Păreri Poker

Poker

Pitbull pe 10 Aprilie 2010 23:05
Mai bine zis, "Popa-Prostu'"!
"Poker"...? Mai bine zis, "Popa-Prostu'"!
Să dai cu popcornu-n ecran

Cazurile de impostură şi răsturnare a valorilor atât de flagrante ca acest produs ieftin de consum numit "Poker" n-au fost niciodată prea surprinzătoare, şi nu merită să ne ambalăm prea mult, fiind lesne de înţeles că-n veci nu le vom putea stârpi în totalitate. Păstrându-ne în limite rezonabile, e firesc să adoptăm o atitudine critică severă, vizând mai ales informarea şi educarea publicului spre a le reduce pe cât posibil, în timp, impactul. Întotdeauna vor exista kitschuri şi tiribombe, răpiri din serai şi motocei tricotaţi la cheile dulapului, manele şi câte-o gheară la degetul mic. Important e să stea la locul lor, în bâlciuri de vară şi garsoniere din Rahova, nu în instituţii culturale şi saloane de oameni educaţi.
Am disecat relativ amăunţit… citeşte

bli80 pe 15 aprilie 2010 09:35
E cel mai bun film de dupa 1989. In sfarsit, am gasit un fim reusit din toate punctele de vedere. Este reflectata perfect societatea romaneasca actuala, ajunsa-n faliment dupa 20 de ani de democratie. Chiar daca ne doare, asta a ajuns Romania: o tara de mafioti.
titelus2003 pe 3 iulie 2010 20:05
Pitbull, ai scris aici un adevarat roman, felicitari ca stii sa faci un asa zis "comentariu". Nota zece pentru faptul ca ai reusit sa tii minte scenele din film si sa le povestesti aici, zece pentru cantitatea nula de informatie utila care reiese din toata poliloghia pe care ai tinut-o. De aici reiese ca iti castigi painea vorbind mult si fara rost (astea sunt, de fapt, cele mai bine platite joburi in Romania, nu?). Sau poate nici nu te afli in tara, banuiesc. Cat despre ce ai inteles cu adevarat din film... cred ca nu se poate pune problema, nu-i asa? Ai uitat un lucru esential: ASTA E ROMANIA ADEVARATA, DE OAMENI DIN ASTIA SUNTEM CONDUSI!!! Si n-are rost sa ne ascundem dupa deget. Ai sa zici acum ca e timpul sa facem ceva sa schimbam lucrurile. Degeaba, e de ajuns o maciuca la un car de oale.
zatyy pe 09 Aprilie 2010 21:16
stilul romanesc fara cagule , pistoale ...:D
Cu acest film m-am convins : nicioata nu o sa apara un film romanesc cu adevarat bun .La romani pana nu apare careva gol care sa atraga pustimea nu s-a realizat nimik . Suspans nu exista , aventura nici atat , ideea este ceva penibil sau ceva prea filozofic (depinde') , pustile sunt de jucarie (ma mir ca nu iesa apa in loc de gloante ) , actorii sunt buni ( unii) dar doar la genu drama , drama si drama . Deci filmu e tare ....:)
corigeb pe 8 septembrie 2010 01:24
Nu stii ce vorbesti! Filme bune au aparut insa nu in ultima vreme (sau mai putin in ultima vreme pt ca "Moartea domnului lazarescu" a fost un film ff bun).Exemple de filme nu bune, ci foarte bune, care s-au bucurat si de aprecierea altor popoare: "Morometii", "Mihai Viteazul" - considerat printre cele mai bune filme istorice produse vreodata, "Inghititorul de sabii" asemanator cu "La strada" ui Fellini, "Padurea spanzuratilor", Operatiunea monstru","Adela" - in stilul filmelor rusesti..din ce am enumerat "Morometii" si "Mihai Viteazul" sunt cu adevarat capodopere
Elliss pe 28 martie 2011 23:58
Sa-ti spun un secret ,un film cu adevarat bun a fost,,Filantropica'', dar cred ca nu l-ai vazut, dar si acesta a fost bun.
trustme pe 10 Aprilie 2010 22:21
Aiurea
repede s-a dezbrcat jojo crede ca atrage spectatori ''clienti'' oricum filmu e de tzeapa .... super naspa
Christiansen pe 09 Aprilie 2010 10:59
despre trailer
Mie imi place trailer-ul. Am sa merg la film sa ma relaxez.
1. Daca e regizat de Sergiu Nicolaescu, va fi desfiintat din start de tinerii critici, chiar inainte de a fi vazut si indiferent daca merita sau nu.
2. Imi place modul de filmare clasic, asa as filma si eu, nu ma oboseste cu fatzaitul camerei prin toate partile.
3. Actorii vorbesc foooarte clar, inteleg ce spun fara sa fac un efort.
4. Decorurile sunt frumoase si filmul nu e vulgar in mod gratuit, cum nu a fost nici Supravietuitorul. Pana si Loredana Groza a fost strunita bine si a reusit sa nu fie vulgara.
5. Este entertainment, nu cu cine stie ce pretentii tragic-existentiale, sa iesi disperat din sala si sa te spanzuri din disperare.
Poate reusesc sa ma duc sa-l vad chiar maine.

