Păreri Scary Movie 3

(2003)

Comedie de groază 3

Andrey9211 pe 04 Aprilie 2010 16:07
Multi nu inteleg ca filmul acesta e o parodie ! Nota 10 de la mine!
yonutzjo pe 12 Ianuarie 2010 22:53
yonutzjo
baieti si fete.am ras de speriat si am plans de ras.filmul asta e o nebunie lol.
alex_il_fenomeno pe 07 August 2010 07:55
dupa parerea mea , acesta este cel mai bun film dintre toate ! am ras mai la tot , de la plonjarile pe geam ale lui George si pana la incercarea lui de inviere a Brendei ! 10 este mult prea putin pentru acest film !
CoCo_XPS pe 01 Iunie 2010 22:30
sunt foarte tari filmele.... toate partile mi-au placut !!
cezarika21 pe 12 Iunie 2013 19:39
O parodie dement de amuzantă
Fără a fi vreo capodoperă, filmul ”Scary Movie 3” are un haz nebun prin umorul pervers pe care îl practică. De la ”8 Mile” la ”Signs” şi mai ales la ”The Ring”, nimic nu scapă neparodiat, se face mişto de filme cu mare succes la public şi aceasta asigură şi succesul la public al parodiei. Condiţia este să fi văzut filmele de care se face haz şi să ai simţul umorului mai mult decât media. În acel caz distracţia este asigurată.
adiiiii pe 02 Ianuarie 2010 21:26
e singuru film la care m-am uitat de unu sigur si am intrat sub birou de ras.
-Wizz- pe 11 Iunie 2010 14:32
eu de 3 m'am indragostit:X
babydulcicutza pe 29 Martie 2010 17:08
" Bataia " dintre Pamela Anderson si Jenny McCarthy la inceput a facut debutul fazelor comice din film. Ador Scary Movie, cred ca e comedia la care am ras cel mai mult !
chrissT pe 19 Mai 2010 18:24
: ))
mi s-a parut mult mai bine facut decat primele 2 , are o gramada de glume la care sa tot razi... ce penala a fost faza cu michael jackson : )) =))
Alex94621 pe 19 Februarie 2011 22:27
Alex94621
Mia placut filmul si a fost super idea cu extrateresti si mai ales limbajul lor .
zeno.marin pe 09 Ianuarie 2013 00:37
A must see!
Din seria traditional amuzanta a genului de comedii "marca" Leslie Nielsen. Detest sablonul asta de exprimare "marca x sau y", dar de data asta formularea e cea mai buna, petnru ca filmele in care apare L. Nielsen au ceva in comun. Un anumit gen de umor. Ce difera la ele este frecventa poantelor, media fiind probabil intre 2 si 20 ppm (poante pe minut) iar rasul la 200 Db. Celor carora le-au placut Airplane, Top Secret, Hot Shots etc... le va place si acesta, fiind construit pe aceeasi schema de umor.
Have fun!

LucaIstodor pe 11 Iulie 2010 10:28
Like it!
Trebuie sa recunsc ca imi plac filmele la care pot sa rad cu adevarat, si asta a fost unul dintre ele. Din punctul eu de vedere, cel mai bun din seria Scary Movie.
cetateanu pe 19 Septembrie 2010 14:21
Foarte reusite acesta serie Scary Movie care parodiaza in general filmele de groaza.
edy21 pe 31 August 2010 21:05
Super film super doamne imi amintesc cand eram mic de cate ori ma uitam la filmul asta si cat de mult imi placea si ma distram si radeam pe el.
Deci are niste faze hilare super razi in larcimi de nu mai poti !!!! :))

alex43497 pe 21 Mai 2015 23:41
nu mi se pare prea amuzant acest film,mai ales pentru o parodie.
mjBIANCA pe 14 Iulie 2010 13:08
are o atractie foarte mare la public
seria de filme scary movie s-a vazut ink de la inceput k are o atractie foarte mare la public deoarece cobina ff bine comedia cu groaza si nu are cum sa nu se pak placuta....personal as viziona oricand acest film deoarece nu prea are cum "sa tii se ia "de el......merita vazut
!

AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 19:50
Ammelie pe 06 Ianuarie 2012 11:23
Scary Movie 3 (2003)
Acest film e un clasic pt mine. :) Este una dintre cele mai bune parodii, cu replici memorabile si cu cel mai amuzant presedinte al USA: Leslie Nielsen. :) Intotdeauna il revad cu placere. 7/10
Sorin87 pe 19 August 2011 18:38
Scary Movie 3
Foarte tare. Dintre cele doua filme, asta mi-a placut cel mai mult. Faze comice din belsug, ironie, comic de situatie plus prestatia foarte buna a lui Charlie Sheen. David Zucker a fost foarte inspirat, si-mi pare bine ca trecut el la regie, deoarece stie sa faca treaba buna, el mai avand la activ cateva parodii reusite. Recomand cu incredere aceasta parte. Chiar e super.
Matrix pe 22 Septembrie 2004 12:07
Cine n-a ras la acest film inseamna ori ca n-are simtul umorului ori n-a vazut filmele parodiate.
Foarte inteligenta imbinarea scenariilor The Ring si Signs, cu tenta de The Sixth Sense, mergand pana la a face misto chiar si de Shyamalan.
Poantele sunt super, in binecunoscutul stil Zucker.
Iar faza de inceput, discutia blondelor din The Ring, este absolut dementiala.
5 stelute pentru ca am ras de m-a durut burta!

