Păreri Shallow Grave

(1994)

Triunghiul mortii

radu3455 pe 27 Martie 2012 17:22
un film extraordinar mi-a placut mai ales finalul,merita vazut
sabinalin pe 28 Aprilie 2017 19:58
“ E bine sa ai prieteni, e bine sa ai incredere in prietenii pe care ii ai. Dar ce se intampla cand nu mai poti avea incredere in cei mai buni prieteni pe care ii ai?” Pana si cei mai buni prieteni din lume se pot certa la cutite atunci cand miza e foarte mare, pana si cei mai buni prieteni din lume pot ajunge la fapte fara recurs atunci cand e in joc o suma imensa de bani. Remarcabil acest film de debut pentru regizorul Danny Boyle si actorul Ewan Mc Gregor, o adevarata avanpremiera a colaborarii lor ulterioare la capodopera “Trainspotting”, cei doi aveau sa confirme din plin in urmatoarele doua decenii impresia excelenta lasata in acest thriller exploziv, neconventional.
gbanescu pe 17 Decembrie 2013 18:13
Este acelaşi Danny Boyle care a regizat "Trainspotting" ??
După doar doi ani de la acest film, Danny Boyle urma să facă extraordinarul "Trainspotting" - ce a reprezentat, pentru mine cel putin, momentul din care am (re)început să privesc cu multă plăcere filmele britanice.
Mi se pare o diferență enormă între cele două filme, din toate punctele de vedere. Mi-e greu să îmi dau seama de unde "vine" nota mare de pe imdb...