Păreri Quarantine

(2008)

Carantina

Ligia pe 16 Aprilie 2009 13:56
Acum fiecare cu gusturile lui, mie mi-a placut la nebunie filmul , si il consider chiar unul dintre cele mai bune filme horror , ideea filmului este absolut geniala ,(virusul turbarii la oameni ) filmul in sine e f reusit, te tine cu sufletul la gura , nu ai cum sa te plictisesti nici macar o sec! Eu ii dau maximul !!!
alex_antonovici pe 12 ianuarie 2015 12:40
Daca ti-a placut asta inseamna ca nu ai vazut originalul,REC,care este de cel putin 10 ori mai bun.Si-au facut un prost obicei americanii sa faca remake-uri la filme deja excelente si nu e bine deloc.Dar cum ai zis si tu,fiecare cu gusturile sale. "de gustibus non est disputandum"
belutzaa pe 01 Decembrie 2009 19:06
Bun film ;)
E bun filmul, chiar foarte bun ;). Ma asteptam sa fie mai slab, dar nu este..
La inceput este plictisitor, intradevar..dar cand incepe actiunea e fenomenal..Mai ales sfarsitul, care e unul dintre cele mai neasteptate :).
Recomand..

boyo12 pe 27 mai 2012 13:58
un film super merita vazut mie mia placut
robbiex2 pe 09 Mai 2010 10:49
Mai intai am vazut REC apoi am vazut Quarantine !! Nicio diferinta !!! Ambele filme au acelasi scenariu..
silv_xd_tweety pe 11 mai 2010 22:53
adevarat.. quarantine - o copie jalnica ..:|
spanac2015 pe 25 octombrie 2011 14:59
bine acuma se pune problema cu gusturile fiecaruia , dar mie mi s-a parut o foarte mare tampenie
EugenLaurentiu pe 28 Mai 2010 20:08
deci filmu asta e copie fidela dupa REC ... !!! dak nu ma credeti puteti sa va uitati singuri :)
Katalin02 pe 07 Mai 2010 22:54
Doar un poor remake in stilul american dupa Rec varianta originala spaniola. Nu se puteau injosii americani mai rau de atat cu filmul asta :) Lau "refacut" in varianta americana, pentru publicul american mult mai numeros ca cei europeni care sau dus in numar mai mic la filmul asta. Dar trebuie sa traiasca si ei nu?
blue2eyes pe 20 Septembrie 2009 08:11
FOARTE REUSIT
am ramas placut surprinsa dupa ce l-am vizionat asa film horror tot sa vezi mmmm a avut de toate in el si suspans si actiune si teroare merita vazut,
daddyxtc pe 19 Iulie 2009 02:01
nu-l rata
as putea spune ca ma consider un critic destul de pretentios al horror-urilor, dupa zeci si zeci de filme vazute ...si pot spune despre acest film ca este cam cel mai reusit film de gen din ultimii 2-3 ani. Surprinde prin originalitate si anume..teama de intuneric si de tot ce nu putem percepe vizual, ci doar auditiv, ...aceasta senzatie fiind f bine transpusa de regizorul filmului. Deci, d.p.m.d.v. ii dau calificativul 'trebuie vazut', in special pt ultima treime a filmului si chiar pt final. p.s. - cum spunea cineva mai sus, filmul merita un bun calificativ si pt lipsa filmelor de gen din ultimii ani.
Molaul pe 01 Noiembrie 2009 08:58
Film filmat
Nu este un film asa cum v-ati astepta, ci este filmat cu o camera video, ma rog asa vrea sa para. Imaginea tremura, sare, fuge, se rastoarna si de aceea este enervant.Ce au vrut sa suplineasca regizorul prin acest stil de filmare? Simplu un slab buget. Boon, s-au mai facut filme bune cu bugete mici. Dar asta este un film slab, cu distributie slaba, cu scenariu slab.
swordiamond pe 29 Martie 2009 14:51
carantina e o copie fidela a filmului REC aparut in 2007 ... 8-)
ValentinaV pe 30 noiembrie 2018 20:16
Da, exact asa e, doar ca e mult mai prost :D Adica mie chiar mi-a placut Rec, a fost un film pe cinste, Rec 1 si 2. 3 Cam slabut si 4.... se reducea la un vierme ce nu voia sa moara, fara nimic horror in el. Dar primele doua merita toata lauda
cosmin742000 pe 18 Octombrie 2011 10:10
Acest film (daca poate fi numit asa , eu mai degraba i-as zice plagiat) dovedeste impotenta americana.Ei nu sunt in stare oare sa gaseasca subiecte? Se pare ca nu. Dar chiar asa sa ajungi sa iei scenariul unui film (bun de altfel) mot a mot , sa iei si regizorul , sa iti pui tu actorii tai de 2 bani sa joace in el , si sa numesti asta film : mi se pare culmea tupeului.