kr1st1badboy97 pe 12 Octombrie 2010 19:28
sooper tare faza cu michael! f fain filmu ca si celelalte 3! nu mi se pare un scenariu original, da ii folosit ingenios, cu skopu d a surprinde!
someone_who_dares pe 23 Iulie 2010 14:05
Super Funny!! L-am vazut de foarte multe ori si am ras de fiecare data=))
Dragos.87 pe 25 Iulie 2023 00:22
O parodie acceptabilă, din punctul meu de vedere destul de modestă și care nu plictisește. Parodiile astea merită vizinate doar împreună cu prietenii pentru ca distracția să fie mai mare,merită vizionat!
selena_despot pe 04 Mai 2021 17:22
Absolut geniale aceste parodii.......!!!!!!!!!!!!!
contas pe 27 Martie 2021 03:18
Auzi Bizonule, crezi că ești mai deștept ca noi?. Nu băiete, s-ar putea să fii mai..., îmi este jenă să spun că să nu îți spun pe nume! Vezi că cei 7 ani de acasă s-au dus pe drum, aduna-i. Până la urmă este o comedie, o parodie, o iei ca atare, te amuzi și nu o judeci, o savurezi și cu asta basta!
negru_dragan_yahoo_com pe 03 Iulie 2020 12:20
o comedie ce merita vizionata macar o data ,mai ales prin prisma scenelor comice pur si simplu hilare ,stupide , si pline de ridicol ,desi are ceva scene comice cam slabe si neinspirate este totusi un film ce merita vizionat mai ales daca sunteti fanii genului comedie si in special a francizei SCARYE MOVIE , este insa mai slab decat precedentul film din frannciza ,adica SCARY MOVIE 2 , si ceva mai reusit decat SCARY MOVIE 1 , din punct de cedere actoricesc nu pot sa nu remarc prestatia buna si ireprosabila a actritei ANNA FARIS ., si al actorului veteran LESLIE NIELSEN , ,iar restul actorilor au jucat ceva mai slab decat cei doi amintiti ,desi la SCARY MOVIE 2 am oferit nota 7,5 la aceasta parte a francizei voi oferi o nota ceva mai mica adica 6 ,asta pt ca… citeşte
user-5ed8fa34edbfa pe 04 Iunie 2020 16:49
Acest film a avut niște scene amuzante..anna faris ,regina hall si kevin hart au facut o treaba grozava! (F amuzante scenele cu ei :) ) dau nota 7,5 acestui film!
bizonul pe 08 Aprilie 2020 06:47
Film prost,
ca si celelalte doua. La fel de prost ca si "Detectivu lu'Peste" ce apare in grila inaintea astora trei. Dar ca si in muzica si aici sunt multi ce agreaza aceste anormalitati. Ca vad eu, sunt multi ce isi etaleaza muzica murdara (maneaua, muzica lautareasca de nunti cu strigaturi), oriunde . Nu-i de mirare ca sunt multi ce lauda aceste tampenii, asta a fost de cand lumea. Nu stim sa apreciem lucrurile frumoase si ptr. asta apar un Tociu si Palade, un Vijelie, Jan Paler sau un Mugur Mihaiescu cu "Leana" lui. De am aprecia lucrurile fericite, evident societatea ar fi alta.
valy1005 pe 20 Martie 2020 19:20
E un film bun...... când te plictisești.... Are faze comice, dar și putina tensiune.... În contextul parodie...
user-5ccafa495e174 pe 02 Iunie 2019 09:50
Scary movie 3= film bun
Dar nu sunt un critic !
Faza cu michael jackson si cu the ring si brenda
Au fost cele mai tari.foarte funny.
Lol .
Recomand

