Păreri Robin Hood

(2018)

Robin Hood

shakuri pe 07 Decembrie 2018 21:56
bomba de film ilogica. o mizerie banala. ...sm dat bani degeaba la cinema . nota 2
mihnea_aspru95 pe 9 decembrie 2018 00:51
Adevăăăăăăăăăăăraaaat!!! Mare mare bullshit a fost tot filmul ăsta. De nu câştigă ăsta Zmeurica de Haur...:))), mă arunc în Nil.
nico_nicolle pe 06 Decembrie 2018 23:01
Doamne ce porcărie de film super plictisitoate și plină de clișee. Nu recomand absolut deloc. Actori f slabi..decor, costumație ridicolă. Stupid!Nici 4 nu merită!
user-5c0b8a51cdf5b pe 08 Decembrie 2018 11:21
Neașteptat de slab . Scenariu subțire , amatorism , doar jamie foxx ce a mai ridicat puțin reprezentația actoricească . Pentru un subiect atât de exploatat , mă așteptam la ceva mai multă originalitate . Mix nepermis de epoci , decoruri făcute pe calculator și ceea ce mă deranjează cel mai mult la filme , e că toți vorbesc o engleză impecabilă, fie că vorbim de mauri arabi, romani , evrei, chinezi sau alte nații , ceea ce clar nu face ca un film să pară realist .
saklu007 pe 13 Decembrie 2018 14:52
O panarama de film. L.am vazut aseara. Nu mergeti ca dati banii de pomana
wiewx pe 12 ianuarie 2019 14:17
Horror de jalnic :)
user-5bcfab9965006 pe 08 Decembrie 2018 23:04
Mda...nasol rau filmul. Nu cred ca era nevoie de inva un film Robin Hood. Nu aduce nimic original care chiar sa te faca sa zici ca ti a placut. Prost si slab...salvati va banii si nu mergeti la acest film.
Nota 2/10

wiewx pe 12 ianuarie 2019 14:21
Ce darnic esti..:) nota 2? 0,2 eventual :) Cand vezi asa ceva te uiti in toate partzile sa-l vezi pe ala/aia ce fac misto de tine cu asa film...si aia de la cinematograf stau cu privirea in pamant de jena cand iesi de la fim..mai ca le vine sa-ti dea banii inapoi :)
wiewx pe 12 Ianuarie 2019 14:15
Crima und pedeapsa
Asa tampenie acceptata ca fiind "film" trebuie sa beneficieze de o "aliniere a planetelor" (sa fie betzi toti aia care l-au regizat si facut, nebuni aia care si-au bagat banii in asemenea tampenie, etc) Jaaaalnic! Poate cu putzin efort in plus le iesea o parodie. Parca-i serbarea de sfarsit de an de la Socola! Saracul Robin Hood se rasuceste in mormant ca o spotiva la gimnastica cu un "tzukahara+ dubluecher+ 270 rotatie si aterizare in cap" Cand vezi asa ceva te miri ca n-au devenit torentele legale... Doamne fereste...
andrei.daniel pe 13 Decembrie 2018 14:03
Au luat clișeele cu nu lăsăm pe nimeni în urma și replicile din filmele cu trupe de comando americane, acțiunea și efectele din filmele cu urmăriri de mașini : au înlocuit cursele cu motociclete de pe acoperișuri cu caii și duelurile mașinilor care se busesc între ele cu care. Au păstrat exploziile și efectele speciale din orice film de acțiune, au schimbat povestea, nu se conce treaza pe nici un personaj suficient încât sa te facă sa îți pese efectiv de el. 99% clișee copiate din alte filme. Sincer, nu înțeleg de ce s-au chinuit sa facă acest film. La fel și Mașinării infernale. Doua filme bogate în efecte speciale, lipsite de logica, sens și scenariu. Pur și simplu au aruncat efecte speciale cu generozitate. Și cam atât. Nota 1!
ionut_burloiu pe 16 Decembrie 2018 15:20
Nu merita, bani aruncati...slabut. singurul lucru bun este Jamie Fox care nu prea isi gaseste locul in astfel de filme...
Dhragosh pe 05 Decembrie 2018 00:53
Poveste captivanta si efecte speciale
Recomand filmul, multa actiune, suspans, o poveste interesanta si captivanta cu multe efecte speciale ce nu te va plictisi in cele 2 ore.
costy100 pe 05 Februarie 2019 03:29
BUN
urmariti filmul e un film bun,nu va luati dupa cei care comenteaza ca nu e bun... ,filmul are actiune
preda_diana pe 09 Decembrie 2018 22:40
Bunicel ca si poveste. La urma urmei, nu te duci la film pentru o lectie de istorie, ci pentru destindere, iar pentru asta, filmul este antrenant, captivant si nu lipsesc efectele speciale. Intuiesc o a doua parte, in functie de raspunsul publicului.
olgabriel pe 07 Februarie 2019 10:13
Un scenariu foarte prost.
Filmul este modernizat excesiv si neverosimil fiind foarte prost din cauza scenaristului amator Ben Chandler, de meserie avocat si politician (fost deputat democrat ”obama” in congresul american). Singurul plus al acestui film sunt scenele de actiune (noroc cu regizorul si efectele speciale). Tot filmul este impânzit de clisee propagandistice neo-marxiste (politically correct). Păcat de actorii Taron Egerton si Jamie Foxx.
Cel mai haios moment al filmului este atunci când soldatii brutali ai serifului pătrund in casele sărăcilor (pentru a colecta taxe) si aduc din ele, vase din aur, argint, monezi de aur si de argint..

eugenstancioiu pe 12 Decembrie 2018 19:40
...interesante sunt criticile făcute aici...fara habar despre filme...parca ar fi povestea vulpii care nu ajunge la struguri..si spune ca sunt acri...:))
Sorin87 pe 24 Februarie 2019 21:46
Foarte tare filmul, mi-a placut povestea foarte bine pusa la punct si actiunea bine conturata in jurul lui Robin
Manusa pe 28 Februarie 2019 17:51
Nici nu se compara cu celelalte filme care au aceeasi poveste si personaj. Mie nu mi-a placut costumatia care nu s-a potrivit cu acele timpuri, iar armele la fel. Auzi tu lansator de sageti, zici ca era bazuka :)). Una peste alta nu a fost un film foarte reusit.
claudiu-daniel-lugoj pe 25 Februarie 2019 23:05
claudiu-daniel-lugoj
Un film destul de bun cu o altfel de aboradre a povestii.Un film putin mai altfel dar e cat de cat reusit si merita vazut.