Păreri Resident Evil: Extinction

(2007)

Resident Evil: Dispariția

c3z4r pe 22 Martie 2009 17:04
BUN
Una din cele mai reusite trilogy ,fiecare parte la fel de savuroasa si incitanta mi-a placut foarte mult si le-am urmarit cu placere,daca ar fi sa compar poate e mai slab ca celelalte 2 dar fie si asa e mult peste multe filme de gen . Merita cu siguranta vazut ,felicitari echipei care a lucrat la film precum si interpretilor. Persoanal imi plac aceste povesti futuriste gen "resident evil" daca nu ai tentinta sa iesi din realitate si il urmaresti pur si simplu ca un film e k .
g3orge13 pe 27 septembrie 2010 15:22
Atunci ce mai zici de triologia LOTR sau Pirates of Carribbean? Dacă a ajuns RE cea mai bună triologie atunci nu te poţi numii cinefil.Sau probabi eşti un fan înrăit al RE-ului...
andreiutzu21 pe 15 noiembrie 2010 09:26
nu l-am vazut dar nici nu verau nu pare ca celelalte 3 :))
suciudan pe 20 Februarie 2008 00:15
Continuu sa cred ca e o gluma... Prea sec s-a terminat. Faţă de ce am vazut anul trecut in materie de SF/Horror, filmul e mai mult decat bun. Prea mult s-a extins si intr-o ora si jumatate nu au acoperit tot. Ce s-a intamplat cu cei care s-au dus in Alaska? Au disparut in ceata (sau in desert). In fine, da de la anul o sa avem parte de o surpriza :)
claudiu-daniel-lugoj pe 13 Martie 2010 17:11
Un film excelent,foarte multa actiune,cred ca e cel mai bun din aceasta serie.
g3orge13 pe 27 septembrie 2010 15:24
Mi se pare mai bună prima parte...sau a doua.Oricum,aici este fiecare cu părerea sa.
daddyxtc pe 05 Martie 2010 22:50
excelent
Pt filmele de gen, adica zombie-apocaliptic, este f reusit. Actiune cat cuprinde, scene horror, efecte bine plasate si nu in ultimul rand nota 10 pt Milla Jovovich.
Asa ca...nu mai stati pe ganduri si vizionati acest reusit movie.
p.s. - una din putinele trilogii de succes

Mihai C pe 12 Noiembrie 2007 10:03
Am fost din intamplare la acest film fara sa stiu mai nimic despre el decat ca este inspirat dintr-o serie de jocuri pe computer(pe care nici macar nu am jucat-o), fara sa vad primele doua parti, sau sa stiu ceva despre actiunea acestui film. Ceea ce va pot spune este ca am vazut doar trailerul care mi-a placut intr-o oarecare masura. A fost exact ceaa ce ma steptam: zombie, impuscaturi, si multa actiune. Pe scurt, a fost un film placut , care te detaseaza de realitate si chiar horror in unele scene. M-a facut chiar sa intru pe internet si sa citesc mai multe despre acest film. Constat insa (necunoscand seria intreaga) ca se putea mult mai mult si au existat multe erori in productie care i-au dezamagit pe unii fani ai seriei insa pentru mine au fost irelevante.
Ce pot spune este ca ma voi duce acasa si voi cauta si primele doua parti

sarge pe 21 Februarie 2011 14:46
Slab, slab rau....se putea mult mai bine. In tot fimul nu este o confruntare directa intre oameni si zombi dar avem ciori..penibil.
ionut77 pe 21 februarie 2011 14:51
da sarge ciori care mancase carne infectata., an caz ca nu ai observat.
gaga pe 25 August 2008 13:29
totusi pacat ca un personaj ca albert wesker are un rol nu prea mare(chiar dak e seful umbrella)in comparatie cum e in joc.
Pitbull pe 12 Decembrie 2010 21:24
Exemplu clar de aşa nu
Exemplu clar de aşa nu - Resident Evil: Extinction
Că-i făcut după un joc video, poţi să-ţi dai seama şi dacă n-ai computer acasă - ajunge doar ca ultimii zece ani să ţi-i fi petrecut într-un mediu cât de cât urban, nu-n creierii munţilor. Pretextul acţiunii e înduioşător în simplitatea lui: s-a-ntâmplat, s-a-ntâmplat o mare dandana (deşi nu "La Bacău, la Bacău, într-o mahala"), un virusache s-a obrăznicit şi a-nceput să transforme tot omenetul planetar în zombi antropofagi (Romero, pun eu mâna pe tine, să n-am ambiţie!), aşa că singura soluţie, înc-o revoluţie: să-i măcelărim scurt şi la obiect. Cum boala asta prinde la mase, îi măcelărim mai bine lung şi la subiect (atâta cât e) - adică trilogistic. În Resident Evil (2002) de-abia se antama problema, în al doilea, Resident Evil: Apocalypse (2004), ne lua dracu' pe toţi, iar în… citeşte