TAMARAINSA pe 10 aprilie 2010 09:54
M-ai facut sa rad.Esti extraordinar. Mi-ar face o bucurie sa rad si cand merg sa vad filmul.Cu bilet din banii mei de profesoara viitoare somera. Am lacrimi de ras.
Elliss pe 29 martie 2011 00:01
Corect Christiansen, si ma asta digeo90, daca tie scenele din film ti s-au parut porno , inseamna , ca n-ai vazut in viata ta un film porno.
Marse pe 08 Aprilie 2010 19:06
varza din toate punctele de vedere
din ce vad in synopsis vad ca titlul nu are nicio treaba cu naratiunea.. e un titlu "cool" sa zica lumea .. oau .. ce titlu ... probabil si ce film ..si ce daca s-au intalnit la o partida de poker.. la fel puteau sa puna si un alt titlu... penibil.... si astia-s actori ??... nu au NIMIC de-a face cu teatrul/cinematografia parerea mea.. si eu joc mai bine in trupa liceului de teatru

"astia vad ca tot continua cu filmele inspirate din politica sau din viata de rahat in care traim in romania;chiar nu se mai pot face altfel de filme? nu destul ii vedem la televizor pe politicieni,mai trebe sa-i vedem si-n filme-doar asa ne putem relaxa...ar fi mult mai bine sa se mai faca filme istorice sau comedii gen Liar Liar sau de ce nu Nea Marin;romanii nu prea au imaginatie cand vine vorba de arta.Bendeac ala ma suiperstreseaza prin felul cum se prosteste,desi multi vad ca-l… citeşte

carmen779 pe 11 aprilie 2010 16:15
dak nu-ti dai seama inseamna k ejti km tampit...fara suparare:))
Elliss pe 29 martie 2011 00:02
Nu judeca cartea dupa coperta!
R_Afc pe 30 Martie 2010 15:35
Sergiu Nicolaescu este satisfăcut
Scopul lui Nicolaescu era sa o vadă goală pe Jojo. Așadar, acest film și-a atins scopul.
rogvaiv_bleu pe 10 aprilie 2010 01:35
adevarul e ca astazi o dezbraca din priviri.....si ea saracuta,rosise toata
dp75 pe 08 Aprilie 2010 01:47
Bendeac...un antipatic
astia vad ca tot continua cu filmele inspirate din politica sau din viata de rahat in care traim in romania;chiar nu se mai pot face altfel de filme? nu destul ii vedem la televizor pe politicieni,mai trebe sa-i vedem si-n filme-doar asa ne putem relaxa...ar fi mult mai bine sa se mai faca filme istorice sau comedii gen Liar Liar sau de ce nu Nea Marin;romanii nu prea au imaginatie cand vine vorba de arta.Bendeac ala ma suiperstreseaza prin felul cum se prosteste,desi multi vad ca-l apreciaza...uitati-va la un Dem Radulescu,Amza Pellea si vedeti diferenta.Sunt curios daca si in piesa de teatru,apare o tipa dezbracata (ca Jojo in film)...mereu vad ca se apeleaza la trucuri ieftine (femei goale,injuraturi "moderne",palarii de gangsteri,lux etc) ca sa atraga lumea la sala.Eu unul nu ma voi uita la acest film..mai bine vad in reluare alte filme bune.
Makaveli13 pe 20 aprilie 2010 00:06
sunt putine subiecte pe baza carora poti face un film in romania! bucura-te ca nu e cu comunisti ! nu ai vrea sa faca filme despre americani si rusi? bendeac e bun,asa cum se prosteste el tare as vrea sa mai fie macar 1 ca el
comansorin pe 2 mai 2010 19:14
Meseriasule, Bendeac joaca foarte bine, iar nu doar eu spun aceste lucruri. Filmul Poker e un film bun si mie si prietenilor mei ne-a placut .
harry3ioana pe 07 Aprilie 2010 22:54
cred k este un film bun k e de Nicolaescu doar
pe afis e ciudata jojo park nici n ar fi ea in rest e f interesant realizat:>
traileru e super adik mie mi a strarnit curiozitatea de al vedea e kiar placut

