Păreri Sabotage

(2014)

Sabotaj

tonymaestrul pe 14 Aprilie 2014 17:25
Un film exact cum imi place.... suspans actiune un pic mister. Respect pe viata pt arnold pt tot ceea ce face.. Merita filmul nota 10
johnybz pe 22 August 2014 20:44
Oameni buni..ce e in neregula cu voi?? Am facut si eu la fel ca voi, m-am pus sa vad filmul doar din ideea a ceea ce era Arnold odata. Dar asta e film bun ??? Mi se pare absurd....e unul dintre cele mai slabe filme din tot ce am vazut in ultimul an. Cred ca si eu scriam un scenariu de minim 2-3 ori mai bun decat atat. Daca Arnold si Stallone a fost ceva, aici am avut parte de un esec grandios. Nici The last stand nu a fost atat de stupid. Pacat....
Manusa pe 06 Mai 2014 19:06
Un film bun, chiar bun. Sincer am mers la cinema sa il vad, doar pentru Arnold si nu aveam asteptari prea mari . Dar m-am inselat, a fost bun, mi-a placut. Povestea filmului, chiar daca este des intalnita in filme, a fost buna, si chiar a avut un final la care nu ma asteptam deloc. Merita vazut.
FlorinMovieFreak pe 24 Aprilie 2014 15:18
Lejer de vara .. merge vizionat cu gasca :)

nota 6/10

cezarika21 pe 12 Februarie 2016 08:34
O acțiune implauzibilă și irațională
Un grup de agenți sub acoperire DEA (Brigada Antidrog), condus de Breacher (Arnold), organizează un raid asupra sediului operativ al unui cartel sud-american, furând 10 milioane de dolari. Banii dispar, iar membrii grupului sunt uciși cu violență unul după altul. Să fie răzbunarea cartelului sau cineva din grup încearcă să elimine martorii?

Un Arnold cu părul vopsit strident încearcă să aducă audiență unui film de acțiune cu un scenariu foarte slab, sperând că amintirea filmelor sale vechi și excesul de violență îi vor face pe spectatori să ignore acțiunea implauzibilă și irațională. Ei bine, spectatorii nu s-au lăsat păcăliți, iar ”Sabotage” și-a recuperat abia jumătate din banii investiți în el. Nici nu-i de mirare pentru că filmul este destul de slab: povestea nu se leagă, interpretările sunt modeste, iar regia frizează… citeşte

makomomo pe 07 Martie 2015 20:52
Criminal
Actiune DEA, santaj si razbunare cu un Arnold real si in forma buna , fara faze gen Terminator...Filmul e bun, interesant si sfarsitul este edificator eliminand suspiciunile care te-au tinut in corzi pana atunci.Cam dur la scenele de crima dar este interesant si prezentat extrem de realistic, fara exagerari...
Mihai_Moise pe 13 Octombrie 2014 13:52
Varza...la toate capitolele!
Pffff, la batranete, unii actori sunt ca vinul (vezi cazul lui Clint Eastwood), altii o iau razna rau de tot! Mi-am imaginat, in primele 10 minute, ca nu voi vedea litri de sange si violenta, fara un plot care sa sustina intr-un mod decent actiunile desfasurate pe ecran...
Dezamagire totala!!!
Nu stiu ce as putea recomanda la acest film...pt ca nu am remarcat nimic. Aaa, poate doar finetea regizorului de a reda intr-un mod obsesiv-bolnav detaliile unor scene de o violenta scabroasa... ... ...
Pacat pentru o asa distributie!

Pantaleon pe 4 septembrie 2016 12:59
Dacă îmi permiți.... Clint Eastwood nu a fost niciodată un actor mare, ci unul mediocru, dar bătrânețea i-a adus ceva senzațional: pofta de a regiza. Regizorul Eastwood este net superior actorului Eastwood.
kakapiciu pe 14 Iulie 2014 03:27
Foarte interesant filmul. Merita vizionat macar odata.
catalin_ionut_23 pe 12 Aprilie 2014 16:52
foarte bun
un film foarte bun si interesant la inceput nu prea mi-a placut era plictisitor dar a inceput sa-si revina il recomand nota mea 10
Pantaleon pe 4 septembrie 2016 13:02
Bravo ! Nu e prea puțin zece, totuși ? Faptul că ți-a plăcut îl înțeleg, dar că arunci cu calificative maxime fără să gândești.... nu-ți face cinste. Ai idee ce e ăla un film de zece ???
xerses pe 17 Octombrie 2014 14:38
Chiar daca scenariul nu a fost cine stie ce provocare, filmul a reusit sa ma tina in fotoliu pana la sfarsit.
SAndrei2000 pe 11 Octombrie 2014 21:33
Un film cu prea mult sange si prea multe omoruri!

Pistele de le aveau ei sunt neclare,si nu arata prea bine treaba ca totul este evident...mai trebuia lucrat la scenariu.

De urmarit cand nu ai ce face.