gaga pe 05 August 2008 15:23
mi s-a parut un film care merita vizionat.
marius pe 12 Iunie 2008 18:54
Nu se ridica la nivelul primelor doua parti, dar ramane un film de valoare.
g3orge13 pe 27 septembrie 2010 15:22
"Haoleu,e de valoare?"
un_valah pe 14 Noiembrie 2007 21:52
super film... super actrita...
mama pe 11 Mai 2008 13:45
lasa ca-ti explica in RE 4 ce s-o intamplat cu ei, asta afli in 2011
puffulette pe 13 Ianuarie 2012 12:14
A fost interesant, dar nu prea mi-a placut faptul ca s-a cam abatut de la subiect, adica omorarea zombilor, totusi au fost bune efectele iar Mila Jovovich nu m-a dezamagit nici de data asta :)
ciobotaru pe 21 Septembrie 2010 13:16
este mult mai bun decat primele doua , este bine lucrat ......
k-rissa pe 10 decembrie 2012 20:04
de acord! :)
danyx493 pe 09 Septembrie 2010 14:11
Destul de bun, chiar mai bun decat primele doua!...
Salbaticul pe 26 Februarie 2023 00:30
E varză! Prosteală pentru pierdere de timp.
Un review, 50 caractere, un review, 50 caractere și încă un review=desene animate pentru adulți.
cosmin742000 pe 03 Decembrie 2017 09:36
Franciza Resident Evil este una dintre cele mai proaste alaturi de TLOR , Piratii din Caraibe , , Underworldetc.................
rafaelionita8_gmail_com pe 27 Iunie 2015 15:43
Nu. Doar nu.
A fost mai bun decat al doilea , dar tot prost a fost.
kakapo pe 16 Ianuarie 2014 20:15
...nu este un film pe care sa doresc sa-l revad prea curand...
africanus pe 09 Februarie 2012 09:37
Nu e rau.
Filmul e bun, dar eu raman cu gandul ca tot primul e cel mai bun din serie, parerea mea. Are ceva unicat si original, de aceea imi place cel mai mult primul.
happysunnyday pe 23 Septembrie 2012 21:28
a fost interesanta evolutia personajelor dar si a actiunii. l-am urmarit cu mare interes si faptul ca o vad pe milla luptand cu zombie imi "lumineaza ziua" :D
nightspark pe 08 Ianuarie 2011 12:41
are cateva umpluturi si alte cateva chestii pe care nu prea le poti explica, de ex...cum dracu a ajuns turnul eiffel la las vegas...ma rog . chestii din astea da in rest e un film reusit iar finalul e epic
Lorie.J pe 12 Septembrie 2010 15:33
Dintre toate partile Extinction mi s-a parut cel mai reusit . Un super film cu sunt toate partile de altfel , insa as inclina balanta in favoarea acestei parti!
Awp3Lory pe 10 Septembrie 2010 01:28
Un film bun exact cum zice si mihai2508........mult sf si multa bataie...misto merita vazut!
Mihai2508 pe 05 August 2010 23:31
Un film bun care mi-a placut mult care merita vizionat.
deea9595 pe 07 Mai 2010 22:12
wow,asta da film de actiune!!!
de-abia astept partea a patra pt ca filmul acesta a avut un final foarte interesant:)

PungaDePopcorn pe 01 Iulie 2011 12:32
Incredibil
Un film absolut bestial, cu efecte speciale incredibile, poveste superba, actrita tare, costumatii realistice, totul e abslout perfect FILMUL MEU PREFERAT SI UNUL DIN CELE MAI BUNE SF-URI VREODATA!!!!!!!!
Dana04 pe 12 Iunie 2011 13:06
Un film fain cu efecte speciale destul de bune un 8 :D
SoKaT pe 16 Aprilie 2011 16:47
Mult mai bun decat primele 2 , efectele speciale extraordinare ! Nota 8 !!!
Radu1711 pe 04 August 2009 11:18
Radu1711
Imi place filmul, mi-a captat atentia, astept si continuari dar nu cred ca o sa vina
claudiu-daniel-lugoj pe 13 martie 2010 17:13
stai linistit nu esti bine informat, mai vine si o a patra parte.
KADET pe 28 august 2010 10:23
=)) mda
Mikala pe 27 Mai 2009 14:09
Au cam luat`o pe aratura la filmul asta , nu mai are nici o legatura cu Racoon City . Totul trebuia sa se invarta in jurul orasului chiar daca lumea deja fusese infectata cu virsul T . A fost interesant , dar nu mi`a captat atentia , in final , doar primele filme dintr`o serie de 3 , 4 .. s.a.m.d sunt bune .
coius pe 23 iulie 2010 01:50
hey,hey stai putin...nu a zis nimeni ca desfasurarea acestei serii se va intampla in racoon city
Cristi Weed pe 03 Mai 2008 13:38
OMG ce mai virus frate :)) ! pana si ciorile sunt contaminate ! Mai nou tipa are puteri /:) bai las-o naibii ca-l bate si pe superman !
flori0304 pe 10 aprilie 2010 19:43
cristi, asta e un film daca nu ti-ai dat seama...ca si superman de ex
user-606ef974ed744 pe 30 Decembrie 2023 17:34
MULTĂ, ENORM DE MULTĂ MUIE COSMIN 742000!!!!
Bun filmul, pt fanii Resident Evil și nu numai.... sa i luam nevasta în pula lui Cosmin 742000 sa fugim cu ea

AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 18:52
Resident Evil: Extinction
Salbaticul pe 25 februarie 2023 22:56
Domnule Stegaru, mai schimbă clișeele.
emy_sinaia pe 15 Februarie 2012 22:23
zombie sunt deja personaje cunoscute din multe filme horror despre aceasta specie de morti vii, iar acum fac cunostinta cu mila jovovich.
DARK333REM pe 06 Noiembrie 2011 12:33
Resident Evil: Extinction
Eu zic ca EXTINCTION este cel mai frumos,Si cel mai tare din serie.
Octaz pe 11 August 2010 00:16
Faptul ca a avut un scenariu asemanator cu a multor alte filme m'a cam enervat , poate ca ei au venit primii cu acest scenariu dar nu cred. Bun , in concluzie , filmul nu m'a impresionat cu nimic mai mult decat ca a mai adaugat cateva "hot" girls , si cam atat . Raman dezamagit de aceasta triologie , asteptam altceva . Finalul acestui film insa a fost bulversant, chiar ma face sa astept urmatorul film foarte nerabdator. Privit dintr'un anumit unghi poate ca a fost reusit pana la urma.
alexcretu75 pe 13 Iulie 2010 14:10
Disparitia
Un film de actiune super.Care imi place dar nu la fel de mult ca 2 dar mai mult ca primul.
Dumitrescu Valentina Mari pe 20 Iulie 2007 15:13
Abia astept sa vad filmul ..primele 2 parti mi-au placut la nebunie si din ce am vazut si am auzit despre filmul asta cred ca o sa fie cel mai tare dintre toate
cristea alexandru ionel pe 03 Ianuarie 2007 20:33
ii super extra mega beton filmu!!!!!!!!!!!!!!!!
DoMeNiC pe 28 Octombrie 2006 01:13
Ar fi ceva sa fie si o a 3 a parte!Dak intradevat joaca Milla Jovovich voi face tot posibilul sa`l vad.Primele 2 au facut senzatie si mi`au placut ft mult(mai ales partea a 2 a)Astept cu nerabdare sa vad ce iese...Dupa ce s`a terminat a 2 a parte speram foarte mult intr`o a 3 a parte cu toate ca se termina cam previzibil...5 stele pentru un film, sper eu, foarte bun!
Sorin87 pe 29 Decembrie 2013 00:37
ce pot sa spun despre un film ca Resident Evil: Extinction decat doar ca este unul reusit cu o poveste ce starneste interes si o actiune condimentata
catasmile17 pe 14 Aprilie 2013 15:23
Un film foarte bun. Povestea este una foarte captivanta si interesanta. Merita vazut.
AndreBlack pe 06 Ianuarie 2013 11:16
Foarte fain filmul . Efecte speciale extraordinare . Intr-adevar merita vazut !!!
k-rissa pe 13 Noiembrie 2012 23:25
cel mai bun din seria "Resident Evil" ..............................
KarGo pe 02 Iulie 2012 00:57
Aceasta parte a 3-a mi-a placut mai mult ca apocalypse si mai putin decat primul resident evil! Nu rupe gura targului insa are efecte destul de bune ,Milla e in forma buna si zombie mai numerosi ca niciodata!
cosmin_kedii pe 17 Aprilie 2012 09:41
A fost o continuare destul de buna pentru aceasta serie . Mult mai bine decât cea de a doua, deoarece a adus înapoi elementele de frică şi de supravieţuire
viro1983 pe 24 Ianuarie 2012 17:59
Foarte Bun
A fost foarte bun mai bun decat resident evil 2.Milla Jovovich este cea mai tare actrita de filme de actiune.
Nikolle007 pe 07 Ianuarie 2012 20:59
In opinia mea, filmul asta e super tare: are si multe elemente horror, dar si actiune, ceea ce nu te plictiseste niciodata, si , desigur, elemeltele surpriza:D
legolas05 pe 15 Februarie 2011 21:03
foarte frumos filmul...ma impresionat mult.....nota 9