Morphy pe 8 aprilie 2010 10:26
La cat de prelucrata este imaginea nici nu ai cum sa o recunosti pe Jojo. Stiam ca romanii sunt photoshopisti inascuti dar cei care au lucrat la afis au exagerat.
sorynn pe 06 Aprilie 2010 14:29
o porcarie de film romanesc ca si restul aparute dupa 1990 cu mici exceptii
sabinalin pe 12 Aprilie 2010 17:20
Implementand meandrele tranzitiei
In breasla cinematografica sunt unii care ar vrea ca el sa nu mai existe insa Sergiu Nicolaescu continua sa-i "enerveze" si sa faca, ceea ce i-a placut sa faca toata viata: film. De asta data prolificul regizor a insistat sa mai faca o comedie, a doua dupa "Nea Marin Miliardar", film cu care exista o singura legatura: Jean Constantin. Scenariul lui Adrian Lustig este mai degraba jumatate vesel, jumatate trist. Personajele se straduiesc si reusesc sa fie haioase insa daca le privesti mai atent zambetul ingheata pe buze si te apuca tristetea de a fi un cetatean ce se chinuie sa supravietuiasca cinstit in Romania. A fost o placere sa-i revad pe ecran pe Vladimir Gaitan, Valentin Teodosiu, Vasile Muraru, Jean Constantin, Mircea Diaconu sau Mihai Bendeac insa din punct de vedere actoricesc cele mai bune prestatii le au Horatiu Malaele si Catalina Grama. Rolul de "baiat destept" ii vine manusa… citeşte
rogvaiv_bleu pe 10 Aprilie 2010 01:41
..sansa
...haideti sa-i dam o sansa si sa nu incepem sa aruncam cu pietre iainte sa-l vedem.Sergiu N. a facut destule lucruri bune de-a lungul carierei lui prodigioase....mai vorbim!
maringabriel pe 3 iunie 2010 22:44
nicolaescule, lasa-te moshule de meserie, te faci dracu de ras cu prostia asta de film(asta in cazul in care porcaria asta e film). inafara de jojo in putza goala, filmul asta n-are nici un farmec! Porcarie romaneasca!
ALIN_CODRUT pe 19 Martie 2012 09:49
MOMENTE BUNE, DAR ATAT.
Eu l-am vazut de doua ori ,dar numai ca sa-l pot intelege. Foarte rar mi s-a intamplat sa copiez un disc de 2 ori in calculator ( iar apoi ,sa si sterg filmul dupa vizionare ), intr-un interval de 2-3 zile. Pur si simplu, NU STIU ce sa ( va ) spun despre el ! De data aceasta dumneavoastra , mi-ati influentat decizia ( parerea) si m-ati facut sa mi-o schimb, intrucat sunteti impartiti in " tabere " diferite, si nu doresc ca o eventuala parere a mea , sa-i satisfaca pe unii, iar pe altii sa-i supere. Din acelasi motiv , m-am hotarat sa nu-i acord nici o nota acestui film, chiar si cu riscul de a fi " depunctat" pe site, eu fiind un utilizator destul de nou printre dumneavoastra. In concluzie " Poker " ar fi un film destul de bun pentru acei oameni pasionati de filmele lui Sergiu Nicolaescu, dar si slab pentru cei obisnuiti cu filmele mult mai bune.
TAMARAINSA pe 08 Aprilie 2010 10:09
De ce ma uitam la Nea MARIN pe vremea lui Ceasca?
M-am intrebat cu ocazia interviului de la Rasi dar ...bruni...(sic)
Unde nu am aflat mare lucru despre creatia ...comico-haotico-remakisto...etc....
Sigur ca regizorul inginereste si-a aparat 'recreatia' unei lumi ce nu mai crede ?
Epigonii....
De ce nu un film dupa opera lui Eminescu?
Parca s-ar fi asezat si el pe canapeau ...noua si ar fi plans.De napasta.

