Păreri Soylent Green

(1973)

Hrana verde

mihaelatb pe 10 Octombrie 2010 13:44
Face parte dintre cele 20 filme favorite, este infricosator viitorul, dar s-ar parea ca este asa de real. Oamenii ajung ca niste hiene in lupta lor pentru supravietuire, iar amintirea "mancarii adevarate" se poate face doar virtual. Un film in care Charlton Heston a fost fara gresala
Iulidesprefilme pe 05 Iunie 2013 20:00
Filmul sugerează un viitor cu explozie demografică, cozi nesfârşite pentru mâncare, produse sintetice...mesajul este valabil şi astăzi...
diciluma pe 13 Mai 2012 15:44
un film interesant dar nu atat de mult incat sa merite mai mult de nota 6
user-61fb80a6f0cd9 pe 23 Februarie 2023 12:48
Nu va mai mirati: consumand "alimente" de la corporatiile globale ale intunecatilor practicati canibalismul de ani de zile. Orice e brand mare (coca cola/pepsi cola lays, nesttle etc etc) contin substante realizate din adm uman. Suntem spurcati de intunecati de mai bine de un secol.
La fel si pulimea vaccinata: celule de fetusi morti bagate in vena idiotilor utili.
Preparati-va hrana singuri din alimente integrale si nu mai mancati gunoaiele cu adn uman ale ocultei conduse de ingerul cazut.

user-60b9576e1fef5 pe 04 Iunie 2021 01:35
Când am văzut la tv bătrânii vaxinati pe muzică clasică mi-am adus aminte de acest film..nu e departe de realitate special că unii zic că bătrânii trebuie să dispară și DEJA se vorbește despre dispariția resurselor de apă și hrană pe glob ba CHIAR ni se sugerează că ar trebui să mâncăm viermi si goange ????????.Dar nu stiu de ce îmi venea în minte titlul,,produsul verde"..era o pastilă cv că aceea de mănâncă astronautii
cosmin_kedii pe 15 Martie 2013 10:05
O adevărată necesitate pentru filmele science-fiction. Produs în 1973, "Soylent Green" întruchipează perfect o societate pe marginea prăpastiei, descriind problemele de suprapopulare, ecologia și puterea care rar am văzut în filmele de acest gen . Un mesaj de anticipare, care este, din păcate, foarte relevant astăzi. O capodoperă unică
user-64fd71b25d9d9 pe 10 Septembrie 2023 10:40
Inca nu am vazut filmul. Dar cand vad comentariile dexatilor asa zisi cretini ortocsi este mai mult decat o garantie ca este un film sf de referinta.
andrei_oarga pe 24 August 2022 20:34
Un film excelent si înfiorător,sincer cu poluarea mediului,razboaiele cumplite si încălzirea globală nu suntem departe de o astfel de realitate îngrozitoare,Charlton Heston si Edward G Robinson au fost la inaltime iar filmul a trecut după mine testul timpului,obligatoriu de vazut pentru orice cinefil!
xerses pe 08 Ianuarie 2021 12:57
Vazut la atata timp de cand a fost facut, filmul este slabut, dar scenariile imaginate atunci, par sa se fi transformat intr-o realitate in zilele anului 2020.
Dimz pe 26 Septembrie 2014 16:00
......un film care te pune pe ganduri.... RECOMAND!
liviuneagu pe 23 Mai 2013 05:09
Hrana verde
Un film acceptabil, nu foarte inspirat. Cam atât...
gattuso91 pe 23 Noiembrie 2009 20:41
o idee interesanta pe vremea aceea era un posibil viitor dar in timpurile noastre nu prea se mai potriveste