Păreri Revenge

(2018)

Revanșa

Onzm pe 21 Mai 2018 17:55
Am si eu cateva intrebari:
Nu ar trebui sa aiba o rana si la spate din moment ce a cazut cu spatele in pomul acela si i.a iesit prin burta?
Si cum de i.a ramas burta/buricul perfect dupa ce a pus fier incins pe el??

rodica_vargolici pe 21 iunie 2019 00:13
imi place detaliu postat de tine. N u vazusem cu s-a accident. Multumesc
preda_diana pe 18 Aprilie 2018 21:59
Din trailer, pare oarecum asemănător cu, I spit on your grave. Interesant...
Godot pe 23 Iulie 2018 22:02
Incredibil de prost
Nici dacă era SF nu putea explica rezistența fizică tembelă a personajului principal, curg șiroaie de sânge din toți morții și răniții, sute de litri de vopsea roșie consumată degeaba. Câh!
user-5af9d52d8a974 pe 14 Mai 2018 21:30
Un film plin de clișee, nerealist și aberant, dar fata arata perfect... Cum sa alergi prin holuri pline de sânge 10 minute ai și când în sfârșit aluneci sa nu te mai poți ridica?!
Cretzulynne pe 12 Mai 2018 22:12
A french gore movie
Este supranatural cum reușește această Lolita să înfrunte cu o forță de tigroaică, înfometată, inteligentă și rănită de un asemenea grad, cu o rezistență la durere ieșită din comun și un apetit pentru supraviețuire peste vârf 3 masculi.
Prezintă urme de poezie în imaginile cu mărul, apa, furnicile și tatuajul cu șoimul ce poate fi o pasăre Phoenix. Totuși, pentru mine, este un film de categoria B.

VVVVV pe 24 iunie 2018 09:34
subscriu....intra in top 3 filme tampite vazute in ultima vreme....
user-5b7193e850eeb pe 13 August 2018 17:26
Dupa ce am vazut filmul am avut sentimentul acela ca atunci cand te trezesti dintr un cosmar...oribil scenariul, actiunea, un film dus cu mult peste limitele unui SF, desi nu este.
In concluzie, un film foarte slab, realizat cu buget redus dar cu foarte, foarte multă vopsea rosie. Pierdere de timp.

ionion1992 pe 15 Mai 2018 15:12
Un film foarte bun,si interesant ,la sfarsit devine si mai bun lupta din casa dintre cei doi are foarte mult suspans si sange .,foarte mult .Merita vazut recomand!
Horatiucrisan pe 05 Februarie 2019 22:50
Un film foarte slab cu actiune si întâmplări neverosimile, chiar ridicole. Am ras copios când supereroina a reușit să se elibereze cu ditamai tarusul înfipt în ea mai ceva ca Dracula si a inceput sa-i caute pe masculin rai lăsând o dară de sânge de parca ar fi turnat din canistra. De vizionat o singură dată în caz că nu aveți altceva mai bun.
blackmore pe 29 Septembrie 2018 12:39
Filmul asta intra cu usurinta in top 10 cele mai proaste filme facute vreodata.Francezii nu au facut niciodata filme horror macar vizionabile , dar in acest fillm numarul fracturilor de logica e mai mare decat numarul minutelor.Femeia din rolul principal este un fel de Chuck Norris + Jackie Chan + Bruce Lee + Dolph Lundgren + Steven Seagal + Sylvester Stallone + Bruce Willis inmultit cu infinit.Filmul este si foarte previzibil.Nu am avut asteptari de la acest film , dar la asa o mizerie nu prevazusem ca o sa fie.Pt amatorii genului recomand Jageveld un film sud african de nota 6 cu un subiect similar dar care este realist , se poate intampla in realitate
eduard_stratan pe 16 februarie 2023 22:13
milucu1969 pe 23 Ianuarie 2020 01:42
Sub orice critica
Sunt mare amator de filme dar pot sa spun ca de cand sunt , adica de 50 de ani nu am vazut un film de o calitate mai slaba sub toate aspectele. Consider o pierdere de timp sa te uiti la aceasta porcarie. Este mai prost chiar decat filmele sovietice din perioada lui Ceasca.Nu pot sa.i acord nici macar o stea , nu merita nici numele de film , este o mizerie.
user-5a6df7d63383e pe 05 Februarie 2019 22:46
Survivor extreme! Asta-i cu nepoata lui Ceacnoris și fiica lui Cichicean cu Sora 13 de pe Marte! Bate si Legendele Olimpului!!! Neverosimil, acțiune de 2 lei!
FillerCristi pe 14 August 2018 01:32
Hai ca nu a fost rau...
Filmul mi sa parut interesant, baiat fiind. Probabil ca tipa principala e chiar buna, iar la inceput am ras copios, Film facut cu 3 actori dar merge de o vizionare. Evident ca daca mai tragi si pe nas o sa mearga de minune Filmul asta, dar eu zic ca merge si fara sa fumezi iarba.
user-655e70e50d4a1 pe 03 Ianuarie 2024 22:54
Dacă scena cu tânăra înfiptă în țăruș, care se eliberează dând foc, cu minuțiozitate, acelui copac, vi se pare "digerabila",
probabil merită să vedeți filmul.
Nota 3

