Singurul lucru pozitiv in acest film este prestatia lui Matthew Broderick, care va aduce cu siguranta zambetul pe buze celor care vor vedea aceasta comedie (ca si "The Whole Nine Yards"). Hurley si ceilalti actori nu reusesc sa scoata acest film insa din mediocritate.
SERVING SARA ** (out of *****)
---
Recunosc ca aveam asteptari mai mari de la acest film. Trailerele vazute au fost interesante si Serving Sara parea o comedie cu bun gust. Si, situatie tot mai rara in ziua de azi, parea o comedie amuzanta.
Din pacate nu e deloc asa. Chiar daca unele poante sint reusite, filmul este copilaresc si fara nici un fel de pretentii.
Joe (Matthew Perry din Friends) este un fost avocat care acum livreaza citatii. O slujba care, sintem informati chiar la inceput, "sucks". Noua lui misiune este sa-i inmineze citatia de divort Sarei (Liz Hurley), o englezoaica frumoasa ce tocmai a fost parasita de sot, un texan cam fustangiu.
Filmul nu numai ca ia totul in joaca, dar o face intr-un mod destul de ridicol. Slujba de a livra citatii a devenit o misiune in care antrenamentul are un rol major. E nevoie de alergatura,… citeşte
0
0
Mircius
pe 13 Februarie 2003 22:44
O comedioara buna. Relaxanta. Te pune intr-o dispozitie buna. Pacat ca multa lume nu l-a apreciat mai mult. Se vede si dupa parerile altora in aceasta rubrica. Merita vazut.
PS: As dori sa-l corectez pe dl. Mihai Ionescu. Numele actorului principal este Matthew Perry, nu Broderick.
cu un scenariu slab, in care tema principala este cine ajunge primul sa dea actele de divort, filmul nu poate fi decat o alternativa daca nu mai ai altceva de vazut.Cea mai haioasa scena : pedeapsa pentru cel care a facut sa dispara capsatorul!
Iată că au trecut 20 de ani de când a apărut această comedie.... drăguță....
O replică de neuitat a lăsat în mintea mea . Personajul pe care îl joacă Cedric the Entertainer zice la un moment dat către angajatul lui italian :" Trei genii albe a cunoscut Lumea asta : Leonardo da Vinci, Stallone in primul Rocky....și tu ...!" :)