sticky pe 22 mai 2010 19:35
ce treaba are sula cu prefectura , Eminescu e UNIC , dar aici e un film despre mediul in care traiesti u , sau nu ai inteles nici macar atat ?
reivan pe 14 mai 2012 22:33
de ce nu un film despre Eminescu?Pentru ca ar trebuii sa fie un film porno.
alex_il_fenomeno pe 31 Ianuarie 2011 11:14
bun
desi parerile sunt impartite , mie mi-a placut foarte mult ! in sfarsit o comedie romaneasca printre atatea drame si filme de comunism ! desi subiectul nu este chiar foarte captivant , interesanta este tensiunea dintre prieteni dupa atata timp , in care apar tot felul de conspiratii si incurcaturi ! felicitarile mele maestrului Sergiu Nicolaescu !
robbiex2 pe 16 Aprilie 2010 13:18
l-am vazut.este slab...si comedie cam lipseste, culoare filmului dau replicile romanesti amuzante.nici sala nu s-a comportat adecvat unei comedii :)) mai auzei un raset pe ici pe colo'.Jojo isi joaca rolul perfect, n-am ce spune.
Stiri de bine pe 26 Martie 2010 15:34
Sergiu Nicolaescu prezinta filmul "Poker"
[...] Scris la data 26/03/2010 de Madalina Manea in Cultura Regizorul Sergiu Nicolaescu va lansa pe marile ecrane, pe 9 aprilie, cel mai recent film al sau intitulat “Poker”. [...] citeşte
Piranya pe 22 mai 2010 22:10
Vazut, un film nu slab ci FOARTE SLAB, maestre Sergiu nu mai fa comedii daca nu-l ai pe Amza alaturi ! Un film deosebit regizat de Nicolaescu este 15 !
Baby_blues pe 09 Aprilie 2010 08:50
Sper ca jocul actorilor mari din filmul asta sa faca toti banii! Horatiu Malaele este dupa parerea mea cel mai mare actor al Romaniei la ora asta. Poate sa joace orice gen de film. Astept filmul!
darry81 pe 6 mai 2010 12:14
asa e, horatiu e un actor mare, de-asta nici nu ar fi trebuit sa joace in filmul asta. oricat s-a straduit cu rolul lui, filmul e atat de slab, incat prestatia unui actor nu-l poate salva. din pacate, horatiu a mai facut si alte alegeri proaste, sa nu uitam incercarea lui in calitate de regizor cu Nunta muta.
Baby_blues pe 31 iulie 2010 22:58
Am vazut filmul pana la urma si am ramas tare dezamagit. Umor rasuflat, nuditate excesiva si fara folos, etc. Nu stiu ce sa zic dar parca publicul romanesc este desconsiderat de catre regizorii lui. Pacat de actori.
ilynca pe 28 Iunie 2010 01:59
Plictisitor, n-am putut urmari nici macar jumatate. Parca de la o vreme s-au prostit toti actorii romani. Oare unde or fi cei care jucau in Liceenii sau BD?
stefy_kitty pe 21 Aprilie 2010 21:11
Mie imi pare rau ca am dat 14 lei pe asemenea prostie..mai bine faceam orice altceva..nu mai fac eu greseala de a vedea un film romanesc la cinema,chiar niciodata n-am ramas asa dezamagita dupa un film vazut...plictisitor,vulgar,de prost gust,total fara umor(de niciun fel)..in fine..:)
PPaula pe 03 Mai 2010 20:12
Poker? Comedie?!
Nu inteleg de ce ii zice "Poker" sau de ce e considerat comedie. In afara de faza cu silicoanele din trailer nu a fost nici macar o faza buna. Toate scenele gen "The Godfather" au fost penibile, pliiiin de clisee ieftine. Final penibil. Absolut jalnic. Replici interpretate prost. In afara de Malaele si (culmea!) Jojo actori de 2 bani.

Timp si bani aruncati.

Inca mai astept sa vad un film romanesc de talia "Filantropica". Inca mai sper...

