Păreri Prea târziu

(1996)

Prea târziu

Vegetarian pe 08 Iunie 2013 00:23
Scenaristul filmului , Răsvan Popescu a lucrat ca geolog !? la mina din zona in care sa filmat , timp de 3 ani . Lucian Pintilie iar fi cerut lui Răsvan Popescu sa il duca sa vada cum e o mina , cum sunt oamenii care iau creat o impresie cumplita dupa mineriada din Bucuresti . Dupa o zi in subteran a iesit hotarat sa regizeze filmu .
... Viitorul prim ministru Adrian Nastase si primul primministru din lume !? care a facut puscarie , a zis ca acest film a facut un deserviciu Romaniei . Dar Lucian Pintilie era obisnuit de la filmul Reconstituirea din 1971 sa fie considerat dusman al poporului .. A declarat ca de fiecare data cand regiza un film nu se gandea la consecinte .. Pasiunea era mai mai mare decat orice ...

Salata_de_Vinete_cu_Ardei_Copt pe 8 iunie 2013 10:31
Cea mai buna razbunare împotriva tuturor dusmanilor este un succes deplin .
MrJuVe pe 28 Februarie 2011 19:18
Un film de nota...10!
Scenariul, jocul, regia, montajul, tot ce tine de acest filme este de nota 10! Uitati-va si veti vedea, pentru ca nu are rost sa facem acum analiza pe film.
cosmin742000 pe 27 Noiembrie 2012 13:34
Un film foarte bun. Nu stiu cum naiba unii nu au inteles nimic din el , pentru ca este foarte usor de inteles. Probabil ca respectivii nu au trecut inca de faza cu Placinta Americana ca maxim pt intelegerea lor:)
carmen pe 09 Februarie 2007 22:02
sunteti penibili... toti care ati jucat, regizat etc. in filmul "prea tarziu". penibili. imi provocati maxima greata.
davil pe 14 septembrie 2013 07:06
Ia .. cu apa plata.... e buna si de greata, si de silueta...
casablank1993 pe 17 Septembrie 2012 01:31
frate...ori nu am fost eu atent cand l-am vazut, ori sunt mai greu de cap :| ....treaba e ca in mare parte nu am inteles :(...daca poate sa imi explice cineva mai pe indelete
lili22 pe 04 Octombrie 2012 21:00
Pacat
S-a facut mult caz de film , dar a fost atit de penibil, nu poti sa crezi ca acelasi regizor a facut Reconstituirea.Cine o tot impinge in fata pe aceasta femeie netalentata care isi spune actrita?