Păreri Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

(2011)

Pirații din Caraibe: Pe ape și mai tulburi

LostinNeverland pe 27 Iunie 2009 16:17
cum puteti bifa frate ca l-ati vazut cand nici macar nu s-au apucat sa-l filmeze...dumnezeule......
Stayalive pe 17 noiembrie 2009 18:48
Lasa-i ca ei sunt din viitor :))
Geoorgi pe 3 iulie 2011 16:34
Ce dusi sunteti cu capu` . Eu sunt din ploiesti si am venit in excursiee . La buc .. si am vazut filmul pe 4 iunie !! Si a fost bestial , Dak nu ma credeti va povestesc tot filmul pentru k a fost reusit !
legolas05 pe 10 Iunie 2010 14:38
foarte frumos
cum era de asteptat,un film foarte frumos la fel ca celelalte din serie....iar capitanul Jack Sparraw e cel mai tare
trustme pe 18 mai 2011 21:01
oricum o sa fie praf ... daca l-au facut 3D sigur e praf ! nu sport filmele 3D au si ele 2-3 efecte putin lucrate 3D si gata sunt 3D .. aiurea rau . astia se focuseaza mai mult pt efectele 3d decat pentru regie
gabyyy21 pe 25 august 2013 20:00
@cantauvali Creierul nu te doare? Ca pe mine ma dor ochii cand iti citesc comentariile
Jane.X pe 17 August 2009 16:30
Sunteti funny. Ati bifat ca aveti deja filmul si ca l-ati vazut cand ei deabia se apuca sa-l filmelze. LOL
Eu nu-l votez, nu-i fac nimic pentru ca am citit doar zvonuri despre film. Sunt sigura de un lucru: pana in 2011 mi se vor lungi urechile.
Am vazut "La capatul lumii" la cinema, si nu am inteles nimic pentru ca nu vazusem prime doua filme. M-am dus acasa si am descarcat frumusel toate filmele, si le-am vazut in ordine inversa aka 3,2,1. Nu m-am plictisit chiar daca le-am vazut anapoda. Am vazut filmele din nou de curand si sunt intr-adevar foarte bune, Deep fiind cireasa de pe tort.
Nu pot sa zic decat ca astept cu nerabdare Piratii din Caraibe 4... drink comrades, yo ho!

[masa, nu pot sa las comentariu fara nota... fie!]

lyghts pe 23 februarie 2010 13:50
Nici comentariu n-ar trebui lasat inainte de a vedea filmul! Vasea!
cantauvali pe 9 decembrie 2011 20:10
Ducetiva naiba ca asta afost facut de mult timp din 2008
sc_iulian pe 01 Iulie 2009 02:16
BOMBA!!!
Bai....Pirati din caraibe e un film foate bun si foarte vinat de cautatori de aventura eu unul sunt fan infocat al seriei si spun ca va fi o bomba aparitia sa, Dar pacat ca in acest film nu o sa mai fie prezent acel trio dintre Johnny Depp, Orlando Bloom si Keira Knightley deoarece Johnny Depp a fost fortat sa accepte contractul fara Orlando Bloom si Keira Knightley pe un salariu foarte mare intradevar....... dar sper sa iasa reusit si fara cei 2!!!!
WinnieR pe 27 martie 2011 15:19
sincer.ma bucur ca nu mai apar nici orlando bloom nici keira knightley.nu sunt un fan infocat al celor 2.in schimb johnny depp face tot filmul si cred ca o sa fie un cuplu de succes impreuna cu penelope cruz.sper sa fie cel putin la fel de bun ca precedentele!
Scorpiosv pe 3 mai 2014 10:14
Cel mai prost dintre toate partile ....asta se intampla cand o lungesc aiurea
andreea_andreea pe 12 Iulie 2009 15:16
astept cu sufletul la gura si filmul asta, prea tare joaca depp
AsGard4ever pe 21 mai 2011 22:06
am fost vineri seara sa vad filmul,la cinema city bacau ,3d ,filmul bestial ,este combinat bn toate felurile actiune,aventura,fantastik,si cimedie ,claritatea de 10 ,bestial filmul ,trebuie neaparat sa va uitati la cinema,creca o sa fie un bluckbusters ce sa zik felicitari:):)
rotariumaria pe 23 februarie 2013 17:13
Foarte tare filmul, Johnny Depp a fost exceptional , il recomand cu caldura!
DyddyX pe 21 August 2009 20:13
l-ati vazut deja ? il aveti deja?=))