FlorinCN pe 13 Aprilie 2010 15:30
mediu
nu atât de rău pe cât spun alţii, cu siguranţă nu impresionează prin regie. mie însă Jojo mi s-a părut bună ( ca actriţă). La fel şi personajul.
alexandru.manaf pe 16 Aprilie 2010 19:51
"Poker", un film bun!
7.900 de spectatori nu-s de neglijat. Ce mai spui maestre StefanDo? Sunt toti niste fraieri?
comansorin pe 2 mai 2010 19:18
Stefan Do nu stie ce scrie si ce vorbeste. De domnul Sergiu Nicolaescu a auzit o lume intreaga si-l apreciaza. Cine a auzit de Stefan Do???? Ce frustrari il framanta pe acest individ. De fapt, nu merita sa ne aplecam asupra acestui individ!!!!!!!!!!! Respect, domnule Sergiu Nicolaescu !!!!!!
darry81 pe 6 mai 2010 11:38
la comentariile lui lex131 ma refeream
Blue13 pe 31 Decembrie 2009 11:38
:X
Abia astept sa-l vad :D
Cred ca va fi un film cel putin la fel de bun ca "Nea Marin miliardar"

Ms_Florin pe 23 martie 2010 16:36
"Nea` Marin miliardar" - o capodopera romanesca! "Poker" - sa vedem ce iese, astept sa vad filmul intai. Nu cred ca poti compara "Nea` Marin miliardar" cu asa zisul "Poker" ...Pur si simplu nu poti. "Nea` Marin miliardar" e un clasic romanesc...ceva ce nu se va mai face ani buni de acuma.
cornel pe 11 Iunie 2010 10:07
O mare pierdere de timp
Mai intai am vazut piesa de teatru cu acelasi nume la Teatrul de Comedie si mi s-a parut acceptabila pt o comedie ce trateaza viata contemporana, apoi am citit scenariul lui Adrian Lustig publicat la Editura Compania si mi-a placut mai putin spre deloc decat piesa de teatru, intr-un final mi-am facut curaj si am vazut si filmul, care este de-a dreptul o mare catastrofa.
Imi pare rau de actorii care au jucat in el dar calitatea slaba a scenariului a facut ca nici unul dintre ei (poate cu exceptia lui Jean Constantin) sa nu fie nici macar mediocru. Mi se pare normal ca CNC-ul sa finanteze astfel de catastrofe de film si sa ignore scenarii care ar fi apreciate si de public dar si de critici.

zdraveius pe 27 Mai 2010 23:31
Dezamagitor
Satira sociala? Comedie? Cunoastem si traim aceste "lucraturi" de 20 de ani. Cam la fel au functionat si inainte de 89, insa atunci nu se discuta despre ele si nu erau atat de evidente si la vedere. Consider ca filmul nu vine cu nimic nou, nimic original, se vede ca Nicolaescu nu poate mai mult si se invarte in jurul cozii. Rolul de debut al lui Jojo "nud plimbandu-se din p... in p..." este senzational de neinspirat, iar interpretarea actorilor este artificiala, fara dinamism, fara implicare. Am pierdut aproape doua ore urmarind un film, dupa parerea mea, foarte slab.
radu0594 pe 19 Iulie 2010 13:03
Cata reclama pentru o porcarie de film!Comedie??? Initial nici nu am crezut ca este comedie:)))
mctony pe 27 Mai 2010 21:23
Un film care merita vazut. Ne arata Romania cam asa cum este ea .
smiley3abe pe 27 Iunie 2010 13:05
Am vazut filmul si mi s-a parut o prostie, plina de clisee si foarte previzibil. Scenariul parca e scris de un copil. Pacat de Sergiu Nicolaescu. A incercat el sa regizeze inca o comedie, dar se pare ca nu i-a reusit deloc. I-am dat 6 cu multa indulgenta!
caroldaniel67 pe 30 Aprilie 2010 09:36
Poker...fara carti de joc
Vai de noi! Sergiu N. nu isi da seama ca a imbatranit atat de mult incat si bruma de talent regizoral pe care o avea s-a evaporat in norul de cenusa al tuturor filmelor sale extrem de vulcanic? O jalnica impletire de imagini prost filmate, la fel ca si ultimele sale filme, pe care nu pot sa le mai amintesc...
StevieGG08 pe 14 Aprilie 2010 14:56
.....
Nu dau nicio nota ca nu am vazut filmul dar nici nu ma mai ostenesc......chiar nu merita
moses pe 15 Aprilie 2010 14:18
Merita vazut sau nu?
Merita pentru ca e un film romanesc la care s-a muncit mult.
Eu am vazut filmul si nu imi pare rau, actorii sunt de nota 10, au jucat perfect si au confirmat reputatia. Mult respect pentru Sergiu Nicolaescu, un om dedicat filmului pe care oricine ar trebuie sa il respecte.

