Păreri Ralph Breaks the Internet

(2018)

Ralph rupe netu'

andrei.daniel pe 06 Ianuarie 2019 22:17
au lucrat la el doi regizori?
Parerea mea, a prietenilor mei, si observ ca si a multora de pe internet, e ca filmul e construit din doua jumatati. Asa il percepem multi, inclusiv eu. Parca sunt doua jumatati lipite. Cu singura mentiune ca o jumatate e dintr-un film..reusit, cealalta din ..alt film. Efectiv parca sunt doua abordari diferite in aceeasi productie, parca sunt doi scenaristi, doi regizori, doi ceva.. Daca prima parte este amuzanta, plina de poante, idei originale si o poveste captivanta, ei bine fix de la jumate si-a bagat coada un fel de Ralph strica tot, care a facut o treaba excelenta. Unele glume nu sunt amuzante, unele scene nu au sens, se pierde o parte din logica primei parti, intra si o zona de musical(?).
Demarajul filmului si prima parte a prestatiei sunt pur si simplu delicioase. Pe final am ramas descumpanit si nedumerit tot asteptand o revenire. Revenire care nu s-a intamplat. Pacat.… citeşte

Valentina078 pe 30 Martie 2019 12:41
Eu nu am gasit in film secvente pe care le-am vazut in trailer????
gabynew1 pe 13 Ianuarie 2019 15:52
Am ras cu lacrimi. Emoționant pe alocuri. Gaseste pe stan lee, cameo. referințe hilare. 8/10
Emma_pop pe 13 Ianuarie 2019 20:46
Super filmul, le-a placut mult copiilor, doresc sa il revada, emotionant si educativ in acelasi timp realizat in domeniul actual de interes al copiilor Internetul- nota 10- ???? l-au sorbit vrajiti ✌
Sorin87 pe 20 Martie 2019 20:36
Foarte tare filmul si modul de a explica internetul pentru copii, mi-a placut te binedispune
mister_sir pe 14 Februarie 2019 11:43
Evident, l-au stricat si pe asta.
Cum altfel se putea, Disney a reusit remarcabila performanta sa strice si continuarea lui Wreck it Ralph.
Ralph este transformat intr-un barbat alb prost, nesigur pe el asa cum sunt toti barbatii albi, nu-i asa? Printesele sunt dintr-o data puternice si independente, cum altfel? Toate personajele cool in pozitii de putere sunt femei, cum altfel? Femeile bat barbatii slabi, cum altfel? Nu trebuie sa existe o morala coerenta in acest film, cum altfel? Totul se intampla pentru ca asa este politically correct, nu-i asa?
Bleah... ce exemplu le dai copiilor care se uita la asemenea desene?

arabellasugistan pe 10 decembrie 2019 19:59
toate razboaiele si ororile din istorie au fost pornite de barbati. e timpul sa faca un pas inapoi.
mister_sir pe 7 august 2020 19:33
Mda, toate din cauza femeilor. :) La asa comentariu asa raspuns.
xerses pe 27 Ianuarie 2019 15:58
Excelenta realizare a acestei animatii cu o poveste frumoasa si multe alte intamplari din interiorul internetului....
berti1092 pe 25 Februarie 2019 09:51
mult mai slab decat primul, m-a plictisit si pe mine si pe cel mic, desi noi il asteptam cu nerabdare...