sigur va fi mai bun ca celelalte ;x

tibzone pe 4 noiembrie 2009 01:07
il au in pre-order :)))
dark56 pe 14 ianuarie 2010 19:39
...................exact
Davy.Jones pe 02 Iulie 2009 13:30
waiting...
dupa celelalte parti, vazute de zeci de ori si niciodata cu plictiseala, credeti-ma ca astept filmul acesta mai mult ca majoratul meu. cred ca va fi, si sper ca va fi ceva extraordinar. dar pana apare putem doar sa banuim despre ce e vorba.

pana atunci, asteptam...

andreea_blau pe 25 Mai 2011 22:03
Dezamagitor
Am fost la film, 3D chiar. Nu se merita! Piratii din Caraibe 4 este mult sub precedentele, poate intr-o seara de miercuri, cu orange film, cand nu ai altceva la ce sa te duci. NU recomand mai ales celor ce nu au vazut 1,2,3 ca isi vor crea o impresie gresita, doar 4 e nasol tare.
y0nutz21 pe 4 ianuarie 2012 21:19
asta e doar parerea ta My Lady :)
Theodor2011 pe 11 februarie 2013 11:20
andreea_blau, ai punctat PERFECT, y0nutz21 se baga aiurea-n seama. Ultima parte este cea mai slaba, are multe minusuri ca: schimbarea regizorului, lipsa celor 2 actori care au contribuit mult la succesul seriei si aici ma refer la: Keira Knightley si Orlando Bloom, de asemenea este singura parte a seriei care nu are nici macar o nominalizare la OSCAR, si cel mai slab rating IMDB al seriei doar 6.6:((, Depp sters etc. CEA MAI BUNA PARTE A SERIEI ramane cea inaugurala- THE CURSE OF THE BLACK PEARL
Cristian9 pe 19 Mai 2011 03:38
Superb
Acum am venit de la avanpremiera si pot sa va zic ca aceasta parte este cea mai buna dintre toate, merita vazut din plin, are faze de dragoste, de actiune si de umor din plin, clar un film de nota 10. Cred ca o sa ma duc in weekend sa il revad ca prea frumos a fost
Alexandru1991 pe 28 Iulie 2009 02:32
la filmul asta parca s-au prostit din 2007 pana in 2011 sunt 4 ani deci eu care am urmarit cele 3 parti de zeci de ori si astept partea 4-a trebuie sa astept 4 ani sa vad ultima parte (cred ca este ultima). la stapanul inelelor cum a fost 3 parti in 3 ani foarte bine aia da serii de filme nu ca asta din 2003 in 2011 4 filme in 8 ani 4 filme filmele sunt superbe dar astept cam multi ani sa vad un film
legolas05 pe 8 mai 2011 15:26
sa stii ca ai dreptate....prea mult...se vor face si partea a cincea si a sasea...insa mai incolo
cezarika21 pe 03 Mai 2014 20:22
Un suflu nou adus seriei de aventuri piratereşti
Trilogia "Piraţii din Caraibe" a fost un mare succes comercial. Finalul părţii a treia era într-un fel circular, aducându-ne la începutul primei părţi, semn că ciclul aventurilor piratereşti se încheia. Şi tocmai când credeam că aventurile s-au terminat, producătorii s-au gândit că nu trebuie să renunţe la filmul care le-a adus o grămadă de bani.