lex131 pe 6 mai 2010 00:39
Un film nu merita vazut pentru nationalitatea lui ci pentru calitatea lui. Eu nu-l respect pe Nicolaescu. De ce trebuie sa-l respect. Tu de ce-l respecti? Te-a miscat in vreun fel filmul asta? Ai ras cu lacrimi la el? Ai plans la el? Ce-ai simtit la filmul asta de simti atata respect? Da un review cu motivele pentru care altii tre' sa plateasca banii aia. Nu idiotenia aia "E film romanesc - Du-te!" - asta-i o tampenie. Si apropos, si la o reclama se munceste foarte mult sa stii, la unele chiar mai mult decat la porcaria asta de film, dar nu te duci la cinema sa le vezi, nu?
moses pe 20 mai 2010 13:13
Imi pare rau ca am raspuns asa de greu dar acum ca am citit comentariul tau am simtit nevoia sa o fac. De ce sa il respecti pe Sergiu Nicolaescu? Este foarte simplu...in primul rand pentru ca este un om mai batrand decat tine, in al 2-lea rand pentru ca si-a dedicat intreaga viata filmului, in al 3-lea rand pentru ca este un mare regizor cun un palmares impresionan, in al 4-lea rand pentru ca este un actor si un scriitor roman. Ce am simtit la filmul asta?M-a miscat filmul?Am plans? sunt intrebari de prisos, am sa iti raspund doar la intrebarea daca am ras cu lacrimi....si raspunsul este da. Pacat ca noi nu ne apreciem adevaratele valori ale tarii dar vrem sa fim respectati.
kenji pe 14 Aprilie 2010 03:07
Sergiu Nicolaescu nu mai este egal cu el insusi, macar cu acesta ocazie.Se intampla ceva cu acesti mari regizori ai generatiei remarcabile de dinainte de '89-nu reusesc sa se acomodeze cu "noul val" .Nu mai au subtilitatea de altadata, nu mai stiu sa iasa din cotidian, nu mai fac filme artistice.Dar nu este vina lor, ci a noastra a celor care mergem la cinema sa vedem Poker, sa incurajam aceste dejectii . Nu sunt nici pe departe excesivi cei care desfiinteaza aceasta biata iluzie a unui , totusi, venerabil regizor. Dealtfel opera lui il judeca . Ce ironic suna in contextul asta- "Atunci i-am condamnat pe toti la moarte" sau "Osanda" . Doar " Cu mainile curate" si cu un "Nea Marin Miliardar" peste noapte, ai cam ratat "Ultimul cartus", domnule Nicolaescu!
darry81 pe 6 mai 2010 11:47
de acord, filmul este prost intr-adevar. pacat de reputatia lui sergiu... ce a fost cel mai jalnic a fost ca actori mari s-au chinuit sa joace un scenariu atat de slab, de submediocru. asa e, filmul poate fi desfiintat destul de usor din pacate.
Blu3sky pe 02 August 2010 17:38
o porcarie maxima. nu stiu cum de a obtinut atatea fonduri Nicolaescu ca sa il regizeze. alti tineri regizori se chinuie sa faca rost de investitii pentru filme ce ar fi poate capodopere iar el primeste banii foarte usor pt orice viseaza el la noapte
nsanyi23 pe 07 Iulie 2010 17:23
slab
dupa parerea mea este un film mediocru...poate ca am avut prea multe asteptari...poker online
kasmyn pe 15 Iunie 2010 08:46
un film slab
un film slab cu o pleiada de actori mari!! O radiografie sumbra a societatii romanesti cu un umor negru!
mircea_pop pe 04 Iunie 2010 19:06
cacapodopera :))
actorii cei mai buni ai Romaniei sunt prezenti in acest film realizat de un mare regizor,insa,pacat...un film care incearca sa redea societatea meschina din zilele noastre in care totul se bazeaza pe relatii si pe spaga.pacat ca au investit banii intr'un astfel de film.este extrem de plictisitor,fara actiune.doar jojo este activa in film:))
zgubi pe 26 Ianuarie 2011 22:43
o comedie fara haz
Sergiu Nicolaescu incearca prin filmul asta sa ne reaminteasca in ce tara traim--de parca asta ar mai constitui vreo revelatie .Expune patru tipologii arhicunoscute:politicianul corupt,mafiotul nesatul,doctorul neiteresat,bogatasul nestatornic si 'parapanta' perversa. Sunt convinsa ca Jojo a dat culoare filmului,care altminteri ar fi fost extrem de plicticos.
Il respect pe Nicolaescu pentru filmele istorice si politiste realizate de-a lungul carierei dar comediile nu sunt punctul lui forte.

