Păreri See

(2019)

See

ornitoring pe 14 Decembrie 2019 02:25
Am vazut primul sezon .. pot sa il declar din primul sezon ca merita 10.. chiar e o capodopera, datorita actiuni, peisajului si o nou idee ca poveste.. merita vazut jason moma face un rol de exceptie... daca continua cu inca vre o 2, 3 sezoane in stilul primulii sezon cu siguranta va deveni printre cele mai bune seriale... g.o.t. sau vikings... cu toate ca e s.f. merita in top cu acestea ...recomand
spartacus pe 21 Aprilie 2020 20:21
M-am apucat să văd serialul după ce am citit aici numai păreri poz-ve. Concluzia mea la finalul primului sezon: este un serial cu o idee inedită, dar pe mine unul m-a enervat teribil scenariul și situatiile din filme prin care trebuie să treacă personajele principale. Practic, iti ridică tensiunea la maximum cu ”prostia” personajelor in multe faze, astfel că eu acum nu recomand deloc acest serial, sunt altele mult mai interesante si unde nu trebuie să te enervezi atât de mult cum o faci la acest serial.
Dar asta e doar părerea mea, astfel că respect părerile celor celor care serialul le-a plăcut. Cum se zice - ”Gusturile nu se discută”.

devildear pe 12 Noiembrie 2019 20:12
O idee nou, chiar interesanta daca as putea spune asa. Povestea e cam in felul urmator, rasa umana a pierdut simțul vederii iar ei a trebuit sa gasesca modalitati pentru a putea supravietui si a intteractiona cu ei si au reusit intr-un fel. Dar toate astea i-au o intorsatura cand in satul lor se naste 2 gemeni cu simtul vederii. Oricum asta e parerea mea personal. Sper sa va placa si voua.
deco20 pe 9 mai 2020 16:01
Nu vrei sa ne mai povestesti ? Ca ne place ;)
deco20 pe 10 Octombrie 2019 20:27
Interesant
Am aflat si eu de acest serial,am vazut trailer-ul si pot sa spun ca pare destul de interesant...abia astept sa il lanseze.
perca_mihai_marco pe 15 Noiembrie 2019 23:18
O idee interesantă. Am văzut primele 2 episoade și deja m-a prins. Faptul că din distribuție face parte și "reîncarnarea lui Khal Drogo" (citat din Gabriel Spiridon de la Cavaleria.ro) dă un mare plus serialului. Cred că este cam singurul titlu bun din catalogul Apple TV+. Felicitări pentru un serial de excepție! Recomand!
user-5bc4ab9053289 pe 09 Iulie 2023 12:16
Căutați în google.."soap2day"..acolo îl puteți vedea
user-648062687438f pe 07 Iunie 2023 13:57
Știe cineva unde pot sa îl vad pe ce aplicație? La tv pe netflix și hbo nu este ..
Costirik pe 25 Decembrie 2020 03:11
E dificil sa-ti imaginezi cum ar arata o lume unde timp de 500 de ani populatia de sub 2 milioane de locuitori a Terrei inceraca sa supravietuiasca lipsita de simtul vederii. Nu e o capodopera, insa creatorul serialului, Steven Knight se achita onorabil de sarcina. Nu are nici anvergura unor seriale ca Game of Thrones sau Vikings ( sunt doar orbi care se plimba de colo-colo), dar e placut de urmarit si promite chiar mai mult. Nu am inteles insa rolul personajului Bow Lion, pare cam de umplutura in primul sezon.
hitman78 pe 28 Octombrie 2021 13:03
Într-o lume a orbilor cei care vad sunt considerați eretici si sunt arși de vii.Foarte bun scenariul si cat se poate de original fata de serialele din ultima vreme care încep să semene unele cu altele,See parca e altceva.Filmat superb cu personaje de care nu ai cum sa nu te lipesti chiar si cele negative.Nu are complexitatea unui Game of thrones dar totusi e atât de bun,atât de bun.
user-5e8645522cdde pe 02 Aprilie 2020 23:07
Am văzut primul sezon!! După Frontier, Momoa face un rol magnific!!! Unul dintre cele mai bune seriale !! Scenele de luptă sunt regizate foarte bine !!