Păreri Nowhere to Run

(1993)

Fără scăpare

gabrielvilcu pe 21 Noiembrie 2009 01:20
de la gabriel
sa nu uitam ca filmele lui jcvd nu sunt numai bataie sa nu uitam ca majoritatea neau sensibilizat,asta e unu ,ca si lyon heart si etc,NU SE MAI NASTE,BRAVO DE LA MINE E CAPODOPERA
roxxy pe 05 Martie 2010 18:31
un film care are de toate:actiune ,drama,putina comedie,romantic,iar Van Damme e sooper:x
cezarika21 pe 09 Iunie 2014 06:35
Un film de acţiune obişnuit
Un deţinut evadat se oploşeşte la o fermă unde ajută o tânără văduvă cu doi copii să-şi apere pământul de un afacerist ce vrea să i-l cumpere pentru a construi acolo un teren de golf. Evadatul trebuie să lupte atât cu echipa de şoc a afaceristului, cât şi cu şeriful local, care este îndrăgostit de văduvă.

"Nowhere to run" este unul din filmele lui Van Damme cu un scenariu ceva mai elaborat şi cu actori mai cunoscuţi. Filmul este interesant de urmărit de fanii filmelor de acţiune, dar conţine des-întâlnitele clişee ale genului (urmăriri de motociclete, bătăi numeroase, poliţişti abuzivi etc.). Nu iese cu nimic în comun faţă de majoritatea filmelor de acţiune.

cosmin742000 pe 24 Iulie 2017 08:46
O mizerie ca orice film cu Jean Claude Van Damme...............
bizonul pe 24 iulie 2017 16:28
Filmul este bunicel , filmat pe cand Damme era mai tanar si cu vino' ncoace. Mai tarziu el devine un grobian veritabil, cu un "buboi" in frunte de mai mare "frumusetea" depasindu-l in uratenie chiar si pe Arnold. Cei doi, la spagaturi, lectii de culturism , sunt buni. La filme, categoric nu.
eduard_stratan pe 26 iulie 2021 12:14
Cosmine ce bine ca te-au blocat pe acest site! Apoi în 2019 te-ai întrupat în blackmore si ai mai bântuit site-ul înca vreo 2 ani pâna te-au blocat din nou!
FreakDoll pe 20 Iunie 2009 20:05
Bunicel filmul, iar pustiul este un scump, iti vine sa-l mananci!!
kakapiciu pe 26 iunie 2010 17:29
:)))))....mdah
arcasistul12 pe 9 ianuarie 2012 05:40
:)) thebestdanny51 pt mai multe :*
MNarcis pe 20 Ianuarie 2012 21:17
Cel mai vizionat film cu Van Damme de catre mine........un film frumos cu actiune buna (are si o faza cu 3 dialoguri destul de amuzante); pt anul acela ramane un film bun cu Van Damme!
Dragos.87 pe 04 Martie 2017 12:24
Am revazut si filmul asta de curand.Parca nu pot sa ma satur sa il privesc pe Van Damme in astfel de roluri.Un scenariu bun insotit de o frumoasa poveste de dragoste nu atat de profunda ce-i drept dar destul de reusita.
Vegetarian pe 06 Octombrie 2012 00:45
Este un film potrivit si pt lista : Case - Probleme , solutii = incendiu

Este un film potrivit si pt lista : Masini , Dezavantaje : masina implicata in accident , un alt participant la trafic se duce sa dea o mana de ajutor si se trezeste
...Spoiler ! ! ( prezentarea deznodamantului )
citeşte

CANTALUP pe 6 octombrie 2012 16:27
Intotdeauna a fost mai ieftin sa previ decat repari . Cine ajunge sa se vaite , sa fie nemultumit , inseamna ca sa zgarcit sau a gresit undeva . Desteptul învata din greselile altora , iar prostul nici macar din greselile lui . Inteleptul cedeaza . . Dintro carte ramai cu replici . Dintrun film ramai cu imagini .
H4cK3RuL pe 23 Mai 2016 20:45
Un excelent filme, care nu trebuie ratat... prea tare.
cosmin_kedii pe 22 Martie 2013 18:36
Un film excelent în care Jean-Claude Van Damme a demonstrat marele sau talent alternativ de acțiune și emoție.
FuckOffn1 pe 30 Ianuarie 2011 02:32
primeste un 5 pentru ca imi ador copilaria.

este slab filmul... celebrul jcvd, rezolva situatii extreme doar cu o pereche de ochelari si ceva indemanare.

Salbaticul pe 23 Ianuarie 2023 01:45
Nu prea am vizionat film cu Jean-Claude Van Damme pe care să nu mi-l placă. Foarte bun și băiatul, fratele lui Makaulay Culkin. Acestui film îi dau nota 9. Să ne trăiești, maestre,Jean!
user-63b02ad8a0ee8 pe 19 Ianuarie 2023 22:46
Un film foarte bun dintre cele in care joacă Van Damme....! Apărut la începutul anilor "90, are culori și lumini intense și personaje și o poveste bine definite : oameni buni , oameni răi ....Polițistul corupt , afaceristul hrăpăreț , zbirii , mamă tânără , văduvă și neajutorată ,salvatorul pribeag ...
Fratele lui Macaulay Culkin, Kieran Culkin face un rol EXCELENT
Filmul NU este propriu zis un film de acțiune ,ci un film de familie sau un basm modernizat , actualizat .... care se adresează TUTUROR categoriilor de vârstă indiferent de gen : M sau F ..... Filmul conține : rivalități in amor , scene fierbinți între EL+EA , dar și momente de candoare infantilă și umor.
Sunetul este EXCELENT ,și ajută mult în a atrage spectatorul in poveste : vocile personajelor se aud bine , muzică de fundal este plăcută (ea ajută, împlinește și… citeşte

flory_cool pe 18 Noiembrie 2018 09:52
Trebuie să recunosc, a fost foarte fain! La fel ca întotdeauna, Van Damme a făcut un rol foarte reușit!
blackmore pe 03 Iulie 2020 02:00
Un film jenant ca orice film cu Jean Claude Van Damme
eduard_stratan pe 26 iulie 2021 12:14
alin_iliescu pe 25 Ianuarie 2015 23:59
intrebare
pe care apas fratele meu sa vad si eu filmu ca stau de o ora si ma tot uit de sus in jos ??