Este un film BUN datorita a doi factori decisivi: 1) jocul lui Armand Assante ,un actor URIAS,care scoate filmul la lumina; si 2) filmul apasa si pe latura social-afectiva, simtitoare. Nu este deloc un film brutal,cum s-ar crede gresit,ci este un film bine condus regizoral,in care actorii se lasa minuiti de mina fina a regizorului (nefiind niste actori ingimfati ,care sa adauge mereu de la ei,peste indicatiile regizorului) .Cu toate acestea,este un film putin sub filmul ”Cete de elita”( de pe canalul Prima TV,din seara aceasta),doar ca Scenariu (mai putin credibil). Si acesta este un film din care ai CE sa INVETI (dragostea adevarata nu se moaie niciodata,ci te face puternic). Este un film neasteptat de BUN pe partea afectiva,emotioinala.
Nu-l pot numi "film prost" pentru ca as jigni filmele proaste. Scenariu previzibil, actori de mana a treia, si aici ma refer in special la Armant Assante (jenant, in nota-i obisnuita) si Marc Dacascos (nu-i poti cere mai mult), decoruri "ieftine"....toate ingredientele pentru o seara pierduta.
Acțiunea filmului transmite o duhoare pestilențială de second-hand sau, mai corect spus, de third-hand. La acest efect contribuie scenariul stupid și complet neinteresant, filmările lipsite de profesionalism, regizarea incompetentă și, desigur, interpretările penibile ale unor actori vedetă ai acestui gen de filme (Armand Assante, Danny Trejo, Mark Dacascos, Tom Sizemore). O pierdere de timp fără discuții.