darry81 pe 06 Mai 2010 12:32
am vazut filmul plecand de la ideea ca nu tot ce e romanesc trebuie sa fie neaparat prost... insa se pare ca mai adaug o bila neagra pe lista filmelor romanesti. filmul nu are propriu-zis nici actiune, nici sens. foloseste multiple clisee si foarte multe poante vechi, rasuflate. pentru persoanele cu pretentii in materie de cinema, filmul Poker e in mod clar un esec.
lex131 pe 06 Mai 2010 00:29
O imbecilitate crasa
Tocmai m-am intors de la filmul asta - daca poate fi numit asa. Sa incepem cu inceputul. Inceputul este constituit din 20 de minute in care Jojo apare goala, ba fund, ba tate, din minut in minut. Intr-adevar, creste foarte emotia si mesajul profund al filmului sa arati o siliconata constant dezbracata.
Sa continuam - regia. Este un film ca o vaza sparta din care nu s-au mai gasit toate bucatile la montaj. Sunt tot felul de scene, extraoooooooooordinar de lungi si plictisitoare care devin si enervante intr-un final. Unele dintre ele mai au cate o poanta la care radeam toti. Spun radeam toti pentru ca nu sunt genul care-i aud pe altii razand si in sinea mea gandesc "ce stupizi sunt oamenii astia" ci sunt genul care se chinuie sa se lase condus si convins de un film. Pacat ca nu te convinge sa razi decat de vreo 3-4 ori in tot filmul.
Daca nu ati vazut piesa de teatru, cam o ora… citeşte

neicanimenea pe 12 Aprilie 2010 21:36
7900 !!!!!
O cifra impresionant, maestre Zeiss. Trebuie spus ca e o cifra record. Bineinteles,maistrii DO si Pit-somethin' o sa spuna ca 7900 de scursuri sau inculti s-au dus sa vada Poker.Dar nu-i bai... Deci,o cifra record de spectatori pt primul weekend. Bravo! se pare ca planului Nic de a re-aduce ceva ceva spectatori inapoi in sali,a reusit partial. O cifra impresionanta,pe care odoresc si celorlalte productii romanesti! Ba Zeiss, uite, eu acu' vad! Pitbull are dreptate! Vocabularul tau lasa de dorit ! Si intr-adevar, cam neinspirat nick name-ul tau. Iti dai seama ca cel mai inspirat a fost Pit-Shit cand si-a pus nick name-ul. Imagineaza-ti cat a marait si s-a incruntat in oglinda de la baie. Si-a zis: “Ba ce rau sunt, si dur – cu ce seman eu oare?... Ah, da cu un Pitbull… Pai Pitbull sa-mi ramana numele. Oricum Pit Shit, am citit cu drag cateva din analizele tale la alte… citeşte
Gallagher pe 28 Mai 2010 12:45
Poker - o mica pata de culoare!
Auu, cate analize ale filmului.
Cate jigniri, vorbe grele, urate, meschine, partinitoare, si josnice.
Si toate astea din cauza unui film romanesc?
Au intrat bani din incasari in buzunarele voastre??

