Păreri Rock Dog

(2016)

Rock Dog

danut_iulian pe 26 Mai 2018 23:17
O animatie buna cu o poveste originala si frumoasa.
claudiu-daniel-lugoj pe 18 Noiembrie 2017 00:08
O animatie buna care te bine dispune.O animatie foarte comica care este dedicata intregii familii.Merita vazuta aceasta animatie.Este vorba despre un caine pe care tatal lui al vrea soldat la satul de unde era.El trebuia sa pazeasca oile din sat de o banda de lupi.Dar visul lui era muzica si sa cante la chitara.Tatal lui al trimite la oras sa urmeze cursurile de chitara si aici al intalneste pe cel mai bun cantaret din oras care era o vedeta in oras.Si de aici incepe aventura comica a catelului.
cosmin742000 pe 19 Mai 2017 10:17
Un desen animat chinezo-american , desi chiar nu mi-am dat seama care a fost contributia Chinei , destul de slab.Nici macar rockul de pe coloana sonora nu este neaparat unul de calitate
CristinaGrig pe 03 Martie 2017 10:46
Rock Dog – lasă muzica să te ghideze
Animația în care protagonist este un câine de pază îndrăgostit de muzica rock, care devine de neoprit în încercarea de a-și vedea visul cu ochii – celebritatea – a intrat de câteva zile pe marile ecrane de la noi. Cuvântul de ordine este perseverenţa în ceea ce te face fericit – implicit şi pe cei din jurul tău. Cu muzica sa antrenantă – deşi greu atribuită genului rock - şi ilustrarea dificilului proiect al creaţiei, pelicula va plăcea şi adulţilor, pe care îi va încerca o umbră de nostalgie, mai ales dacă au dorit să facă sau chiar au făcut vreodată muzică la viaţa lor.

Pentru a înțelege de ce protagonistul este un mastif tibetan, trebuie să știți că filmul a fost inspirat din romanul grafic al unui star rock chinez, Zheng Jun, care a și demarat producția, alături de colaboratori de la Hollywood - regizor este Ash Bannon… citeşte