tatucu_alin pe 1 aprilie 2015 22:35
De data asta sunt de-acord cu tine.
Bloo pe 08 Septembrie 2009 19:58
Nu am vazut originalul REC inca ( da stiu, shame on me D: ) dar remake-ul a fost chiar bun imho, cel putin pentru unul made in hollywood :))
Clarita pe 11 Iunie 2009 12:12
destul de bunicel...nu prea stralucitor...dar de ex in lipsa de filme noi merita vazut :P
Mikala pe 27 Mai 2009 13:46
Dap, copie dupa Rec , nu am stat sa ma uit la el , dar a fost foarte bine facut . M`am cam speriat , pacat ca Colombus Short a trebuit sa fie zombie . E unul din actorii mei favoriti :X
Kalrak pe 01 August 2010 01:16
luam camera si filmam ce putem
Filme realizate sub forma unui documentar au fost si vor mai fi, amintesc aici doar Blair Witch si Cloverifeld, din trailer iti faci o idee, filmul iti prezinta total altceva, chiar nu ma asteptam ca sa se rezume la un o banala mutatie a virusului care provoaca turbarea. Este bine realizat, dar parca prea spre documentar, cateodata ai impresia ca, cameramanu are parkinson, se merita vazut mai ales daca aveti caini :-P, batranici prin casa sau o fetita scumpa ... prietenii stiu dc.
EvaW pe 09 Iulie 2010 16:54
Este o copie fidela a filmului REC. Pierdere de timp dupa parerea mea.
Mihai Nae pe 09 Ianuarie 2009 03:47
Eu l-am vazut la cinema la Plaza, si e foarte slab..obositor film. Nu recomand.
Plictisitul pe 08 Octombrie 2008 18:05
De ce oare cred americanii astia ca fac ei lucrurile mai bine decat altii ??? Cine a vazut filmul spaniol "REC" stie ce vreau sa spun.Steluta pe care am dat-o filmului este pentru titlu, care mi se pare mai bun decat al filmului spaniol.
ValentinaV pe 30 noiembrie 2018 20:14
Da, stiu la ce te referi. Americanii copiaza pe oricine: asiatici, spanioli, pe cine apuca. Si da, si mie imi vine sa le trag una sa termine cu remake-urile lor tampite cu tot...
Vegetarian pe 26 Decembrie 2013 06:24
Este inspirat dupa un caz real ? Sar fi intamplat intr-o cladire din spania
claudiu-daniel-lugoj pe 02 Martie 2010 17:43
Acesta este un film foarte bun,nu credeam sa fie asa de reusit.Te tine in tensiune mai tot timpul filmului,merita vazut.
Radu1711 pe 04 August 2009 11:20
Radu1711
inspaimantator film, destul de fainutz, daca va plac filmele horror este unul bun.
shadowofnight pe 24 Iunie 2009 18:31
foarte fain filmu desi nush dc interzis sub 18 ani....
branzica pe 17 Iunie 2009 20:50
un film foarte reusit avand in vedere ultimele filme horror aparute in ultimii ani! Are actiune, poveste, suspans, etc. Merita vazut...
blondulbrun pe 17 Mai 2009 01:15
cam ok filmul
ideea cu filmatul celor doi vinde de la filmul cloverfield iar in rest filmul bunicel ,cateva fazae tari si aceeasi poveste 'virus ucigator'.
alexoiu pe 31 ianuarie 2010 15:20
Filmele cu acest gen de tehnica de filmare îs destul de multe şi, cu siguranţă, Cloverfield nu e primul, nici ultimul din ele + Cloverfield nu e cu viruşi ucigători, ci cu monstru ucigător, iar acest film nu are nicio legătură cu el. Am vazut si [REC] si Quarantine şi recunosc ca mi-a plăcut mai mult remake-ul decât originalul. Diferenţele îs câteva şi nu foarte însemnate. Sunt cadre identice şi în unul şi în celalalt. . Pentru pasionaţi de acest gen de filme recomand Home Movie care ,in imho, mi s-a părut genial, deşi e cam underrated.
rokz pe 15 Aprilie 2009 13:26
eu cred k e un film reusit :) cel mai mult mia plakt cand cameramanul a dat k camera intr`un zombie si a sarit sange :)) a fo` mijto ...eu cred k nu merita doar 1 stea :)
cristi88 pe 05 Aprilie 2009 16:42
Tehnica filmarii de genul asta deja devine un trend de la Blair Witch incoa'
Scenele din film sunt pline de suspans, isterie si haos. Merita vazut