Din păcate, trilogia storsese o mulţime de idei tipice filmelor piratereşti, iar noutăţi prea mari nu mai erau de unde să apară. Scenariştii scotocesc însă prin cărţile vechi şi îl aduc în poveste pe un pirat legendar, fiorosul Barbă Neagră, care porneşte în căutarea Fântânii Tinereţii, himera râvnită mai demult de aventurierul spaniol Juan Ponce de León. Pentru a pigmenta expediţia, sunt introduşi în film o fostă iubită a lui Jack Sparrow, energica Angelica, nelipsitul căpitan… citeşte

dalinf pe 21 Mai 2011 22:55
regizorul este de vina pentru felul inconsistent in care este "spusa" povestea din PotC 4, renuntarea la "serviciile" lui Gore Verbinski s-ar putea dovedi fatala pentru viitorul noii trilogii. In plus, parca nici coloana sonora nu vine cu nimic nou (exceptie cele cateva acorduri de chitara), Hans Zimmer dovedindu-se la fel de neinspirat ca si restul echipei de productie
Bad_boy_Vlad pe 23 mai 2011 17:01
Poate ca colona sonora nu e foarte schimbata dar suna foarte bn :-p
inca una, lasa ca-i buna pe 03 Octombrie 2008 18:06
ura, jack sparrow is back for one more adventure.... jerry bruckheimer you rull man
DaNy95 pe 24 aprilie 2009 14:57
CE RAU IMI PARE CA ORLANDO NU MAI JOACA IN PARTEA 4 DE PARCA AR FI MURIT I N PARTEA 3 ORICUM SPER SA FIE TOT LA FEL DE EXCELELNT SI FARA EL
truesensation pe 16 octombrie 2012 16:10
Si mie imi pare rau ca nu ii mai vad pe Orlando si Keira dar oricum foarte buna si aceasta parte...Umorul continua ....Jack Sparrow este neschimbat si imi place ca apar si pernaje noi dar si din cele vechi
naski2000 pe 22 Mai 2011 20:12
Tocmai l-am vazut la Cinema City .Ce sa va zic...e.....fain. Dar parca nu este la fel de tare ca primele 3 parti. E adevarat ca fermecatorul Deep il interpreteaza genial pe " durul " capitan Jack, Barbossa e cu un picior mai putin in inventar si........ooooo, daaaaaaaaaa.......lipseste Elizabeth Swann...........Penelope Cruze o fi ea dragutza, dar nu-i asa, nu e ca miss Swann. Scenariul il stiti sau il intuiti de la finele partii a treia.....dar parca lipsesc cavalcadele de incurcaturi si rasturnari de situatii cu care eram obisnuiti. Oricum, merita sa-l vedeti, desi efectele 3D nu sunt senzationale. Dati banii macar in speranta ca producatorii vor face si partea a 5-a si-l vor aduce inapoi si pe Orlando Bloom. Vizionare placuta.
Kai pe 2 iunie 2011 18:58
lol cei 2 stricau tot filmul ,avem un nou cuplu mult mai talentat si cu un potential urias
DeathKidd pe 25 Mai 2011 19:46
E frumos da nu prea..
Destul de bun dar dupa parerea mea nu se compara cu celelalte din serie in special cu partea a 3-a care dupa mine e cea mai buna din aceasta serie... oriqm merita vazut
aayana pe 24 Mai 2011 02:08
O poveste bunicică unde fântâna tinereții, sirenele frumoase/periculoase/inocente, Jack cel șmecher, Angelica (previzibilă în duelul cu Jack) pun roțile în mișcare. Un film de aventuri dar nu o capodoperă.
takieni pe 2 iunie 2011 11:58
nici aventurile nu-s mare lucru. Iar duetul Depp-Cruz mult sub potential.
sabinalin pe 3 iunie 2011 17:12
Tipic american: daca are mare succes,mai produc o trilogie!
Andras_Andreea pe 24 Mai 2011 20:38
mun film bun!
Filmul a fost foarte fain, mi-a plăcut, dar a fost aiurea 3D. Trebuiau să-l facă 2D, că era același lucru. Actorii joacă bine, Johnny Depp e culmea, ca de obicei, iar Geoffrey Rush nu se lasă mai prejos. Chiar dacă m-am obișnuit cu Orlando Bloom și Keira Knightley, nu pot spune că le-am simțit lipsa.
Cristi_X pe 21 Mai 2011 14:02
asa si asa
Primul lucru despre film: NU mergeti la 3D. jumatate din film mam uitat fara ochelari, doar subtitrarea nu se intelegea, in rest imaginea era foarte clara.
se vede foarte bine ca au schimbat regizorul, nu are aceasi "aroma" ca si primele 3.
in acesta veti vedea un Jack schimbat, lucru care va dati seama din primele 10 minute ale filmului.
a fost un film bun, dar nu spectaculos

