Păreri Qu'est-ce qu'on a encore fait au bon Dieu?

(2019)

Cu ce ți-am mai greșit noi, Doamne?

nico_nicolle pe 16 Martie 2019 10:03
Un film bun, simpatic, educativ și patriotic. Recomand!
blackmore pe 22 Septembrie 2019 00:16
A doaua parte este mai slaba decat prima , dar spre deosebire de alte comedii (printre care toate cele americane ) care se fac in ziua de azi, la comedia aceasta mai si razi
sorin_ivan pe 17 Martie 2019 12:07
Prima parte a fost foarte buna, probabil si a doua la fel. Big Like!!
Dhragosh pe 21 Martie 2019 21:31
Prima parte a fost buna
Prima parte a fost buna, in schimb partea a 2-a a fost foarte plictisitoare si cu momente slabe. nu recomand
green_rose pe 11 Ianuarie 2024 17:58
Un film frumos și bun. Dar cam atât. Dacă prima parte (din 2014) ai vrea să o mai vezi, aceasta cu siguranță nu. Parcă îi lipsește sarea și piperul. :)
mihaelatb pe 04 August 2021 23:14
Daca prima parte a fost o comedie amuzanta, cea de-a doua nu a reusit sa smulga mai mult de cateva zambete.aceiasi gineri, aceiasi socrii si tupeistul de tata negru. Insa francezii au ceva polite de platit. Altfel nu-mi imaginez de ce evreul este cel mai prostanac si cu spirit de afaceri 0, de ce chinezul este un fricos speriat de propria-i umbra si negrul este lipsit de orice talent (macar fotbal, ceva acolo). Singurul care pare sa se descurce este avocatul algerian.
Probabil ca excesiva multi-varitate rasiala ce se gaseste in Paris si alte orase mari ale Frantei l-au facut pe regizor sa ironizeze aceasta stare de fapt.
In rest, cel mai bine joaca parintii, el incercand sa aranjeze tot si ea facand schi de fond vara. Sper din tot sufletul ca toti sa stea cuminti si sa nu-l mai intrebe pe Dumnezeu si a treia oara

user-5d13b928ac9b5 pe 26 Iunie 2019 21:29
Unde se poate viziona acest film? Caci il tot caut si nu il gasesc niciunde. Un link, un site, ceva...
blackmore pe 21 septembrie 2019 21:22
E pe trackerele File List si Cinemaz
Cretzulynne pe 22 septembrie 2019 21:03
sau online - https://filmehd.se/quest-ce-quon-a-encore-fait-au-bon-dieu-2019-cu-ce-ti-am-mai-gresit-noi-doamne.html