cosmin_kedii pe 17 Aprilie 2012 08:35
dacă sunteţi în căutarea pentru un timp bun si un festival de spaimă a unui film, recomand Acest Film
Biaabii pe 12 Aprilie 2012 14:05
Carantina
Este un film de nota 9 are o gramada de scene horror trebuie neaparat vazut
kakapiciu pe 02 Octombrie 2011 15:18
E oficial, cand am vazut acest film, din primele 10 minute am vazut ca este un remake in americana al filmului [Rec].
jamaik07 pe 02 Aprilie 2010 23:09
plictisitor
In afara de faptul ca a avut cateva scene scarboase,nu am vazut nimic interesant la acest film.Am auzit inainte sa vad filmul ca e foarte bun,dar dupa ce l-am vazut,nu m-a impresionat cu nimic.
floryn7 pe 01 Februarie 2010 17:26
nu lam vazu dar o sa ma uit dar cred ca merita vazut
nycostea pe 23 Ianuarie 2022 17:26
Este un film f.f. bun pentru amatorii de senzații tari!!! Super!!!!
user-5e62a779d5818 pe 13 Iunie 2021 22:43
Un remake nereușit al filmului spaniol REC, varză totală..
Salbaticul pe 10 Iunie 2020 23:00
50 caractere,un review,50 caractere și încă un review,adevărat monument=1.
niggeremall pe 10 Iunie 2020 12:48
actrita aia chiar are fata de carantina Continutul review-ului trebuie sa aiba minim 50 caractere
blackmore pe 03 Iulie 2019 22:27
Cat de impotent sa fii sa copiezi cuvant cu cuvant un film ?
catalin_ionut_23 pe 31 Ianuarie 2016 21:26
Bunicel filmul ,maxim nota 6 ,si plictiseste foarte rau,dar il consider bunicel pentru ca are si ceva faze de actiune ,care tine in suspans,scene mai horor ,dar oricum dupa parerea mea va puteti lipsi ,nu pierdeti mare lucru.Filmat prost aiurea ,bezna totala aproape nu se intelegea nimic,in afaa ra de cateva faze cum am zis mai sus filmu nu prea are ce oferi.Io unu nu recomand ,sunt altele mai bune de vazut
AlexandruDragosStegaru pe 31 Ianuarie 2016 17:42
Quarantine
Mr.Halloween pe 02 Noiembrie 2015 11:50
O copie trasa la xerox dupa filmul REC (un film super). Dar din partea americanilor ne putem astepta la orice.
clau91 pe 10 Februarie 2015 11:43
c
Unul dintre cele mai horror filme care l-am vazut.Merita vazut.Cei care sunte-ti slabi de ingeri mai bine nu va uitati.Nu scapa nimeni pana la urma.Ma gande-am ca cameramista va scapa dar a inhatat-o si pe ea.
trancemaster pe 10 Ianuarie 2015 19:29
masterpiece
un nou gen combinat zombie cu paranormal stafi cam trist dar incerci toate combinatiile rec e mult mai bun
tatucu_alin pe 14 Decembrie 2014 17:21
N-o sa se compare cu REC niciodata!
Unul din cele mai neoriginale remake-uri,cred.Actiunea este exact la fel ca cea din REC,pana si finalul e la fel.Jalnic...Actingul mult sub celalalt.Atat am avut de zis.
DenisaB pe 07 August 2014 15:18
Rahat
Este un rahat de film,parerea mea, m-am plictisit de moarte la el, nu are ncii o logica, nici un detaliu ca sa te tina in suspans. Filmul vrea sa ne trimita un mesaj gen ca politiei nu le pasa de oameni, ca daca au o boala rara ii lasa sa moara nu i-ar salva.
Sorin87 pe 23 Mai 2014 14:20
un horror foarte bun de vazut seara alaturi de cineva, singur nu recomand datorita unor faze destul de inspaimantatoare
SQueeZer pe 20 Ianuarie 2014 22:42
Un Horror bun. Mă așteptam ca măcar unul dintre acei oameni să scape dar și așa filmul a fost unul bun. Nota mea : 7
xerses pe 02 Septembrie 2011 20:33
In general imi place genul acesta de filme dar recunosc faptul ca acesta putea fi valorificat si mai bine cu ceva scene de actiune.
zeki pe 07 Februarie 2011 19:18
un film bun , Jennifer Carpenter joaca foarte bine , merita vazut .....
jackdanniel pe 16 Ianuarie 2011 05:59
jackdanniel
bai fratilor filmul asta e o kopie fidela dupa [ REC ].......bunicel dar totusi va rekomand originalul REC 1 si REC 2......marfa amandoua.
Tweeknax pe 04 Ianuarie 2011 22:33
Mai bun originalul
Filmul este copie perfecta dupa REC, mai frumos ramane originalul ca realizare,actorii jucand parca mai cu viata.
blackpussycat pe 12 Septembrie 2010 11:20
daa
genul asta de filme nu mi se pare tocmai pentru copii deci griji ;)
bubumiksiscumpik pe 05 Septembrie 2010 02:44
Am incercat sa il vad, da mi s-a parut prea infricosator ....