Banana02 pe 19 Ianuarie 2011 06:16
Ce se cearta lumea aici .ca ba e cu cratima ca ba nu e cu cratima ca n-ai scris corect ca dc da-i nota inainte ca dc bifezi ca l-am vazut cand nici nu aparut blablabla .Oameni buni sunt niste cacaturi pe bune terminati-o cu prostiile astea toti! Stiti doar sa criticati si atat ,vedeti-va de viata voastra ca o sa va para rau mai tarziu poate cand o sa va da-ti seama de asta! App daca va priviti in oglinda si aveti o mazgalitura pe fatza ce faceti? .Evident ca o sa stergetzi mazgalitura de pe fatza voastra nu? Dar dc nu stergeti oglinda? .In viata reala mereu criticam lumea si daca se intampla ceva nu e vina noastra e vina lu ala lu mama lu bunelu etc. dar cand te uiti in oglinda iti dai seama ca u esti de vina nu-i oglinda :) ..Asa ca un sfat oameni buni incercati sa nu mai criticati pe nimeni ca nu-i frumos ! .By the way - filmul va fi super parerea mea pt ca si primele 3 au fost super… citeşte
Bad_boy_Vlad pe 22 mai 2011 19:32
Din pacate nu a fost deloc super...E mare diferenta antre acesta si primele 3
lonutz pe 1 iunie 2011 00:23
Subscriu celor spuse de colegii de mai sus...Mult mai slabut decat primele 3... In primul rand lipsa lui Orlando Bloom si Keira Knightley..in al doilea rand faptul ca este alt regizor probabil....Mie personal prima parte mi-a placut cel mai mult, urmata indeaproape de 2 si 3 (aceasta din urma imi lasa un gust amar datorita destinului aproape tragic al lui Will (Orlando Bloom). Referitor la 3D...Nu cred ca isi are vreun rost faptul ca s-a facut 3D..s-a vazut destul de neclar, cred ca varianta clasica era mult mai bine...
aby55 pe 22 Mai 2011 00:02
aby
Slab,chiar foarte slab in comparatie cu celelate,poate din cauza ca au scazut bugetul sau poate ca din cauza schimbarii regizorului dar filmul este slab,nu stiu parca nu mai are farmecu ala cel aveau primele 3
otonis pe 22 mai 2011 18:06
Subscriu.
aby55 pe 29 mai 2011 12:24
@Kai acuma sti cum e gusturile difera dar totusi sunt atatia care sunt de aceas parere cu mine,uite iti dau un exemplu in filmu asta daca au fost 15-20 de minute pe corabie e bine,lupte intre corabi nu au fost deloc se observa clar scaderea de buget,daca nu era Johnny Depp era rau de tot
deea1102 pe 10 Aprilie 2010 23:56
fara Orlando si Keira nu va mai fi la fel...chiar daca Johnny Depp este defapt cel mai bun...
StillHere pe 28 Iulie 2009 17:48
din cate am citit eu cu filmul asta se incepe o noua trilogie a seriei piratii din caraibe....sper sa fie fain
Da-Luck pe 19 August 2011 23:19
mare imbulzeala la comentari ce pot zice este ca nu e chiar asa cum mil imaginam , intradevar un film bun dar parca ma asteptam la ceva si mai si
alex_il_fenomeno pe 04 August 2011 20:15
desi la inceput am fost sceptic , si am crezut ca fara Orlando Bloom si Keira Knightley filmul nu va avea "vlaga" , Penelope Cruz a dat un aer extrem de exotic productiei , facand ca lipsa celor doi sa nu se simta aproape deloc ! inegalabilul Johnny Depp a facut din nou o prestatie de milioane , in stilul sau caracteristic ! tema aleasa (Fantana Tineretii) , taberele facute , schimbarea dintre ele , desfasurarea , decorurile mirifice din Hawaii , dar cel mai mult interventiile extrem de hilare ale capitanului Jack Sparrow atunci cand nu trebuiau completeaza tacamul acestui film , care nu are cum sa nu iti placa ! este mult mai reusit decat partea a 2-a si a 3-a si cred ca rivalizeaza cu succes cu prima parte ! sper sa se mai realizeze un milion de filme "Piratii din Caraibe" si aceasta franciza de succes sa continue la nesfarsit !
smada94 pe 30 Mai 2011 18:54
:X:X:X:X:
este un film de nota 10
m`a impresionat placut...este la fel de bun ca si celelalte filme "pirates of the carribean"