andrei_oarga pe 06 Ianuarie 2018 17:10
Personal,Scary Movie 3 este cel mai reusit din toată seria,am ras in multe momente iar actorii au jucat bine!:)))
Mr.Halloween pe 10 Mai 2015 22:10
Amuzant filmul.Parodiaza foarte bine The Ring,caseta aia avea niste imagini...ceva de speriat.Si faza cu Michael Jackson a fost faina.
tatucu_alin pe 20 Decembrie 2014 15:18
si partea asta e la fel de amuzanta si aduce elemente din multe filme cunoscute.
omucuvaloare pe 20 August 2014 19:22
iliketosmoke_atat pe 02 August 2014 20:24
superb
superbsuperbsuperbsuperbsuperbsuperbsuperbsuperbsuperbsuperbsuperbsuperb
XxRedBullxX pe 29 Iunie 2014 13:13
Scary Movie 3
Partea asta a fost chiar reușită, a fost chiar mai buna ca prima parte. Am ras tot filmul, mai ales la faza bilele sau învierea lui Brenda, nu mai zic de Ring sau Matrix, chiar te distrezi urmărindu-l.
AngeliKGheatza pe 26 Octombrie 2013 18:07
Scary movie 3 chiar a fost cel mai lol din toate.. tocmai pentru ca n-are nici un sens si tot filmu e o aiureala.. te face sa pici de ras =]] si 2 a fost ceva ceva.. dar asta il intrece.
Infinity pe 30 Septembrie 2013 21:43
Scary Movie 3 (2003)
Includerea lui Sheen si a lui Nielsen a adus un plus de amuzament. O comedie la care razi destul. Merita.
karenin08 pe 28 August 2013 03:08
Un film de referinta pentru genul din care face parte,dar "Scary Movie 1" il depaseste net din toate punctele de vedere.Asta nu inseamna insa ca al treilea film din aceasta memorabila serie trebuie ignorat;ba mai mult,este un amalgam,un talmes-balmes haotico-amuzant,un ghiveci cinematografic,o fuziune de filme si de momente definitorii din alte creatii specifice,care ii confera,in mod paradoxal, filmului "Scary Movie 3" o esenta pur originala,de o valoare incontestabila si durabila in timp.
CocosulBogdi pe 01 Iunie 2013 20:54
Parerea mea
Mie mi s-e pare cel mai reusit din toata seria :) Mi-a placut faza cand Brenda a luat-o la pumni pe fata aia urata. :))
tony_mondyalu pe 05 Mai 2013 14:32
parerea mea k e unul din cele mai bune filme din seria scary movie, cel putin dupa gustul meu...foarte tare si amuzant, recomand
Akatzuky pe 06 Martie 2013 22:45
La fel ca si al 2-lea, tras de par.
Ce sa zic de Scary Movie 3, e mai bun decat 2 dar mai slab decat 1. Cateva faze comice sunt.
Multe de spus nu sunt.

cosmin_kedii pe 07 Februarie 2013 13:16
Acest film a fost amuzant . Singura parte proasta este ca nu au avut aceleași persoane ca 1 și 2
Theodoric pe 26 Ianuarie 2013 14:15
mai continua mult seria?
Aprecieri,aprecieri si iara aprecieri.....dar dupa ce?dupa ce au lansat continuarea asta?nu stiu,dar dupa parerea mea e o comedie,o parodie foarte proasta-mai bine zis o serie de comedii proaste care au fost aduse pe marile ecrane degeaba.Habar n-am de ce e aa de apreciat daca e o parodie nereusita,proasta si fara sens.Daca ar fi avut macar un subiect delicat atunci poate ca a fi avut rost,dar astfel,nota 1
AndreBlack pe 31 Decembrie 2012 14:19
Mia placut mai mult partea asta decat precedentele .
narcisson pe 07 Septembrie 2012 18:57
Scary movie 3
Nu este o capodopera, dar este cu siguranta cel mai bun film din serie, cel putin pana la Scary Movie 5 (2013). Pentru mine, faza invierii Brendei este in topul all-time al fazelor comice dintr-un film> era sa ma sufoc de ras.Actiungul este unul decent, insa George si Cody au avut prestatii mai bune decat restul lumii, cred eu. Probabil ca asta este una dintre cele mai bune parodii ''ever''; nu am reusit sa ii gasesc cusur, poate doar anumite efecte speciale exagerate. Bineinteles ca nu a fost prima oara cand l-am vazut, iar firul povestii mi-a revenit imediat in minte. Fiind una dintre comediile mele preferate (mai vechi), ii dau nota 8-Foarte bun.
Tyybi1 pe 03 Septembrie 2012 13:08
Merita sa-l vezi. 3 si 4 sunt cele mai bune din serie.
Pavel.F pe 20 Iulie 2012 17:04
dupa parerea mia este un film chiar bun merita vazut,de la mine nota zece....
happysunnyday pe 12 Mai 2012 22:04
mingile mele! ( george aduce mingi) nu alea! Iisuse! (george aduce o statuie cu Iisus) nu! .... mama ce-am ras la partea aia. pare atat de linistita...( brenda cu o fata ingrozita :))) brenda! credeam ca esti moarta (...) :))) o resuscitez eu!...BOOM!....nu o sa mai incerc sa resuscitez pe nimeni! :))) cel mai tare. scary movie sunt singurele comedii care ma fac sa rad in hohote. dea-bea astept partea a 5-a
Anonimus. pe 24 Martie 2012 23:08
Imi poate zice cineva unde trebuie sa dau click ca sa il vad??? Please!o3