Păreri Shadows in Paradise

Misiune în Paradis

cezarika21 pe 20 Ianuarie 2016 12:21
Third-hand
Acțiunea filmului transmite o duhoare pestilențială de second-hand sau, mai corect spus, de third-hand. La acest efect contribuie scenariul stupid și complet neinteresant, filmările lipsite de profesionalism, regizarea incompetentă și, desigur, interpretările penibile ale unor actori vedetă ai acestui gen de filme (Armand Assante, Danny Trejo, Mark Dacascos, Tom Sizemore). O pierdere de timp fără discuții.
xerses pe 28 August 2011 11:03
De departe, cel mai slab film american pe care l-am vazut.Imi pare rau de actorii care au jucat in el.
liviuneagu pe 20 februarie 2014 02:17
WoW! La câte filme ai văzut, chiar este cel mai slab? - Hai, vino acasă!!!
BlackOnyx pe 19 Ianuarie 2016 20:42
Nu-l pot numi "film prost" pentru ca as jigni filmele proaste. Scenariu previzibil, actori de mana a treia, si aici ma refer in special la Armant Assante (jenant, in nota-i obisnuita) si Marc Dacascos (nu-i poti cere mai mult), decoruri "ieftine"....toate ingredientele pentru o seara pierduta.
romeo_bucur_andronache pe 19 Ianuarie 2016 15:22
Un film BATRINESC,asezat.
Este un film BUN datorita a doi factori decisivi: 1) jocul lui Armand Assante ,un actor URIAS,care scoate filmul la lumina; si 2) filmul apasa si pe latura social-afectiva, simtitoare. Nu este deloc un film brutal,cum s-ar crede gresit,ci este un film bine condus regizoral,in care actorii se lasa minuiti de mina fina a regizorului (nefiind niste actori ingimfati ,care sa adauge mereu de la ei,peste indicatiile regizorului) .Cu toate acestea,este un film putin sub filmul ”Cete de elita”( de pe canalul Prima TV,din seara aceasta),doar ca Scenariu (mai putin credibil). Si acesta este un film din care ai CE sa INVETI (dragostea adevarata nu se moaie niciodata,ci te face puternic). Este un film neasteptat de BUN pe partea afectiva,emotioinala.
Vegetarian pe 19 Februarie 2014 23:06
Filmul acesta a fost difuzat online la National tv Miercuri, 19 Feb 22:00 , 2014 . Putine filme sunt oferite de televiziuni , pe net gratis .
liviuneagu pe 20 februarie 2014 02:15
OK! Care este problema?
liviuneagu pe 20 Februarie 2014 02:19
Umbrele din Paradis
Un filmuleț de acțiune ce se vrea mai mult decât ceea ce este cu adevărat. dar, merită văzut la ceas de seară ca să alunge plictisul de zi cu zi...
gabriela_borchina pe 19 ianuarie 2016 19:28
liviuneagu, se pare ca esti tot gica contra la toate comentariile! plictisituleeee!!!