DeeaD pe 30 Mai 2011 01:02
nu pot sa zic decat nota 10+ pt Johnny Depp!!recomand
xerses pe 22 Mai 2011 16:36
Nu cred ca are cum sa le depaseasca pe anterioarele.Au fost mai tari si datorita personajelor.
frankram pe 18 Mai 2011 12:59
Abia astept :D
Vreau sa-l vad la cinema dar mare pacat ca i-au scos pe Orlando si Keira , bine ca nu l-au scos si pe Depp :P
Theodor2011 pe 11 Martie 2012 19:45
CEA MAI SLABA PARTE A SERIEI, se vede clar lipsa lu: Orlando Bloom si Keira Knightley, Penelope VARZA. Sau apucat ei ERONAT sa schimbe regizorul, (Gore Verbinski) care a regizat perfect primele 3 parti. Se vede pana si lipsa simpaticilor Pintel si Ragetti (prezenti in primele parti)
WikdMovies pe 18 August 2011 23:59
Cel mai slab film din serie...
Cum scrie si in titlu, Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides este cel mai slab film din serie...Noroc cu Capitanul Jack Sparrow, pentru ca altfel filmul s-ar fi dus pe apa sambetei...Povestea a fost bunicica, cu toate ca a tinut ceva pana s-a ajuns la punctul culminant iar eu cred ca spaniolii mai bine ramaneau pe dinafara! Actorii au jucat bine dar nu foarte bine...Nu l-am mentionat pe Johnny Depp pentru ca in seria Piratii din Caraibe el nu este actor, el este cu adevarat Capitanul Jack Sparrow! Coloana sonora a fost acolo, dar nu a stralucit ca in titlurile precedente...Cum am mai spus, un film slabut care dezamageste si nu se ridica la nivelul celorlalte filme din serie iar nici Sparrow nu straluceste asa de mult ca in celelalte filme...
Intradevar, Pirates of the Carribean: On Stranger Tides este un film bunicel si nimic mai mult, dar pentru seria Pirates of the… citeşte

