul istorie. Varza complet! Nici nu… citeşte
ddman pe 14 iunie 2013 18:00
Lasa cuvintele elevate si uita-te in continuare la Marimar sau ce dracu mai e la moda acum dintre telenovele.
AdriAdrianna98 pe 28 iulie 2017 15:12
Ziceti de ea ca jigneste dar si voi vorbiti parca acum ati iesit din jungla. O faci curva ca iti jignste serialul... Wow, mare mascul feroce esti.
andreiu09 pe 27 Martie 2011 21:20
un rahat televizat
am sa scriu foarte scurt .NU VA UITATI !!! si acum sa spun ceva ce ma deranjeaza foarte tare, remarcile de genul "daca nu iti place nu te uita " , "gusturile nu se discuta" daca gusturile nu se discuta atunci pentru ce mai exista materia numita estetica si apropo serialul e o porcarie plina de sange sex si scenele irealiste de joc video sunt umplute cu dialoguri penibile care per total creeaza o tampenie asemanatoare cu filmul 300.dar ce sa te astepti de la un public care cade pe spate la vizionarea lui avatar si a carui cultura cinematografica inglobeaza filmele americane cu pac pac si bum bum.Referitor la veridicitatea filmului, acesta nu respecta nicidecum adevarul istoric reusind astfel sa induca o imagine falsa asupra timpului desfasurarii actiunii, indobitocind un public si asa destul de ....
NmpN pe 18 octombrie 2012 04:18
Daca erai atent personajului principal i-a dat numele de Spartacus dupa gladiatorul roman ce a ramas in istorie prin rascoala sa . Deci nu e neaparat sa respecte adevarul istoric. Iar sa critici asa un serial nu imi pot imagina ce inseamna pentru tine un film bun sau un serial bun . Si acest serial este apreciat in toata lumea , deci mai bine iti tii parerile ironice pentru tine .
dani15 pe 30 Martie 2010 20:58
O veste foarte proasta! Actorul principal a fost diagnosticat cu cancer limfatic,iar sezonul 2 care trebuia inceput la 1 aprilie a fost amanat indefinit! Nu imi ramane decat sa-i urez multa sanatate!
viktor.razvan pe 20 Februarie 2010 16:40
am inceput sa urmaresc seraialu asta sincer din greseala:)) dar pot sa zic ca e foarte bun e ceva de genu 300 cam in stilu asta de facut:) dar daca vreti o parere:uitati-va merita:!:D
bc78mat pe 30 martie 2010 12:20
Din pacate, din primul sezon mai sunt doar trei episoade.Stie cineva, cand va fi difuzat sezonul 2?
Lenart_00 pe 5 august 2010 08:37
pe site-ul oficial asa zice ca în 2011. Acum rămâne de văzut. http://www.starz.com/originals/spartacus?src=starz_mktg&med=referral&cmp=spartacus
Mikala pe 05 Septembrie 2013 01:33
Imi pare rau ca a murit Andy, era unul din actorii mei preferati. Recunosc ca de la Blood and Sand m-am mai uitat putin la urmatorul sezon, dar nu am reusit sa ma uit pana la capat caci nu mai avea acelasi farmec ... :(
john_gotti pe 12 Decembrie 2012 00:37
captivant!
un serial foarte bun, care te "prinde" imediat! foarte alert, imprevizibil, cu personaje bine conturate. un plus evident l-a adus aportul actorilor experimentati (John Hannah, Lucy Lawless, Craig Parker), ca si prestatia excelenta a regretatului Andy Whitfield (evident superioara lui Liam McIntyre). cu ocazia asta, sper sa avem macar un actor cu notorietate in ultimul sezon, pentru a da mai multa "greutate" peliculei. altfel, la minusuri, abundenta de sange si sex, plus decorurile si efectivul restrans al celor doua tabere beligerante (sclavi si romani), explicabile totusi prin bugetul redus. sa speram ca desfasurarea de forte va fi mai ampla in ultimul sezon, pe care il asteptam cu mare interes, din ianuarie 2013.
Cipryone pe 23 Noiembrie 2011 20:04
e super
stiu ca ma-m uitat anu trecut prin toamna la ''Spartacus'' intr-o zi ma-m uitat la tot sezonul1.e super tare merita sa va uitati nu aveti ce pierde ;)
demenThor pe 12 Septembrie 2011 10:48
R.I.P. Andy
Spartacus isi continua povestea printre zei. Sa-i fie tarana usoara
kwynn pe 23 Iunie 2011 16:12
Ce tot aveti???
E vina programatorilor si graficienilor ca au facut panorama orasului de parca e scoasa dintr-un joc din 2000 insa povestea e extraordinara, fiecare episod e super si diferit, nu credeam ca o sa ajung sa stau cu emotii la fiecare episod.

rimniceanu pe 29 Ianuarie 2011 19:55
sezonul 2 e fabulos frate combinatia perfecta d actiune(de toate genuril) iar sangele are frumusetea lui. oricum doar o minte bolnavioara poate crea cva atat de bun!!!
