Păreri One for the Money

(2012)

Face toți banii

Moody pe 07 Martie 2012 21:50
Cat de cretini ne cred producatorii de la Hollywood?
Dupa ce am vazut acest film mi-am dat seama ca raspunsul este foarte. Se vede ca nici macar nu au facut un efort sa scrie un scenariu cat de cat decent. Pe langa faptul ca scenariul este xeroxat dupa " The Bounty Hunter", actiunea filmului este trasa de par iar situatiile sunt de o exagerare extrema. Spre exemplu ca toti am reactiona zambind si ridicand din umeri cand am vedea ca masina in care trebuia sa fim noi tocmai a explodat. Si asta e doar un exemplu din multe. Mi-am dat seama ca producatorii de la Hollywood nu mai fac de mult un efort in privinta unor astfel de filme. Reteta este simpla: iei o actrita gen Katherine Heigl sau Jennifer Aniston si o pui intr-o situatie ciudata si improbabila. Si gata succesul la Box Office este asigurat. Asa ca m-am hotarat sa le propun o lista cu idei pentru urmatoarele filme:
"Femeia de serviciu" - poveste: Katherine Heigl este data afara de… citeşte

georgilili pe 13 martie 2012 11:20
hahaha fffff tare :)))))
White.Lily pe 13 martie 2012 23:02
Perfect de acord!
LucianPrl pe 08 Februarie 2012 00:07
Cel mai prost film
Mi-am pierdut 1,5 h si 27 lei pt filmul asta... este groaznic de plictisitor nu stiu de unde dracu are nota de 7.5 poate de la cretini care voteaza fara sa fi vazut filmul. este GROAZNIC! Nota de pe IMDB este foarte mare pt porcaria asta... "Face toti banii" , nu merita nici efortul sa il descarci de pe torente
maria6632000 pe 9 februarie 2012 11:31
Daca nu ti-a placut tie nu inseamna ca-i prost :)
bizonul pe 14 ianuarie 2016 07:44
Bun - ne bun, dar aici la Pro Tv. chiar ne ingrozise pana de curand cu idioteniile serii de genul "Masterchef", "Sunt celebru scoatema de aici, "Vedete la apa", "Ferma vedetelor" s.a. ce ingrozeau iubitorii de filme. Si parca nu era destul , inclusiv Antena 1 , copiase modelul si din "In puii mei", "Iadul bucatarilor"sau "Serviti va rog" nu se opresc.
sarrpe pe 14 Februarie 2012 23:52
Tocmai am venit de la film... nota 5... asta pt k am reusit sa zambesc de vreo 2 ori, asta mai mult k radea una in sala si ma amuza rasu ei )))
georg123 pe 18 februarie 2012 18:22
nu cred ca e asa rau!!:((
sarrpe pe 18 februarie 2012 21:12
nu am zis k e rau, am zis k nu e amuzant. m-am uitat la el pt k aveam chef de o comedie...
anca_11 pe 15 Februarie 2012 00:39
un filmusor
Ma asteptam la ceva mai mult ...insa... :-( ................................................
Sorin87 pe 04 Martie 2012 16:14
Frumos filmul!O comedie care te relaxeaza,avem si faze pline de actiune,care pana la urma se transforma tot in faze comice.Merita vazut!
the_andreea pe 5 martie 2012 12:52
Tare stresat trebuie sa fii sa te relaxeze o asemenea prostie!
gurti pe 07 Februarie 2012 13:51
lol...au ramas astia fara subiecte
e cam acelasi lucru cu the bounty hunter cu gerard butler si jennifer aniston
bzzstar pe 10 februarie 2012 21:05
spuneti mi si mie cum sa l descarc va rog
Dacianus pe 14 februarie 2012 19:56
As fi vrut sa fie cam acelasi lucru, fiindca ala mi-a placut. Dar nu prea, din pacate.
klaryna86 pe 28 Septembrie 2011 12:19
din trailer pare interesant filmul,as vrea sa il vad
bloodhound pe 02 Iulie 2012 12:09
aoleu ma dor ochii
vaii ce porcarie de film ,offf,de ce m-am uitat?
GeorgeGeo2011 pe 11 Martie 2012 14:41
Prost
Unul din cele mai proaste filme care le-am vazut in ultimii 2 ani
emi4bt pe 05 Martie 2012 13:41
NASHPA
slbut RAU..... sincer ma asteptam la ceva mai bun . Katherine Heigl nu i sta in postura decat de actrita in roluri siropoase
Manusa pe 19 Martie 2012 08:55
Cam slab filmul, mie unul nu mi-a placut. Are actori foarte buni in distributie dar nu a fost reusit.
robywolf19 pe 04 Martie 2012 15:16
Un film slab !!! Nici unui copil de 5 ani cred ca nu i-ar putea place acest film!
malasi pe 10 Februarie 2012 18:42
Cred ca e bun acest film,deoarece este si crima si thriller
cosmi24 pe 24 Decembrie 2011 19:27
Sper sa faca toti banii .... :D il astept cu nerabdare !!!!
georg123 pe 27 ianuarie 2012 19:29
da si eu !!!
jackalphonse pe 11 februarie 2012 20:39
maiiii adrian cu 6 cifre, vezi-ti de treaba ta cu sit-urile de doi bani
geronada pe 01 Octombrie 2011 20:00
cred ca o sa fie foarte tare !!! il astept cu nerabdare !!!!
KarGo pe 17 Iulie 2012 05:07
Un pic de actiune si multa lalaiala. Povestea pare scrisa de o femeie de serviciu in pauza de masa, fazele ce se vor amuzante bat spre penibil, iar Katherine Heigl joaca acelasi rol pe care il joaca mereu. Pe scurt, pierdere de timp.
dmenshop pe 17 Mai 2012 00:10
Din punctul meu de vedere este o comedie nereusita. Pacat!
K. Heigl este una din actritele care ne-au inveselit in ultimii 2-4 ani in filmele ce le-a jucat. Sper ca urmatorul film pe care il alege / accepta sa fie mai inspirata.