Infinity pe 09 Septembrie 2014 00:58
Sabotage (2014)
Filmul e slab rau, sangeros, scarbos, cam prost filmat si de umplutura. O risipa de actori buni. Dialogul si scenariul, la fel, foarte slabe. Nu recomand. Nu e de mirare ca n-a avut succes la box-office.
Dorrie pe 21 Aprilie 2014 20:21
Foarte bun filmul, m-a impresionat. Arnold rules !
bizonul pe 11 februarie 2016 07:22
Arnold, nu are cum sa impresioneze. Are figura grobiana si doar masa musculara , probabil buna la ridicat greutati, dar nu ptr. un film.
vitalariu_florin pe 11 Aprilie 2014 18:04
bunicel filmul
Ce sa zic pt inceput este ca se vede ca Arnold a facut ce a putut la varsta venerabila pe care o are. Actiune si suspans la tot pasul.. :)
mtraianc pe 23 Iulie 2014 15:08
de vazut o singura data ,,..si gata ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Pantaleon pe 04 Septembrie 2016 12:55
Arnold în baston
Nu mi-a displăcut acest film, ba chiar pot spune că m-a ținut treaz, în condițiile în care l-am văzut la o oră târzie. Acțiune, puțin suspans, mutre pitorești și un Arnold care încă se încăpățânează să facă filme de acțiune la vârsta la care i-ar sta mult mai bine să aștepte poștașul cu pensia. Nu, nu spun că ar trebui să se lase de meserie, dar aceste roluri chiar nu-l mai prind, deși, în definitiv, le-a făcut toată cariera, nu ? Dincolo de acest aspect, carențe mari la scenariu și un final imprevizibil, dar prost făcut, neconvingător. David Ayer putea mai mult, părerea mea. Merge ca film ușor, de relax.
XShadowX pe 11 Martie 2015 14:35
Este un film bunicel de actiune cu niste actori consacrati si buni in frunte cu Arnold Schwarzenegger care continua sa ma surprinda ;) , merita vizionat cu prietenii intr-o duminica ploioasa ;) , in niciun caz la Mall ca nu isi merita banii pe bile
georgel1976 pe 24 Decembrie 2014 11:41
un film slabut. si scenariu si jocul actorilor. arnold nu mai este ce a fost. pierdere de timp.
GALD pe 17 Septembrie 2014 22:23
Si cu bune si cu rele
Cam de toate in film, inclusiv Arnold. Acesta era si motivul principal de vizionare.
Incert pentru apreciere - fiind cu "de toate", dar pentru rasucirea subiectului cred ca poate fi vizionat si bifat ca ceva oarecum nou in filmele de actiune ale lui Arnold.

emy_sinaia pe 11 August 2014 00:26
Sabotaj pentru razbunare
Asa s-ar putea numi motivul pentru care personajul interpretat de Arnold vrea sa razbune uciderea familiei sale.
Mitza_MvP pe 23 Octombrie 2016 02:33
Ce film...super tare...inca de la inceput..nu sti ce o sa se intample,e total imprevizibil...arnold isi respecta blazonul,iar rolurile secundare sunt jucate impecabil,iar terrence howard si mirreille enos sunt "sefii de promotie"
Ciurila_Emanuel pe 01 Iulie 2015 19:47
Actiune buna !
Un film destul de bun, cu o actiune intensa, mai ales ca in rolul principal joaca nimeni altul decat Arnold Schwarzenegger !!!! :))))
SYNDJ pe 04 Ianuarie 2015 18:26
Pentru fanii lui Arnold
Un film de duzină care merită văzut doar de fanii lui Arnold de dragul vremurilor frumoase de mult apuse. Scenariul e bunicel dar nu aduce nimic inovativ. Scenele de acţiune sunt bine făcute, tipic americănesc. Mulţi actori cunoscuţi. Arnold încă se menţine în formă la vârsta pe care o are. Pentru film nota 5.
Postmodern pe 25 Septembrie 2014 02:38
Sabotage – Ultraviolenta cu pseudoArnold | Postmodern
[...] văzut pe toate), are un turnir automobilistic, are scene de comando, are o căruță de victime. Sabotage e big, dar nu are [...] citeşte
mari56x pe 23 Februarie 2015 13:04
Merita vazut, dar nu m-a dat pe spate deloc, actiunea destul de previzibila, insa merita vazuta, e film cu Arnold, e de ajuns, cu toate acestea e mult sub expendables.
Sorin87 pe 25 Ianuarie 2015 00:28
Super actiune cu multe impuscaturi si suspans, mi-a placut filmul
andi. pe 26 Mai 2014 19:23
filmul contine mult prea multe scene sangeroase si dure pentru mine ,dar ideea filmului e foarte buna ,mult suspans ...
AndreBlack pe 06 August 2014 16:45
Foarte bun filmul . Ce-i drept nu aveam asteptari mari de la acest film dar m-am inselat . Filmul are tensiune maxima , mult mister si desigur actiune . Distributia este una de exceptie , mai bine de atat nici ca se putea . Merita vazut !
Stefanzy pe 19 Iulie 2014 14:08
Foarte bun ! Ca si "Manusa" , am inceput prin a ma uita la film doar de dragul lui Arnold. Nu am avut probleme cu scenele sangeroase , ca doar e un film de actiune , nu de dragoste . Singurul defect a fost ca in unele momente nu a trimis niciun sentiment fata de personajele care mor spre deosebire de alte filme .
Lockdown89 pe 18 Iulie 2014 21:18
Inca o interpretare fara cusur a unuia dintre ''dinozauri'' cinematografiei americane:Arnold Swarzaneger,rolurile de actiune il prind-au facuto tot timpul!.Cat despre film actiune,violenta,impuscaturi la greu-un film de actiune complet,...iar urmarirea de la final:cireasa de pe tort,eu sincer am vazut destule filme cu urmari de masini,da una in care tragatorul sa se afle in porbagaj si sa traga din el-bestial!.Cat despre finalu propriu zis:linistea ce vine in urma razbunari o poate aduce doar moartea!
corn pe 14 Iulie 2014 18:54
Subiect bun, Arnold iarasi in forma! Merita vazut!
Rippa pe 12 Aprilie 2014 10:32
foarte bun filmul....................................................................
crome pe 11 Aprilie 2014 19:51
foarte bun acest regizor david ayer iar pt arnold reprezinta un mare avantaj , i-a pus in valoare atuurile !