Păreri Muyeong geom

(2005)

Shadowless Sword

Haruka pe 24 Martie 2010 14:36
Inca unul din filmele asiatice cu arte martiale si eroi imbatabili. Firul epic al filmului e placut, simplist si plin de aventuri si la sfarsit nu lipseste morala coreeana.
craciunioan pe 06 Iunie 2012 06:46
Film Istoric ????
Pai eu credeam ca doar la noi se vindeau și se asasinau aiurea pentru tron. Dar ce sa vezi ....și la ei. Are și puțin SF când zboară , dar la final ești plăcut surprins de ultima lupta.
irimescuirinel pe 04 Ianuarie 2012 02:31
Foarte Bun..
Pentru pasionații de arte martiale este un film foarte bun cu o intriga suportabila. Pentru ceilalți un film care merita văzut , mult mai bun decât alte filme de același gen.
spriamarierose18 pe 15 Februarie 2011 13:32
E unul din filmele de top gen wuxia. Poate ca subiectul a fost simplist, sau ne-am obisnuit noi ca filmele coreene sa aiba un scenariu stufos...nici nu stiu daca punctul pentru 10 l-a pierdut din aceasta cauza. Coregrafia luptelor a fost bine pusa la punct si cu miscari inedite, filmate evident excelent , efectele speciale multe si de foarte buna calitate. Filmul reuseste sa te aduca in stare de imponderabilitate si sa uiti pentru 104 min de toate problemele vietii personale. Desi vizionat pe internet cu o imagine ce lasa de dorit, cred ca totusi punctul de 10 l-a pierdut la imaginea uneori prea intunecata (necesara de altfel in momentele in care efectele speciale inunda ecranul ) Ma gandesc aici la Eroul ( care pentru mine nu are egal ca realizare imagistica) unde scenele care abundau de efecte speciale erau luminate feeric de lumina soarelui...Oare cum le-o fi iesit chinezilor ?
citeşte