Păreri Obi-Wan Kenobi

(2022)

Obi-Wan Kenobi: Întoarcerea unui Jedi

user-5bf412653c9c0 pe 27 Mai 2022 16:33
Am văzut astăzi primele doua episoade și să fiu sincer nu mă dat pe spate,am crezut că se va ridica la nivelul lui Mandalorian cel puțin,dar din păcate acțiunea e puțin cam ruginită și parcă nu reușesc să aducă acea atmosferă deosebită a universului Star Wars.Oricum serialul promite și merită urmărit.
BogdanP. pe 8 ianuarie 2024 01:15
pai ai vazut doar primele 2 episode.... de la episodul 3 incepe confruntarea cu Darth Vader care mi s-a parut reusita
bobu_fanel pe 29 Iunie 2022 17:31
Forte fare un serial foarte bun recomand..... Superb....
bloodthirst pe 21 Iunie 2022 15:14
Prea tras de par, prea la repezeala facut. Nu merita, la cata reclama i-au facut ma asteptam la ceva mai mult.
dmsteaua pe 08 Iunie 2022 11:34
După primele 3 episoade pot spune că sunt total dezamăgit. Scenariul este extrem de pueril,actori de umplutură,totul este tras de păr,dezlânat. La tot pasul sunt fracturi de logică,bine că sunt doar 6 episoade,cred că și-au dat seama și ei de penibilul filmului.
BogdanP. pe 08 Ianuarie 2024 01:24
nu sunt fan Star Wars si mi-a placut
Eu zic ca e destul de bun pentru un serial, mi-a placut eu nefiind fan Star Wars , reusit ca actiune , si epopeica confruntarea cu Darth Vader de la episodul 3 incolo , o confruntare destul de reusita , poate ca nu aveam asteptari mari dupa ultimele esecuri Episode 7,8,9 , pe langa filmele alea care au fost si la cinema, serialul asta e capodopera.
adrian_cristea_499 pe 22 Iunie 2022 17:53
Posibil Cea Mai Mare Dezamagire de Anul Acesta
Posibil cea mai mare dezamăgire de anul acesta! Așteptam cu nerăbdare această mini serie, și acum după ce am primit-o pot spune că mai bine nu exista. Scenariul e de luat în râs, multe lucruri fără sens, scene inutile, găuri, etc. Într-o scenă era o barieră și înloc să treacă pe lângă ea fiindcă se vedea clar că poate să o facă, a trebuit să o dezactiveze. Obi Wan a fost luat în bătaie de joc. Cum a putut să uite cum să-și folosească sabia? Și de unde trage așa de bine cu pistolul? Mă rog, hai să zicem că a uitat cum să-ți folosească sabia, dar problema e că în 2 zile, își revine la loc, e din nou mare Jedi. De la a nu știi să folosească sabia, ajunge la al bate pe Vader, Wow! Caracterele sunt enervante (tipa de culoare), și dezvoltarea lor este zero. Singurele lucruri bune au fost Ewan Mcgregor ca Kenobi, și câteva scene cu Vader, care… citeşte
Rytero pe 20 Iunie 2022 01:28
Nu m-au impresionat primele 5 episoade, desi potentialul era imens..
6Patronul9 pe 24 Mai 2023 18:17
Sunt fan extrem de mare Star Wars si chiar speram la mult mai mult de la o asemenea productie in care s-au intors inclusiv actorii din filmele prequels,Ewan si Hayden. Sincer a fost o mare dezamagire. Scenariu foarte slab,aspect foarte ieftin si multe scene si personaje care nu isi aveau locul. Singura scena care chiar a meritat si mi-a ramas in minte a fost ultima lupta dintre Vader si Kenobi. Foarte tare si emotionant,in principiu pentru ca nu ma asteptam sa vad vreodata asa o scena cu ei. Contrazice intalnirea lor celebra din A New Hope. Oricum ma astept la mai mult de la serialul Ahsoka,dar nu-mi fac sperante mai ales ca si sezonul 3 din the Mandalorian a fost de cacao.
catalin_cj pe 13 Octombrie 2022 12:29
Dezamagitor
Dintr-un lung metraj extrem de asteptat si cu un potential imens a iesit un serial fasait cu mari carente. Pacat!
vulcano pe 09 Iunie 2022 09:26
Dupa 4 episoade sunt f multumit , intalnirea dintre Vader si Kenobi tare , puterea lui Vader colosala ...

Film - Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi