Păreri Rogue One: A Star Wars Story

(2016)

Rogue One: O poveste Star Wars

6Patronul9 pe 06 Martie 2018 16:26
Neinteresant
Am vazut filmul cand a aparut si nu m-a impresionat absolut deloc.Povestea nu a fost suficient de interesanta si bine gandita cat sa imi capteze interesul iar personajele au fost sterse si lipsite de orice urma de profunzime.Singura scena cu adevarat memorabila este cea de la sfarsit in care il vedem pe Vader demonstrand ce poate.Fara indoiala cel mai slab film din toata seria Star Wars.
ionion1992 pe 19 Martie 2018 21:01
Sf pur!
Un film destul de reusit si bun,dar cam complicat mi sa parut.Oricum am prins ideea filmului despre ce a fost vorba,si pot zice ca mi-a placut nustiu cand a trecut timpul ,mai ales ultima jumatate de ora a fost multa actiune ,impuscaturi ,a fost ceva mai spectaculos.Nu l.am inteles chiar foarte bine ,dar ideile mai importante le-am inteles .Recomand ,merita vazut! nota 10
danut_iulian pe 24 Martie 2017 21:46
Un film foarte bun, un din cele mai bune din serie!!!
lolozilla pe 19 Martie 2017 12:16
Bunicel, chiar bun, clar mai bun decat "Star Wars: The Force Awakens (2015)" care e o gluma.
Putin mai serios (dark) decat Star Wars-urile clasice (which is good) dar nu cu mult.
Elemente din Star Wars-urile vechi se regasesc aici: nave, death star, monstrii mecanizati, Vader, stormtroopers, chiar si muzica veche, folosita poate prea excesiv pentru o productie din 2016.

13ionela13 pe 11 Ianuarie 2017 21:46
As vrea sa sterg contul de pe cinemagia dar am aflat ca nu se poate si se pare ca nici nota de la un comentariu nu se poate sterge (nota nu este pentru film ).
AeroX pe 12 ianuarie 2017 16:54
Si cel mai important : degeaba mor toti daca nu ajungi sa-ti pese de vreun personaj cu adevarat pe tot parcursul filmului. Destui considera asta ca ceva wow, desi reprezinta un mare minus. Oricum personajele alea nu-si mai aveau rostul in urmatoarele episoade, dar prea se simte tot filmul facut doar ca sa fie.
Fryn pe 19 Decembrie 2016 08:19
Excelent
Pacat ca astia de la Mall Bacau au facut nu stiu ce setari la aparat ca au luat tot contrastul, abia se vedea ceva. Incredibil ce nesimtire! Filmul incepe destul de monoton, in primele 25 de minute incepuse sa mi se contureze ideea ca am dat banii aiurea, dar apoi filmul capata consistenta si totul se transforma intr-o foarte frumoasa poveste Star Wars, complet diferita de ceea ce am fost obisnuti pana acum, facand o excelenta trecere intre partile 3 si 4. Recomand tuturor pasionatilor acest film. Nota 10
alexandru_linca pe 18 Decembrie 2016 11:27
Cireasa de pe tort
Un film foarte bun, care isi gaseste perfect locul in Universul Star Wars!
Pentru fani aduce o mare valoare, o justificare perfecta, a evenimentelor dinainte de "A New Hope" din 1977.
Pentru cei noi va fi un film cu momente extrem de emotionante si explozii foarte MARI, care merita vazute ;)

user-6470d7d5d0e80 pe 29 August 2023 00:33
O ciorbă reîncălzită, pentru copii e bun, fără idei complicate; acțiune, efecte și cam atât.
matew10 pe 23 Noiembrie 2022 10:45
E pierdere de timp. In metrou sau într-un tren aglomerat de văzut pe orice tip de ecran din categoria in lipsa de ceva. Daca rămâneți blocați, înzăpeziți, pe undeva puteți sa va aruncați un ochi pe film. Altfel încercați Interstellar sau Inception e cu totul alta experiența.
TitoJacksana pe 11 Martie 2022 02:19
Prequel inainte de episodul 4 in care ni se arata cum s-a construit Death Star, 7/10
adrian_cristea_499 pe 02 Februarie 2022 00:23
NOTA 7
Un film din seria Star Wars. Filmul se intampla imediat inainte de "A New Hope", filmul e unul bun, de nota 7 spre 8. Cel mai mare plus al filmului este , cum era de asteptat, Darth Vader
floxy pe 27 Ianuarie 2021 03:50
SW trebuia oprit....
Nu poti da franciza oricarui regizor, George Lucas este unul singur.
mihai_papuzu pe 31 Octombrie 2018 05:15
Filmul este perfect!!! Ca si idee si avand in vedere ce isi dorește sa prezinte, este perfect. Cei care spuneți că e slab habar nu aveți ce înseamnă universul Star Wars sau pur si simplu sunteti niste hateri obosiți. Filmul leagă perfect povestea dintre trilogia originală si trilogia prequel din anii 2000. Ne arată cum a luat naștere Death Star si cum au făcut rost cei din revoltă de planurile ei. Sunteți niște ignoranți fără habar daca puteți spune ca filmul ăsta e slab!
user-5a56468214cf3 pe 10 Ianuarie 2018 19:02
Celor care nu le-a plăcut filmul.., le recomand incontinuare să asculte manele..
alina_neamtu pe 18 August 2017 17:41
Deși caracterizarea personajelor are lipsuri, Rogue One rămâne o adiție spectaculoasă și memorabilă a universului Star Wars.

Citește întreaha recenzie aici - https://uberkino.ro/reviews/review-rogue-one-2016/

garos pe 14 August 2017 16:31
Din pacate e dublat in limba romana !!!
Ati stricat bunatate de film !!

kasmyn pe 13 August 2017 20:22
DIFUZAT IN SEARA ACEASTA LA hbo in premiera dar dubla in romana??CU CE OCAZIE AU AJUNS ROMANII ANALFABETI??SAU E FILM PENTRU COPII?/
leo26 pe 25 Septembrie 2017 16:54
Un film foarte bun.
Pentru cei care spun ca filmul e o pierdere de timp n-au treaba cu Star Wars, acest film se apropie cu pasi mari de ce inseamna acesta Trilogie, plus de asta explica cum a luat nastere "Steaua Mortii". Pentru cei care au vazut Trilogia recomand. Foarte bine construit.
adriamia pe 13 August 2017 20:14
HBO ne ia de prosti
Din cate stiu, dublarea obligatorie a filmelor pentru adulti nu e legala. HBO ori ne ia de prosti, ori de obsedati de limba noastra, ca nemtii, care se sufoca fara dublarea filmelor. De aia nici nu stiu engleza si resping tot ce nu e german. Nu imi doresc sa ajunga si romanii la acelasi nivel.
SYNDJ pe 08 Iunie 2017 21:39
Sunt fan Star Wars, dar pe ăsta nu l-am putut duce pana la capat. N-am avut rabdare. Mi s-a parut pe alocuri plictisitor, low-budget si cu o poveste nonsens. Poate il voi relua in viitorul aproapiat (sau nu). Pentru moment, nota minima...
leo26 pe 25 septembrie 2017 17:08
Daca erai fan Star Wars faceai o conexiune la ce vrea sa spuna acest film, poate reuseai macar sa-l intelegi. Filmul este superb, plus de asta arata ce s-a intamplat inainte de cel din 1977 pe numele sau Steaua Mortii. Ai dat un coment de tot rahatul.
Go 1 2