FlorinMovieFreak pe 19 Martie 2012 14:03
Cliseu ordinar
Am vazut deja "Vanatorul de Recompense" nu era nevoie sa se mai faca inca unul in varianta feminina .. lipsit de haz .. fara glumite .. si acting modest .. demn de filmele de categoria B .. Nota 4 cu indulgenta ..
emy_sinaia pe 16 Martie 2012 00:01
total plictisit
un filmulet slabut si foarte plictisitor, fara actiune deosebita sau vreo chimie intre protagonisti, as zice mai bine sa nu-l vedeti ca n-o sa va para rau
Deea2706 pe 31 Mai 2012 13:46
Good
Mi-a placut, e dragut filmul, mai ales Katherine Heigl, filmul nu este chiar cine stie ce, dar totusi e bun pentru o dupa-amiaza plictisitoare!
claudelina pe 06 Aprilie 2012 18:53
O prostie de film.Imi pare rau ca m-am uitat la el,m-a atras doar ca joaca tipa din grey's.
catasmile17 pe 04 Martie 2012 21:19
Un film cam slbut,..... sincer ma asteptam la ceva mai bun !!
xerses pe 04 Martie 2012 20:52
Un film pe care il vezi de curiozitate, dar dupa care ramai cu ceva dezamagire.Unde-i comedia?
cosmin_kedii pe 24 Februarie 2012 12:21
Nu am citit cartile dar pot spune doar că mi-a placut filmul, a fost amuzant, distractiv şi interesant.
georg123 pe 4 martie 2012 21:14
e foarte dragut filmul e palpitant dar si amuzant !!!!
Just.A.Smile pe 15 Ianuarie 2012 21:37
3 actori din Grey's Anatomy in acelasi film .......inseamna ca o sa fie un film demn de vazut:X
Beatryce pe 7 februarie 2012 11:15
da :x
georg123 pe 4 martie 2012 21:15
care sunt cei 3 actori din GA?
tonymaestrul pe 05 Martie 2012 23:17
A fost o comedie destul de reusita. Nu se compara cu "this means war " dar totusi a meritat investitia in bilet sa merg la cinema.
VasyL pe 11 Februarie 2012 01:27
Un film bun si atat !
Mi se pare mie, e cumva copiat dupa The bounty hunter cu gerald butler si jenifer aniston ? Oare regizoarea asta alt subict mai bun nu gasea, sau duce lipsa ? Are cateva faze bune in rest e cam deja-vu !
bloodhound pe 12 februarie 2012 11:23
ai foarte mare dreptate
ellebar pe 19 martie 2012 18:28
vestea rea pt criticii filmului (mie mi s-a parut decent) este ca vor urma partea a 2-a, a 3-a; sigur vor ecraniza si volumele urmatoare, cel putin 2-3
georg123 pe 27 Ianuarie 2012 19:33
cred ca o sa fie super tare !!!!
il astept cu nerabdare !!!

ioanaa_ioana pe 29 Decembrie 2022 20:48
Nu are dinamica, ritm.
Un film nici politist nici comedie, nici altceva.

Dragos.87 pe 03 Martie 2017 22:42
Inca un film facut la duzina menit sa se mai scoata ceva bani.Multa lalaiala si faze plictisitoare pe metru patrat cu o actiune statica pe tot parcursul filmului.Nici macar o faza care sa ma amuze sau care sa ma tina curios nu am vazut,deci nici vorba de asa ceva.Multe vorbe care plictisesc ingrozitor incat te rogi sa treaca timpul mai repede.Pe Katherine Heigl care e o actrita destul de buna,am vazut-o si in alte filme mai dragute dar de data asta nu i-a iesit,deci pierdere de timp!
Vegetarian pe 16 Mai 2015 00:45
Cum sa te razbuni pe fostu'
Masini , Dezavantaje : explozibil aparent benzina . Politia sustinea ca cineva a aruncat o sticla incendiara .. !?

La National tv se numea Cum sa te razbuni pe fostu' in 15 mai 2015 .

