Păreri Sans famille

(2000)

Singur pe lume

rodriguez pe 28 August 2010 13:20
Am citit cartea de 4 ori de-a lungul copilariei mele,pur si simplu aceasta carte era in fiecare zi lumea in care evadam,il vedeam pe Remi cu ochii mintii si-mi spuneam k sunt alti copii care o duc mai rau decat mine! Abia astept sa vad filmul !
adi_tarko pe 30 noiembrie 2014 13:46
Cum pot vedea filmul?
me_that_girl pe 13 Iunie 2010 16:32
un film dragut si trist, un film despre viata unui copil care este parasit de toata lumea la care tinea. trebuie vazut. :p
gianluca09 pe 10 ianuarie 2012 19:53
da cum pot sa il vad
ANGELDENY pe 30 Decembrie 2012 01:39
O POVESTE CARE ERA VIATA MEA...
ACEASTA CARTE MI-A FOST DATA SA O CITESC LA VARSTA DE 7 ANI,A FOST PRIMA MEA CARTE CITITA VREODATA....ERAM IMPRESIONATA DE TOT ...ATAT ADEVAR ...E ACEA CARTE ERA VIATA MEA...EXCEPTAND FINALUL CU FAMILIA BOGATA IN REST...DA ERAM UN COPIL INFIAT...DA EREAM INTRO FAMILIE SARACA...DA AM CASTIGAT BANI INCA DE LA 8 ANI...SI INCA DE ATUNCI NU AVEAM IARNA INBRACAMINTE GROASA SI INTODEUNA NU AVEAM BANI..SI CALDURA SI ...DA AM PLECAT IN ANGLIA SI MI-AM FACUT UN VIITOR DUPA CE AM COLINDAT PRIN TARA SI AM VAZUT PRIN OCHII MEI DE COPIL CEA CE MULTI OAMNEI MATURI NU VEDEAU SI AM FACUT MULTE...CA SA SUPRAVIETUIESC!SI DA AM AJUNS SI STABILIT IN ANGLIA! ......ACESTA CARTE SI POVESTE NU O VOI UITA PANA IN MOMENTUL CAND VOI INCHIDE OCHII SI I-MI VOI DA ULTIMA SUFLARE..DACA AS FII REGIZOR AS TRANSPUNE CARTEA INTR-UN FILM CARE AR TAIA RASUFLARE...
misha_netedu pe 24 Octombrie 2011 21:02
spune-ti va rog unde tre sa klikez ca sa ma uit online
user-6590694b99d33 pe 04 Februarie 2024 20:52
Bună ziua ! Filmul se poate vedea aici la cinemagia?
mitza2003ro pe 24 Decembrie 2023 08:43
Am citit cartea în adolescență și mi-a plăcut enorm. Am avut ocazia să văd și filmul care deși este foarte bine realizat dar nu mi-a trezit aceleași emoții.
NONI95 pe 28 Iunie 2012 14:46
nu pot sa cred ca l.am gasit.cat am cautat filmul acesta .si cat am plans cand am citit cartea
boss08 pe 20 Octombrie 2011 00:53
Cel mai bun fllm
Doresc enorm de mult sa vizionez acest film , ca multi fani al filmului ,,Singur pe lume" sper sa-l pot vedea online . Stima Sans familie 2000 multumim celor care l-au creat si au avut exeperienta de a arata realitatea .
zOoTeam pe 17 August 2011 21:12
Am citit cartea si este super tare o poveste cu adevarat emotionanta care va-va tine cu sufletul la grura! Recomand:D
dianalica pe 22 Aprilie 2011 12:36
cum sa fac sa vad si eu a cest film? mi-am facut cont pe acest site dar nu-stiu cum sa vad si eu acest film.daca vreti sa ama ajutati bagati in lista acest id de mess: dya_cool63
griga_cristian pe 25 iunie 2017 17:24
Sper ca nu vin prea tarziu sa iti onorez aceasta dorinta , de a vedea filmul. Trebuie sa iti faci cont pe: u-Torrents.ro , si acolo ii dai o cautare - Sans famille , si il dai jos cu tot cu subtitrare ( sunt doua parti ). Succes !
AddaAdda pe 03 Ianuarie 2011 20:02
Am citit cartea, si pot sa spun ca este o capodopera, dar nu stiu cum sa vad filmul..imi poate spune cineva va rog? Multumesc!
Lukandee pe 20 Iunie 2010 15:26
dupa parerea mea multe pasaje din carte au fost omise, si de aceea cred ca filmul nu s-a ridicat la nivelul cartii, insa ceea ce mi-a placut in mod deosebit la acest film este interpretarea mirifica a lui Remi de catre Jules Sitruk, pe atunci un copil de doar 10 ani.
adi_tarko pe 30 Noiembrie 2014 13:38
Cum pot sal vizionez?
Ma poate ajuta cineva cu o sugestie pt ca habar nam cum pot sal vizionez , imi poate da cineva un link?
donedwardo pe 27 Iulie 2014 00:09
Adieu général !
Este nemaipomenit acest film. Tot filmul este extrem de emotionant, iar despre Remi si Vitalis n-am cuvinte, au jucat extraordinar. Acest baiat, Remi, a trecut prin atat de multe greutati in viata, iar in final visul i-a fost implinit. Daca nu l-ati vazut pana acum, uitati-va neaparat la el.
rhory_rhy pe 29 Decembrie 2013 00:05
cartea este una dintre preferatele mele si as vrea sa vad si filmul,dar nu online...stie cineva de unde il pot descarca?
alexandra.petronela pe 22 Mai 2013 23:16
Am citit cartea,si ma lasat cu un "gust" placut:X..Este foarte frumoasa,si merita citita..dar filmul nu am reusit sa il gasesc cu subtitrare,si cu franceza chiar nu ma descurc
corneelena pe 21 Februarie 2013 20:47
cum pot sa vad si eu filmul?am citit cartea si imi doresc sa vad si filmul dar nu l-am gasit nicaieri.va rog sa ma ajutati cu un raspuns.multumesc
Mrcivik pe 15 Iulie 2012 10:10
Acelasi lucru am facut si eu .., am citit cartea insa nu pot gasi filmul.... o sugestie ceva.., un link unde il pot descarca ,vedea... Multumesc
cosmin89 pe 29 mai 2014 01:57