Păreri Pee-Wee's Big Adventure

(1985)

Aventurile lui Pee-Wee

missphantomim99 pe 29 Ianuarie 2011 15:06
filmul asta o sa ramana mereu in sufletul meu pentru ca m-a facut sa zambesc si chiar sa rad in momente in care aveam cu adevarat nevoie. am fost atat de bolnava cand am vazut filmul asta si totusi am reusit pentru un timp sa uit de durere. e un film foarte dragut desi are la baza un scenariu relativ simplu.
klaudya_e pe 22 Martie 2010 12:33
desi are o idee simpla are ceva care te tine conectat pana la sfarsitul filmului..este primul film de succes al lui tim burton, unul din regizorii mei preferati
Vegetarian pe 14 Decembrie 2011 18:33
Este un film potrivit si pt lista : Biciclete motociclete dezavantaje - solutii : accidentari , furturi = Desi filmul asta contine multe fantezii , furtul unei biciclete il poate determina pe proprietar sa
... Mai departe este spoiler ! ! ( prezentarea deznodamantului sau detalii in plus fatza de cele din sinopsis , pt cei care au vazut filmu si vor sa isi reaminteasca doar anumite parti din el . )
citeşte

Vegetarian pe 25 august 2012 22:27
Sã nu râzi de cineva , sã nu plângi pe cineva , sa nu detesti pe cineva , sã nu admiri pe cineva , ci sã întelegi . Ne definim in functie de deciziile luate . Viata este suma alegerilor noastre . Majoritatea oamenilor gasesc placere in munca lor , in familie si in speranta ca generatiile urmatoare vor intelege mai mult . Intotdeauna a fost mai ieftin sa previ decat repari .
Mihai147 pe 20 August 2023 13:08
Vazut acum cateva zile, Pee Wee este un fel de Mr. Bean. Un alt adult-copil cu un ras molipsitor, cu o mutra hazlie. Daca mai zace in tine sufletul de copil, filmul asta e pentru tine. De curand actorul care l-a interpretat pe Pee Wee a murit, RIP. :(