Păreri Much Ado About Nothing

Mult zgomot pentru nimic

cosmin742000 pe 28 Februarie 2013 14:31
O ecranizare moderna destul de reusita dupa William Shakesperare
alex_il_fenomeno pe 29 Decembrie 2011 22:09
a fost un film extraordinar , cu un aer de epoca , insuflat datorita faptului ca filmul este inspirat din opera cu acelasi nume al romancierului si dramaturgului Shakespeare . marea surpriza apare chiar de la inceput , datorita distributiei remarcabile , din care putem aminti nenumarate nume Kate Beckinsale , Kenneth Branagh, Emma Thompson, Denzel Washington sau Keanu Reeves . desfasurarea respecta in totalitate opera autorului , cu aceste conflicte atat de puternice . cred ca este un film ce se merita vazut cel putin o data in viata !
Eb00kie pe 29 Ianuarie 2012 10:47
Singura parte care a meritat a fost aia in care Benedick striga ca o pasare si toti ailalti trei mimeaza o pasare. A fost haios, dar nu pot spune de ce. Restul a fost o porcarie exagerata care nu se ridica nici pe departe la grandoarea adaptarii BBC
not.Who.you.think pe 09 Aprilie 2010 01:19
O buna productie britanica, un film adaptat dupa o piesa de teatru. Subiectul si distribtuia atrag foarte mult "sexul frumos" si cu siguranta il binedispune.
Spikos pe 03 Mai 2013 08:17
O binecunoscuta piesa de teatru a lui Shakespeare ecranizata in regia lui Kenneth Branagh cel care a realizat o ecranizare si dupa Hamlet , eu zic , mai reusita ; aici , tineretea , exuberanta , viata usoara fara griji , predispozitia permanenta la aventuri galante in decorul specific , insorit , al Italiei , toate sunt redate firesc , usor , rezultand un film bun , ce poate fi urmarit nu numai de snobi ; nota 7 .
DragonMaster pe 25 Noiembrie 2012 23:32
Clasic
Este un film bun care este inspirat din opera lui Shakespeare si sunt bucuros ca in sfarsit am reusit sa il vad.Este o comedie romantica cu nume mari iar pentru o vizionare nu strica.Nota oferita acestui film este 7.
margott pe 06 Decembrie 2012 22:19
Nu cred ca i-am vazut pe Emma Thompson si pe Kenneth Branagh in niste roluri mai frumoase ca in filmul asta. Pur si simplu ti se lipesc de suflet.
Iulidesprefilme pe 05 Februarie 2013 21:52
Un regal actoricesc! Cel puţin şapte nume celebre!