L-am vazut . Un film Horror/Thriller din 2024 cu o poveste poate banala pentru ca de-a lungul aniilor sau facut multe de gen pe tema spiritelor dar acesta are ceva mai ,,altfel '' deosebit si nu tipica poveste cel putin nu pentru mine .Un film cu o poveste interesanta , o alta abordare despre spiritele rele dar cu toate asta nu este nici extraordinar .Ideea si povestea in sine este buna ,actoria chiar foarte buna , actiunea in schimb mai slabuta . Mult suspans , efecte putine dar atmosfera buna .Nu este un film horror intens doar cateva accente bazandu-se mai mult pe atmosfera .Cu toate acestea a meritat vazut pentru mine , un thriller cu cateva elemente horror bunicel l-as descrie .ii ofer nota 7 ( finalul a fost cel mai interesant dupa mine in sensul de actiune ).
Halle Berry într-o interpretare foarte bună. Ea nu este o aparție constantă a filmelor de groază, dar atunci când pătrunde în acest gen, se descurcă admirabil, iar acest lucru este cu siguranță valabil și în cazul filmului de față, unde ea trebuie să meargă în balans pe o funie, astfel încît să fie credibilă atît ca mamă devotată, cît și să lase un element de îndoială publicului cu privire la starea ei psihică.
O familie este bîntuită de ani de zile de un spirit malefic. Siguranța lor și a celor din jur este pusă la îndoială atunci cînd unul dintre copii se întreabă dacă răul este real.
Cei doi tineri care-i interpretează pe fiii ei au prestații remarcabile, Daggs fiind deosebit de bun în rolul rebelului Nolan. O mare parte a peliculei se învârte în jurul lor, iar Daggs și Jenkins, în ciuda vîrstei fragede,… citeşte