Acest film este reluat periodic si difuzat online la National tv . A fost in 15 mai 2015 .
Putine filme sunt difuzate pe net , si reluate gratis de catre televiziuni ..

kakapiciu pe 16 Ianuarie 2015 00:43
Mi-a placut foarte mult rolul lui Katherine Heigl in acest film.
iliketosmoke_atat pe 03 August 2014 17:16
Mi-a placut
Nu inteleg dc nu aveti o impresie buna despre el eu l-am vazut la cinema si il recomand , are de toate...
tudiqu pe 18 Aprilie 2014 01:22
Nu a fost rau.O comedioara cu ceva politisti-detectivi si Katherine Heigl.Actrita a fost simpatica, dar povestea e aceeasi din alte 3 filme pe care le-am vazut.
sexygirl2 pe 14 August 2013 17:58
pierdere totala de timp foarte foarte slab mi-am pierdut 91 de min in timplul asa puteam sa vad un film care chiar merita vazut
alex_il_fenomeno pe 24 Decembrie 2012 19:23
am avut asteptari destul de mari de la un film cu nume ce au o anumita rezonanta in lumea filmului, insa din pacate nu a reusit sa convinga in toate privintele, fiind uneori destul de "tras de par", ca sa spun asa. atmosfera creata de multele momente ale filmului este chiar ciudata, insuflandu-ti o tenta biografica insa intr-un decor neasteptat, iar scenele peste care se trece uneori cu multa usurinta enerveaza in majoritatea cazurilor. merge urmarit pentru distributie si lucrurile cat de cat originale pe care le aduce, dar fara cine stie ce asteptari.
interconect_30 pe 30 Iulie 2012 04:28
Foarte comedie dar si dragoste intrun film de actiune in care protagonista principala e o femeie ,reteta buna de film !
aina76 pe 21 Iulie 2012 09:26
jalnic film
extrordinar de prost... nici actiune, nici comedie, nici subiect... nimic. citeva dialoguri, foarte mult monolog, gen naratie, se aude ce gindeste ea, ne povesteste...
sfatul meu: culcati-va sau faceti orice altceva decit sa pierdeti timpul cu un film foarte, foarte prost. nota filmului: 0.
nu merita vazut!

BestDreamer pe 16 Septembrie 2012 11:04
One for the Money nu face toti banii deloc.Aveam ceva asteptari de la film, nu pot sa mint...insa rezultatul este dezamagitor, nu ma impresionat cu nimic filmul, pe langa faptul ca actrita a jucat foarte superficial.
claudio pe 11 August 2012 22:01
nu face
prea multa mancare in filmul asta;));));))...slab...............................
fleur_de_paris pe 19 Iulie 2012 12:20
Minunat filmul.
Merita vazut!
Nu m-am gandit ca va fi atat de bun!

trusk_urg pe 23 Mai 2012 23:32
Are dragoste actiune comedie ,un pic familie are toate ingredientele unui film bun insa maniera de a povesti faptele nu da pe nimeni pe spate de aceea nu reuseste sa fie spectaculos dar este cu succes un film de vazut cu iubita(ul) duminica seara .
Krystyne pe 04 Aprilie 2012 20:03
Un film care nu e chiar pe genul lui Catherine Heighl ,dar cumva a reusit sa fie un film bun,nu extraordinar,dar bun !
zeki pe 17 Martie 2012 22:47
se petrec multe intamplari amuzante in film , nu a fost unul reusit dar nici unul prost , cam tras de par si cu un scenariu slab .....
jokers pe 07 Martie 2012 19:33
Heigl Katherine o noua comedie
la dus Heigl e super face toti bani de film in rest un film de nota 8 da un film super tare
circarul pe 05 Martie 2012 01:11
A FOST FRUMOS DAR ........NU PREA SINCER, MA ASTEPTAM LA MAI MULT DIN PARTEA EI (Katherine Heigl)
One for the Money – si doua pentru un sexi-peni-action-show | Raluk.ro - Filme, restaurante, cafenele, ceainarii, baruri din Bucuresti
[...] una m-as uita la One For The Money fara prea multe rezerve. Intr-un weekend cand ies cu un tip sau o tipa, dupa caz, la una dintre [...] citeşte
tiby022 pe 04 Iunie 2012 10:42
Pot sa spun ca pe mine m-a binedispus acest film...pana la urma asta cautam la comedii...nu trebuie neaparat sa fie capodopere. E adevarat, nu are o tema originala, nu are momente care sa te faca sa razi in hohote....insa din cand in cand iti mai fura cate un zambet, suficient cat sa-ti dea impresia ca nu e un esec si in cele din urma sa nu-ti para rau ca l-ai vazut...parerea mea. Oricum, meritul este si al lui Katherine, iar pt asta 7 consider ca ar fi destul de corect ;)
Mihai2508 pe 19 Aprilie 2012 01:04
Un film bunicel, dar care prezinta un subiect folosit si refolosit de o mie de ori. Filmul in sine este bun, insa ceea ce ii scade mult din valoare este subiectul acestuia.
tony_mondyalu pe 13 Aprilie 2012 18:38
destul de interesant acest film si cu unele faze destul de haioase