NmpN pe 28 Decembrie 2010 01:21
Este foarte bun serialul insa sangele ala e cam aiurea !
ady8386 pe 27 Octombrie 2010 23:35
tare
ie tare de tot serialul merita fazut. pe madularul lui jupiter.....:)
Anaaid pe 03 Octombrie 2014 22:13
Mi-a placut foarte mult acest serial.Trebuie sa recunosc sincer ca mi-a depasit cu mult asteptarile, cuprinzand tot ceea ce are nevoie un serial pentru a fi unul reusit: actiune, suspans, dragoste, istorie.
Dintre toate cuplurile, preferatul meu a fost cel format de Crixus si Naevia.Povestea lor a fost una emotionanta, demonstrand ca adevarata dragoste te poate face sa treci peste orice greutate in viata, oricat de apasatoare este.Modul cum personajul lui Crixus a fost conturat intr-o asa maniera incat, ca razboinic este unul neinfricat si de temut, iar ca barbatul, ca barbatul lui Naevia, este unul iubitor, pasional, rabdator si dispus la sacrificii mari pentru iubirea lui.Evolutia Naeviei este una impresionanta, transformandu-se din sclava ascultatoare si draguta cu toti cei din jur, intr-o razboinica adevarata, insetata dupa sangele romanilor.Sfarsitul tragic al amandurora, este… citeşte

chiba_florin pe 29 Mai 2014 20:12
Surprinzator
Un serial care te lasa masca ! Cel putin pana in momentul de fata, deoarece nu pot sa zic ca l-am vizionat complet, mai am cateva episoade, pacat ca a inlocuit actorul pricipal :(
Caly1 pe 11 Aprilie 2014 19:02
Tot ce trebuie pt un film de razboi !!!
cu siguranta cine va vedea odata spartacus , va face referinta cu orce alt film din aceasta categorie , si pentru mine acest film are ce trebuie (mult sange si sex) vorbim de un film de razboi , sigur ca scenele de sex sunt un bonus , dar scenele sangeroase asa cum vei vedea aici ,sunt obolut necesare daca vrei sa areti adevaratele orori ale razboiului ,altfel e doar un DVD comercial .
Banana02 pe 12 Decembrie 2013 15:07
Un serial excelent de nota 10 merita vazut la maxim
vladimir84 pe 19 Iulie 2013 15:10
Spartanul...
Este urmasul lui 300. Prima serie mi s-a parul cea mai buna, atractia ei fiind Xena, printesa razboinica interpretata de Lucy Lawless. De asemenea primul Spartacus, Andy Whitfield mi-a placut mult mai mult decat Liam McIntyre. Actori buni, actiune intensa, multe scene de sex si violenta - in film care nu trebuie pierdut!
craton pe 16 Aprilie 2013 01:03
Este un serial genial, cu actori superbi, un film ce ne arata ca un simplu soldat trac, ajuns sclav al republici a reusit sa porneasca o revolutie. In serial sunt prezentate scene adevarate, victori glorioase si pierderi rusinoase, de ambele parti. Desi la in ceput mica revolutie a lui spartacus a fost supraestimata, dupa victoria de la Vezuviu mica sa revolutie a devenit o adevarata problema a Republici. In final insa Spartacus si rebeliunea sa au fost infrante. Desi Spartacus a fost infrant el a ramas de-a lungul istoriei ca si cel mai mare dusman al Romei dupa Hannibal si ca cel mai mare gladiator. In final vreau sa spun ca serialul ilustreaza aproximativ 90% din adevarata poveste. Ar trebui urmarit de la primul sezon pana la ultimul.
ancutza200 pe 20 Martie 2013 21:18
f frumos:D un serial pe care il vizionezi cu drag :D
FunnyX pe 03 Ianuarie 2013 16:15
Revine
Pe 25 ianuarie debuteaza ultimul sezon al serialului care ii va pune capat definitiv povestii lui Spartacus pe 12 aprilie 2013. Ultima serie va avea doar 10 episoade. Oare de ce asa putine? Abia astept!!!
monu pe 29 Decembrie 2012 12:14
Unul din cele mai bune seriale vizionate de mine ori cum R.I.P Andy Whitfield
deadlord pe 06 Septembrie 2012 18:03
Unul din cele mai bune seriale pe care l-am vazut.............
NmpN pe 8 octombrie 2012 17:50
Nu e facut de hbo
nairdagh pe 29 Iunie 2012 21:04
Un film ce merita vazut, impresionant, veritabil. Numai cuvinte de lauda....
Soundtrack pe 17 Iunie 2012 23:54
Blood and sand.
Serialul acesta arata cum se traia inainte cand sclavii erau pusi sa lupte in arene pentru amuzamentul publicului.Este adevarat pentru a-l face mai interesant producatorii au apelat la efecte speciale si la scene mai fierbinti.Serialul este destinat mai mult barbatilor,dar si femeilor care pot sa se uite.Mentinez ca sunt unele secvente foarte violente insa povestea te da pe spate.Eu sincer consider o capodopera deoarece niciodata nu se va mai face un asa serial de actiune.(R.I.P Andy)
Petroniac_Vlad pe 18 Aprilie 2012 00:40
Un serial care nu trebuie ratat.
Serialul acesta este unul dintre preferatele mele de pana acum si vil recomand cu cea mai mare placere .Si imi pare nespus de rau ca actorul principal a incetat din viata iar in sezonul urmator nu o sal mai vad .