iiii pe 30 Mai 2011 16:23
hehe
vreau si eu sirene... multe sirene , dar sirene cuminti
MirceaCeaTanara pe 28 Mai 2011 20:36
Banii pentru bilet au fost cheltuiţi cu mult cap, merită, mi-a plăcut mult. Are de toate: acţiune, comedie, dragoste şi Johnny Depp!
Blu3sky pe 28 Mai 2011 14:06
dezamagitor.. deja filmul incepe sa isi piarda din farmec
b3lla pe 21 Martie 2010 15:02
ce pacat ca orlando si keira nu mai joaca....in fine, dar ma bucur ca va juca penelope. interesant
madalyna_girl pe 28 martie 2010 18:00
pacat...fff pacat.....eu chiar am plans la ultima parte..cand a murit will.....sau cand si luat ramas bun de la elizabeth........astept acest film . Dar sunt curioasa penelop va juca si ea , dar in ce rol ?
WinnieR pe 27 martie 2011 15:22
Va forma un cuplu cu Jack Sparrow.Ceva de genul :D
Rose pe 24 Mai 2011 12:45
L-am văzut ieri, mi-a plăcut foarte mult, Johnny e genial, ca de obicei. Acţiunea a fost foarte palpitantă. Nu le-am simţit lipsa personajelor interpretate de Orlando Bloom şi Keira Knightly.
pinkpanther15 pe 30 iulie 2011 21:08
sincer eu le-am simtit lipsa!! orlando si keira jucau foarte bn ...
alexaa pe 21 Mai 2011 18:35
captivant
un film mult mai bun decat precedentele (lipsa omului caracatita cu tentacule imbibate de edem mucos a fost de bun augur) . un film ce creeaza o lume impresionanta(ajutat ,desigur de efectele speciale inedite) cu personaje noi si foarte bine gandite , interpretate de asemenea cu multa maiestrie.foarte multe elemente noi si interesante care ridica mult calitatea filmului ,facand din aceasta a 4 a parte probabil cel mai bun film al seriei.lipsa lui orlando bloom nu s-a simtit,totusi o poveste de dragoste trebuia sa existe ,dar accentul cade mai mult pe actiune si pe conturarea personalitatii ( daca mai era nevoie) lui Jack Sparrow. bravo, mai astept inca unul.
haimodelu pe 21 mai 2011 22:40
Complet gresit, Davy este cu mult peste Blackbeard iar absenta lui Orlando Bloom chiar se vede.Actiunea pe mare lipseste si lipseste povestea secundara
nemesdaniela pe 2 iulie 2011 20:46
@ haimodelu ...eu zic doar ca nu te-ai uitat atent nu lipseste nici o poveste secundara....sira si tipul acela sunt acum in planul secund...si da de acord thanks god ca omulcaracatita a murit in partea 3 ca nu mai puteam sa-l vad ;))...mie una mi-a placut..desi efectele 3d au cam lasat de dorit
bogdanuuu pe 15 Aprilie 2010 20:29
imi pare rau ca Orlando si Keira nu mai joaca in film.Dar eh ce sa ii faci.Ori cum de abia il astept.Cred ca vi unul dintre cele mai bune filme din 2011.Johnny e un actor foarte talentat.Si nu ne va dezamagi deloc....akum nu ne ramane decat sa asteptam si sa speram ca se va ridica pe masura celorlalte 3 filme.
incaunu1 pe 04 Ianuarie 2011 10:03
Cea mai mare prostie e sa-i lasi pe toti sa comenteze in voie pe interneturi. Asta fiind si singurul deficit al acestei dimensiuni!

Ati imputit si interneturile cu prostia baaaa!

Parca ii pasa cuiva ce cred niste curci bete si cu spume la gura de la atatea pareri, si impresie. Va satisfaceti reciproc, si cinemagia va ofera un spatiu in care ultimii "cinefili" care isi coboara filmele de pe torenti isi dau cu crezu.

Hai satar, si s-aveti parte numai de necazuri!