Dragos.87 pe 11 Iunie 2020 17:41
Deci..cineva te impinge de la o inaltime destul de mare direct intr-un tarus de copac iesind prin tine iar dupa o noapte iti revii ca prin minune fara nici o ingrijire medicala..serios?Pai real de ar fi dupa nici 10 minute esti mort din start..Multe faze deloc credibile si mult prea sangeroase scenele...Pacat de scenariul foarte atractiv si interesant dar scenele exagerate iti lasa un gust amar iar finalul te cam lasa intr-o ceata..Totusi merita vizionat pentru ca te tine conectat asupra povestii..
xerses pe 16 Mai 2018 15:36
Cu siguranta, tema femeiii care infrunta pe barbatii care i-au facut rau , nu este noua; aici ne intalnim cu aceeasi variatiune: femeia transformata din victima in agresor.
emy_sinaia pe 21 Octombrie 2018 20:35
Jenant de prost.
Dincolo de aparitia sexoasa a lui Jen nimic altceva nu se potriveste in peisaj si totul incepe cu renasterea pasaricii Phoenix dupa ce ii iese prin spate ditaimai craca si surpriza naiva care vroia sa fie observata in LA stie sa dea foc cu bricheta ? la craca si surpriza nici focul nu o arde la spate dar lemnul arde si scapa cu bine. Pe bune ? Restul e slabiciunea barbatilor mai mult sau mai putin pentru pasarica devenita Lara Croft dupa consumarea halucinogenului din pestera. Zmeura de argint...
Salbaticul pe 19 Martie 2019 23:46
Este foarte bun,dar se putea si cu mai multa adrenalină,cea mai tare fază a fost atunci când s-a bandajat cu folie ca să nu iși piardă organele interne pe podea. De vizionat! Eu îi dau un 9.
vicolvali pe 06 Februarie 2019 16:29
Foarte bun pentru un film lowcost. Lucrurile aparent inexplicabile, ca tratamentul rănilor pot fi puse pe seama drogului consumat. Lupta nu mi s-a părut neapărat o revanșă, ci ca o unică soluție de a scăpa din desert.
lavvw pe 05 Ianuarie 2019 23:24
bai, e super tare. mult suspans, actrita frumoasa (seamana 90% cu Alina Ceusan). merita
hera_gabriel pe 08 Februarie 2024 03:10
Slab rău de tot ,ceva între Sf.si penibil,sa dau o nota 2 asa cu indulgență
user-5ed54d763451f pe 03 Ianuarie 2024 23:22
Hmmm... E asa si asa. Foarte mult sange, mai mult decat ar fi fost fizic posibil. Dar daca e sa vorbim de medicina, cel mai probabil fata nu mai scapa cu viata ca sa inceapa apoi sa se razbune. M-a ametit cumva de cap pe la mijloc partea in care fata ia ceva drog. Nu mai stiam ce e imaginatia ei si ce e realitate. Nu mi s-a parut predictibila povestea, dar mi s-a parut ireal. Si foarte mult s-a pus accentul pe impactul pe care ar fi trebuit sa il lase scenele cu rani, sangele curgand intruna, fiind peste tot. Nu m-a dat pe spate, n-as vrea sa-l mai vad inca o data sau sa il recomand cuiva.????
bujoaica_bogdan_madalina pe 01 Iunie 2021 13:38
Nu înțeleg: cum se numește filmul? Revanșa (ca pe afiș) sau Vânătoare Nemiloasă (cum l-au denumit cei de la Național TV)... Că am pățit-o demult la cinematograf. Am văzut de două ori același film, doar pentru că i-au schimbat titlul... :))
forever_young_ pe 22 Octombrie 2020 17:03
ptiu ptiu ce de sange !!
un film paranormal....habar n-am cum sa-l descriu ...prea mult sange de parca era al 3-lea razboi mondial ....o actiune trasa de par ...am dat 2 stele in plus pentru ...actrita :))))
sil4lord pe 08 Septembrie 2020 19:36
Nu e cine stie ce
Este o copie dupa I spit on your grave, nu mi se pare cine stie ce, mai ales scenele de sange mi se par ca si cum a luat suc de rosii si ia mai pus ceva ca sa fie mai spre maro.
Sunt anumite detalii care scap nu pot sa le zic ca ar fi spoiler dar pot sa zic atat, daca ti-a placut i spit on your grave poti incerca sa-l vezi dar atentie asta nu inseamna ca o sa-ti si placa.

rodica_vargolici pe 28 Octombrie 2019 00:26
ciobul de sticla
scena terifianta a ciobului de sticla, am strans pumnii , asteptand sa-si scoata ciobul
stricted pe 24 Martie 2019 22:07
Un film exagerat,dar nu este chiar atit de rau, .
diana_dumitran pe 08 Mai 2018 11:16
Unde pot gasi filmul acesta ? Vreau sa ma uit insa nu l gasesc online .. (