Păreri Snow Buddies

(2008)

Echipa de căței

jss2sasuke pe 26 Decembrie 2010 21:04
e misto filmul un film de familie ce merita vazut mai ales daca va plac cateii
mebubu2007 pe 14 Aprilie 2013 03:25
o comedie tare simpatica pe care o recomand oamenilor de toate varstele
Utube pe 20 Ianuarie 2012 20:19
Filmul este unul pentru copii, în special, dar şi cei mari, iubitori de animale, vor fi încântaţi de peripeţiile micuţelor patrupede care intră în tot felul de încurcături datorită firii lor jucăuşe. Chiar dacă pentru un cinefil mai pretenţios, privite prin prisma realităţii obiective, toate acţiunile căţeluşilor sunt exagerate, filmul trebuie privit cu îngăduinţă, ca o poveste pentru cei mici, altfel riscând să se rateze farmecul intrinsec al acţiunii.

Deşi este o poveste, filmul conturează câteva principii morale de bază ale existenţei umane care transpuse pe firile jucăuşe şi nevinovate ale micilor căţeluşi, intensifică emoţiile generate de acţiuni, sensibilizând sufletul spectatorului, iar unele secvenţe, prin naivitatea debordantă astfel creată, reuşesc să atingă foarte subtil "coarda sensibilă" creând o stare de… citeşte

iloveanimals pe 06 Februarie 2011 20:51
echipa de catei
foarte frumos filmul merita vazut mai ales toti cateii sunt dragalasi si cei mari
ale_albu22 pe 03 Februarie 2011 13:58
cel mai dragut!!!
iubesc filmele cu animale!!! asta e foarte dragut si catelusii la fel in special rosebud! imi place si buda pt ca e amuzant.
Daya.Diana pe 03 Ianuarie 2011 22:23
Capodopera!!!
Pentru mine e un film de pus in rama! :X Acei catelusi merita mai mult decat 10! 8->
danpc1234 pe 01 Ianuarie 2011 20:35
echipa de catei
echipa de catei de unde se poate cumpara filmul pe suport dvd?
alexandrasunt pe 24 Februarie 2011 00:04
ce super a fost tare de tot filmul************************
\

DTech pe 29 Ianuarie 2024 20:41
10/10
Un film de excepţie! Ar fi minunat dacă ar apărea şi partea a doua.
Bogdan.Alexandru pe 07 Iulie 2016 11:14
Din punctul meu de vedere este cel mai bun film din serie pana acum. Este destinat in principal copiilor, dar si celor care indragesc animalele. Eu zic ca merita vazut, mai ales pe timpul iernii.
chiba_florin pe 10 Decembrie 2014 21:40
WOW
Putin spus genial !
Pur si simplu nu te saturi de acesti catei adorabili !!!

andreea.aris pe 27 August 2014 23:16
este posibil sa vedem acest film, pe site? scuze sunt noua, iar fiul meu e innebunit sa vada acest episod. multumesc
FunnyX pe 19 Septembrie 2012 20:07
Bun pt cei mici
Am vazut filmul in familie. Ii invata pe cei mici ce inseamna prietenia, sacrificiul, munca in echipa. Il recomand.
Teo2002 pe 12 Aprilie 2012 17:14
Capodopera
Scenariul e minunat si subiectul e perfect. Iar specimenele de Golden Rietriever sunt bine alese!
Dubrasca pe 25 Februarie 2012 22:40
Un film bun care merita vazut in familie, vine bine in weekend.Catelusii sunt foarte draguti, un motiv in + sa te uiti la film.
Razel pe 22 Ianuarie 2012 10:57
Foarte frumos filmul ^_^
Un film cu animalute foarte reusit.+ Ca mie imi plac foarte mult cateii de rasa Golden Retriever si Huski.Momentele sunt foarte frumoase si placute, povestea este superba si filmul este genial ^_^.Sa nu mai zic de catei, care sunt adorabili :)
Va recomand acest film !

madalinaXD pe 25 Decembrie 2011 15:48
Foarte bun filmu mai ales ca eu iubesc animelele in special cainii:X...nota 9 cu cel mai mare drag
Anamarria pe 26 Noiembrie 2011 11:15
Cel mai frumos film dat pe disney chanel! Mi-a placut foarte,foarte mult. Destul de emotionant filmul si chiar merita vazut!
D.Ionut pe 08 Octombrie 2011 22:53
Awesome movie
Extrem de frumos filmul. Obligatoriu de vazut atat de catre cei mai mici cat si de adulti. Nota de pe IMDB e irelevanta si nu inteleg de ce e asa mica.
__________________________________________________________________
Nota: 9

Assasiyn pe 25 August 2011 00:13
Este un fil foarte frumos are tot ce iti poti dori de la un film aventura, amuzament, te tine in fata ecranului, intr-un singur cuvant e minunat vil recomand.
iuliaky pe 21 August 2011 17:39
frumos
ador filmul acesta cu catelusi acestia micuti si dragalasi !imi place la nebunie filmul!! eo ias da nota 1000000000000000000000 !!!!!!
leoaica_alex pe 23 Iulie 2011 20:11
Este suuuuuuper!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mi-e mi-u placut mult filmele cu catei (cu animale),acest film este extraordinar si placut.Sunt momente frumoase ,in care iti dau lacrimile de mila,de dragalasenie...Acest film parcurge in punctele sensibile a oricui.Este o poveste minunata cu aventura a niste mici catelusi.Eu am vazut si cealalta parte a acestui film.Este o alta aventura a micutilor retrieveri pe luna.Filmul acesta merita vazut mereu.Din nou si din nou.Pa pa!!!
Dar_kvampire pe 23 Iulie 2011 14:53
Genial este super filmu imi place la nebunie o poveste exceptionala 10
puffulette pe 12 Aprilie 2012 19:26
Nu mi s-a parut deloc un film frumos... numai vazand acei catei cum dau din gura ma facea sa inchid televizorul, e mai mult un film pentru cei micuti.