radudte pe 31 ianuarie 2011 15:35
Incaunu1 esti de-a dreptul un cretinoid cu diploma. Asta nu ar fi o problema deoarece mai sunt multi ca tine, problema ta este ca nu-ti recunosti starea in esti si ai o parere mult prea denaturata despre tine si cultura ta cinematografica. Te crezi ultimul cuvant in materie de cinematografie si nu faci altceva decat sa jignesti oamenii care au mai mult sau mai putin o cultura cinematografica. Esti jalnic si increzut, per ansamblu un om de nimic, un fel de vierme :))
danok pe 20 mai 2011 10:50
actiunea este incitanta; efectele fara cusur , comedia e la ea acasa ; eu i-am dat 10 si va recomand tuturor sa mergeti sa il vedeti
JojoB pe 05 Noiembrie 2011 17:57
iei
ma bucur ca a ramas inca un film foarte interesant de urmarit....nu te plictisesti, actiune , umor, bineinteles personajul lui Jack Sparrow ii cel mai interesant de urmarit si sa fim sinceri el ii baza in toate cele 4 filme....nu pot spune ca imi era dor de Bloom sau Kiera...mi-a placut filmu pt a fost mai multa actiune, aventuri si mai putin romance ...oarecum :P
claudiu-daniel-lugoj pe 30 Octombrie 2011 17:39
Mie unul nu prea mi-a placut,in afara de peisajele superbe si efectele speciale bune nu prea vad nimic deosebit la acest film.Din punctul meu de vedere scenariul este foarte slab insa regia este buna dar cam atit.
Octaz pe 07 Septembrie 2011 23:54
Genial, aproape perfect, nu are cum sa nu iti placa Piratii din Caraibe, mai ales cu maestrul Johny Depp in distributie.Le urez la cat mai multe filme producatorilor si la multi multi ani pentru "Descoperitorul Fantanii Tineretii", genial gandite ultimele fraze din film, urmariti si veti vedea la ce ma refer.Sa mai continui cu Penelope Cruz? Hmmmm,mai bine nu! Va va convinge si singura :) Totusi am o obiectie de facut, o greseala pentru mine cel putin de neiertat: punctul culminant, cel care ar fi trebuit sa iti creeze fior, acel punct de maxima tenisune si dramatism, a fost tratat foarte superficial fapt ce m'a facut sa intuiesc ceea ce s'a pus la cale, ma refer la faza cu cupele din final, dar se trece cu vederea :). Per total, fara doar si poate filmul s'a ridicat la asteptarile mele si cred, ale tuturor. Mie unul mi'a placut mult si vreau sa mai vad filme in viitor.
P.S.: Cum… citeşte

mtraianc pe 20 August 2011 02:07
7/10
bun ,merita vazut ,partea cu sirenele a mai ridicat calificativul
iri_gh86 pe 19 August 2011 09:04
Nu s-a comparat cu celelalte 3 parti alea au fost mult superioare. Si s-a simtit lista lui Orlando Bloom, Keira Knightley si la mai multi actori care erau foarte amuzanti.
mik_ta_monik pe 29 Mai 2011 10:02
Like, like, like...mai ales partea cu sirenele:)...Depp mai amuzant ca oricand, desi primele 2 parti mi-au placut mai mult...
mariuscrysti pe 22 Mai 2011 20:48
bun
este un film asteptat dar nu le-a intrecut pe celelalte ma asteptam la ceva mai bun .
deep ca de obicei joaca impecabil si da ce e mai bun .
cred ca merita 10 lei sa vezi filmul la cinema (atat e la craiova) si apropo coloana sonora e bestiala

takieni pe 2 iunie 2011 12:00
Coloana sonora e cam singura care aminteste de aventura, suspans, exotic, umor si tot tacamul pe care le asteptam dupa cele trei parti mult mai reusite.
nemesdaniela pe 2 iulie 2011 20:47
10 lei?....tare aici e 21 ;))
RoxC pe 21 Mai 2011 14:40
Mi-a placut, nu a fost atat de bun ca si celalalte dar cand e o sala plina de oameni care sunt interesati si care rad, totul e mai frumos.
amadeus72 pe 21 Mai 2011 13:15
:D
Foarte tare filmul merita vazut...l-am vazut si eu pe 19 mai efectele 3D au fost excelente
doinarac pe 21 Mai 2011 12:44
joaca de-a piratii
Peisaje frumoase!

Amuzant , poveste buna pentru copiii peste 12 ani cum scrie in prezentare, ,....!
Mi s-a parut ca a fost facut pt ca actorii sa se distreze , sa se joace de a piratii!

Barba Neagra nu m-a speriat, asa cum ma asteptam! :-))

LoreDanna pe 04 Ianuarie 2012 21:25
Partile precedente au avut mult mai multe de oferit, intr-adevar, dar nici partea a4a nu lasa de dorit. Recunosc, ma uit de doua ori cu mai multa placere pentru Johnny Depp, fiindca ador cum interpreteaza fiecare rol.
cosmin220304 pe 29 Iunie 2011 19:17
Am văzut filmul şi mi-a plăcut la nebunie!.A fost foarte amuzant.A meritat biletul! ;) E o capodoperă filmul după părerea mea.
Go1 2 3 ... 5 6 7