Păreri Prityazhenie

(2017)

Gravity

xerses pe 12 August 2018 12:29
Este excelent scenariu, efecte speciale interesante, actorii sunt buni.
nemotoujours pe 28 Decembrie 2017 04:04
original
Reusit,cu un scenariu original, deosebit de interesant gandit si realizat.
Tusa puternic ruseasca se simte continuu si il face deosebit de convingator.
Deosebita este si relatia fetei din film cu cel doi 'eroi', dar si cu tatal sau.
Foarte reusit aratata manipularea puternica prin Media si mai ales mediile de socializare!
Nu-l recomand fanilor filme;or sf americane de duzina.

blackmore pe 14 August 2018 21:43
Un film SF rusesc foarte bun.Se cunoaste ca e rusesc si nu american pt ca are efecte speciale ireprosabile , scenariu coerrent , dar si f bun , actorii care joaca nu se prostitueaza ca americanii , actiune cursiva si coerecta spre deosebire de mizeriile de gen americane.
eduard_stratan pe 4 octombrie 2023 18:49
Cosmine,ce bine că te-au blocat pe acest site! Apoi în 2018 te-ai întrupat în blackmore si ai mai bântuit site-ul încă vreo 2 ani până te-au blocat din nou!
santoss07 pe 21 Ianuarie 2018 20:59
Un film foarte bun. Merita incercat ;) Iubitori de SF-uri au ce vedea
Sukosdgeo pe 19 August 2018 12:49
Un film surprizator de bun,mi-a placut sa vad un sf bun care nu este made in u.s.a.
carmen_angelus_romila pe 11 August 2018 19:26
Tinand cont ca acest film este realizat de cinematografia ruseasca, actiunea are ceva noima, subiectul e ok., deci pelicula este bunicica...!
makomomo pe 07 August 2018 21:56
Rusian movie...wow
Nu este primul film rusesc vizionat.Metro din 2013 a fost in alt film rusesc senzational.Iar acum acest Attraction, un romance-sf...wow.
Filmul este rusesc insa sunt momente cand nici nu realizezi asta.Un CGI de a dreptul excelent,efecte perfecte,o coloana sonora fantastica parca luata din MassEffect(jocul,pt cine cunoaste) si o poveste de dragoste ireala.Da,un SF romantic,culmea.
Nu intru in amanunte, este un mustsee.Am notat cu 10 filmul pentru ca mi-a placut enorm insa exista 2 lacune...Pacat ca actiunea se petrece mult,mult prea repede in unele momente, un fast-forward prea alert iar a doua bila neagra...nava alien a fost defectata/lovita initial de ploaia de meteoriti...really?O super nava de acest fel ar fi trebuit sa reziste unor meteoriti,cam slabuta ideea...In rest,un film foarte reusit,recomand 100% chiar daca e rusesc,intrece orice asteptari.

blackmore pe 14 august 2018 22:15
Sa stii ca cinematografia ruseasca nu se rezuma doar la acestev 2 filme.Are foarte multe capodopere , unele dintre ele mai bune decat tot ce au facut americanii.Astea sunt blockbustere e drept rusesti , dar nu pot fi considerate filme serioase decat de pustii lobotomizati.
makomomo pe 15 august 2018 15:03
Ai zis si tu sa te dai destept si ironic...mersi pt jignire.Faptul ca acest film a fost facut in stilul american de catre rusi mi-a atras atentia, e ceva rar.Stiu ce filme fac rusii.Dar asa vrem noi sa ne dam mai destepti, sa jignim daca nu ne convine noua ceva...asta este caracterul infect al romanului...dupa tine, orice persoana care a considerat acest film bun...e un idiot.Bv omule,tu esti desteptul, esti multumit?
gimini_boy pe 31 Iulie 2020 22:56
Foarte bun, deși un pic cam comercial
Cam comercial, cam propagandistic (în sensul filmelor americane de tip „top gun”) dar una peste alta un SF de aventuri cum nu ai să vezi la americani. Firul narativ continuă de la început până la sfârșit și e urmărit cu grijă, nu se rupe totul brusc într-un șir de bubuieli și cascadorii cu „happy end”. Personajele sunt bine conturate, inclusiv relația tensionată dintre Yulia și tacsu colonelul moș teacă e bine redată. Mișto scena în care colonelul întrerupe ditamai întâlnirea militară fiindcă e nervos pe fiică-sa care îl anunță că e însărcinată. Una peste alta, filmul merită văzut. Iar unele efecte sunt wow, cu nimic mai prejos decât cele de la Hollywood.
zgrv pe 19 Aprilie 2020 20:47
Ok, deci, daca asta e ceea ce poate cinematografia rusa, MAI VREAU !!! Chit ca nu inteleg decat un cuvant-doua: "Dasvidaniya" adica "La revedere" si " Spasiba", adica "Multumesc". Story-line foarte bun, efecte speciale comparabile sau uneori peste cele din filmele americane, iar la unele cadre am ramas surprins cat de misto pot sa filmeze rusii. Nota 10!
lili22 pe 10 August 2018 12:57
Un film prost
Nu vine cu nimic nou.Bun pentru rusofili sau cei pasionati de filme SF indiferenti fata de calitatea acestora.
Pacat de timpul pierdut.

Lfc4ever pe 14 Ianuarie 2023 01:16
10/10 Cred că e cel mai tare film SF, nu prea știe multa lume de el pt că e făcut în Rusia, ar trebui promovat.
dany6960 pe 28 Iunie 2022 13:55
N E V E R O I A T N A I
AM RAMAS FARA CUVINTE. UN SF CU CARE RUSII LE-AU DAT CLASA EUROPENILOR SI CINEMATOGRAFIEI AMERICANE PLINE DE VEDETE. BRAVO TOVARASI, ASTEPT SI PARTEA A 3- A.
alintm2018 pe 25 August 2020 10:37
Porcarie pt pustani , nimic serios , parca e comedie .
catoi139 pe 03 Iunie 2018 02:10
catoi139
ce e cu site-ul asta ma? unde naiba e linkul filmului?
deco20 pe 17 aprilie 2020 22:38
Cautai brazzers si ai nimerit aici ?