Păreri Ondskan

(2003)

Diabolicul

-aix- pe 05 Septembrie 2010 19:29
m-a impresionat foarte mult acest film. chiar se numara printre filmele mele favorite. merita vazut si revazut !! cat despre Andreas Wilson - exceptional.
il recomand cu incredere tuturor celor care vor sa vada un film de calitate !

George130 pe 05 Aprilie 2011 22:24
George130
Un filme excelent il recomand tuturor care vor sa vada un film adevarat,foarte frumos filmul nu am cuvinte.
Bulea Gabriel pe 04 Iunie 2006 01:02
Un film extraordinar! Pot spune sincer ca a devenit filmul meu preferat! Si ca idee si ca distributie nota 10 sau 5 stele (si parac tot nu e destul)
H0RR0R pe 30 Mai 2016 21:59
Excepțional și jos pălăria!
Pur și simplu excepțional, iar Andreas, jos pălăria!
xerses pe 17 Iunie 2013 16:06
Socul a fost reactia pe tot parcursul filmului, pentru ca astfel de practici se petrec in scolile cu pretentii.
fraticadiana pe 29 Octombrie 2011 00:25
superb
un film deosebit. merita sa il vedeti. m-a lasat fara cuvinte. de exceptie. recomand
goldfinger17 pe 29 Mai 2011 20:49
Da shit!
Jur ca iubesc filmul asta. Tacerea invincibilitatii si a potentei... misterul.... MAGNIFIC!
pisicuta1 pe 21 Aprilie 2020 00:44
un film exraordinar,ca mai toate filmele scandinave!
blackmore pe 17 Martie 2019 00:48
Este incredibil cat au evoluat popoare ca suedezii , norvegienii , finlandezii , islandezii sau danezii si cat de mult am involuat noi.Filmul este exceptional.Cei de la #rezist daca ar stii sa citeasca , sau sa inteleaga ceva , orice ar avea orgasme multiple.Eu fiind o fire sensibila , am avut noroc ca am vazut abuzurile D.N.A.-ului din Romania a se citi Gestapo, asa ca aveam jocuri in picioare cand am vazut acest film, altfel sigur aruncam TV-ul pe geam , si era pacat de el ca am dat 2800 de lei pe el , de altfel cred ca nici nu incapea pe fereastra.Un film care trezeste emotii puternice.
lili22 pe 12 Noiembrie 2018 21:06
Merita șă cițiti romanùl lui Jan Guilllou care a fost tradus si apoi sa vedeti filmul.