Crede-ti ca daca scrieti mai elevat sau in cantitati industriale (cum au scris cativa) o sa va atribuie cineva mental un titlu de genul "wooow asta chiar se pricepe" sau "woow asta da critic"?!?!?!?
Aici se pronunta o parere, nu cred ca am NEVOIE DE DESCRIEREA amanuntita a filmului in viziunea fiecaruia. Repet : in viziunea fiecaruia!
Nu cred ca am nevoie sa citesc toate injurile si aberatiile pe care le afiseaza cativa pe aici, ca sa imi fac o parere despre un film romanesc cu un scenariu dubios.
Situatia filmului romanesc este cum este...nu o sa o schimbati voi, si nici asa zisi critici! Cu atat mai grav daca "desfintam" un film, chit ca e… citeşte

Medicate pe 31 august 2010 11:00
Subscriu !
kakapiciu pe 09 Mai 2012 00:39
Parerea mea este ca Jojo face tot filmul, restul nimic.
Sergiu.Lobont pe 13 August 2010 01:29
M-am cam lamurit cu filmele romanesti post-revolutioniste. Pacat de Sergiu Nicolaescu.
addrian pe 11 Mai 2010 12:09
Un gust amar !
Sint total dezamagit de ce filme a ajuns si maestrul Nicolaescu sa faca.Mai bine s-ar retrage din activitate.Ce a fost in anii '70 a fost .Anii '60-70 cei mai buni ani ai cinematografiei romanesti si cei mai buni regizori -Francisc Munteanu si Sergiu Nicolaescu.In ziua de astazi(adica dupa '89 mai bine zis) nu-mi vine sa cred ce filme slabe se pot face,dar nu mai seamana a film - cinematografia in ziua de astazi este "0".
crivi22 pe 23 Mai 2010 13:31
pt ce a facut SERGIU NOTA 20, dar cu filmu` asta a dat rau de tot cu muci in fasole
se vede ca e depasit, nu se mau cauta filmele care acum 20de ani erau in voga si faceau furori....
repet, pt ce a facut pana inainte de 89-90 nota 20, dar de atunci...varsta si-a spus cuvantul....

cosmin742000 pe 13 Decembrie 2012 01:30
Piesa de teatru e mult mai buna ( de citit) .Deh e greu sa faci filme bune cu actori ca Jojo
victor_neo75 pe 04 Iunie 2010 14:34
Poker: filmul - nasol, piesa de teatru - buna !!!
Piesa de teatru Poker cu 2 din actorii care joaca acelasi roluri si in film (Valentin Teodosiu - vocea Pro TV si Vladimir Gaitan) a fost o satira reusita la politicienii zilelor noastre. Filmul "Poker" a fost incropit aiurea si fara o actiune propriu-zisa, are scene pline de clisee si lipsite total de credibilitate si coerenta.

Filmul "Poker" este un exemplu de antitalent al unui regizor care a ajuns la senectute (prin comparatie largita, la aceeasi varsta de 78 de ani, Clint Eastwood a regizat si jucat in excelenta satira "Gran Torino" (2008)) si foloseste in promovarea filmului, ca si la mediocrul "Supravietuitorul" (2008), aparitia nud a unei protagoniste, aici Jojo.

Recomandarea mea este sa vedeti filmul de fata ca o curiozitate, datorita multitudinii de actori cunoscuti (inclusiv ultima aparitie cinematografica (intr-un rol episodic) a regretatului Jean… citeşte

valigeo96 pe 25 Mai 2010 10:36
:|....
Eu zic sa nu v-a pierdeti timpul prin mersul la cinema pentru acest ,,film''...defapt nu stiu de ce ma mir...:-??...FILME ROMANESTI...ma gandeam ca v-a fi o pierdere de timp si tocmai din acest motiv l-am vizionat pe calculator...deja ma durea capul...este un nimic...l-am oprit pe la jumate si inca imi admir taria nervilor ca m-am putut uita pana l-a jumate...nu il recomand...
aditig78 pe 24 Mai 2010 04:18
Monument de .... stiti voi ce!
M-am uitet din curiozitate... Da vorba aia... curiozitatea a omorat pisica. In afara de faptul ca vedem ca mai toti incearca, si chiar o fac, sa o pipaie pe Jojo pe sani si care ne arata sanii non stop... nimic altceva. De fapt pentru mine filmul s-a transformat in jocul: recunoastete personajul. Imposibil sa nu simti referirile la G.Becali, Nastase,...
yonazoitei pe 05 Mai 2010 23:24
jenibili
unii s-au cam grabit sa desfiinteze filmele romanesti...bai fratilor ati luat-o razna!! Va dau doar 2 titluri 4luni 3 saptamani si 2 zile...FABULOS!!! Mihai Viteazul de asemenea. Sunteti jenibili