Păreri Mission: Impossible

(1996)

Misiune: Imposibilă

tibijuve pe 23 Decembrie 2010 17:51
Consider ca este cel mai bun din seria Mission:Impossible pentru ca este foarte realist si verosimil pentru ca obiectul misiunii o reprezinta o simpla discheta cu informatii secrete despre agenti secreti si nu cine stie ce virus mortal sau schitele unei arme nucleare. Poate ca sunt putin subiectiv, dar interpretarea lui Tom Cruise nu mai are aceiasi stralucire in MI 2 SI MI 3.
spanac2015 pe 11 noiembrie 2011 12:03
acuma asteptam 4 sa vedem cum e
Radu1711 pe 03 Noiembrie 2009 23:56
radu1711
mi-a placut filmul pt ca imi aminteste de vremurile de atunci cum se faceau filmele, nu cu efecte speciale asa sofisticate
daron75soad pe 21 Decembrie 2011 22:51
Destul de bun filmul, dar faza in care explodeaza elicopterul e cam trasa de par:)
emy_sinaia pe 14 Februarie 2012 20:00
Tare rau
Super actiune, super distributie, cu toate ca unele cascade sunt trase de par, fac parte din film.
Manusa pe 16 Decembrie 2011 17:09
Un film care are o actiune destul de interesanta, cu tradari, explozii.....un film care mi-a placut.
xtianayo pe 24 August 2009 19:46
Super filmul ... mie mi-a placut. Iar Tom Cruise a jucat destul de bine :)
Ammelie pe 16 Ianuarie 2012 11:24
Mission: Impossible (1996)
Un film de actiune deja clasic. Nimic de reprosat, pentru mine se incadreaza in categoria filmelor clasice simple si la obiect, cu scene puternice si cu un twist obligatoriu. Insa nu mai mult. 7/10
alex_il_fenomeno pe 23 Noiembrie 2011 19:16
un film reusit , si de asemenea si cel care avea sa deschida drumul faimoase trilogii "Mission Impossible" , una dintre cele mai apreciate francize chiar si in ziua de azi . cred ca numele spune totul ; protagonistul , interpretat atat de bine de catre Tom Cruise , trece prin situatii din cele mai diverse , care merita pe drept catalogate drept "imposibile" . desfasurare excelenta , ritm foarte bun , dar si o distributie de exceptie ( din care nu il pot trece cu vederea pe actorul romana Marcel Iures , ce are o prestatie excelenta ) . merita vazut , si nu doar o data .
mihaelatoma pe 04 Iulie 2011 12:36
Un film de spionaj bun cu o distributie pe masura Tom Cruise mereu surprinzator de bun.
psihologu pe 15 Aprilie 2010 08:03
Tom Cruise este unul dintre actorii care sunt facuti pentru genul acesta de filme, m-a surprins placut cu fiecare aparitie in toate partile..........
whiteshark pe 18 martie 2011 16:38
bun
forever_young_ pe 11 Aprilie 2020 17:29
un film de actiune cu Tom C. ...e un film de actiune cu Tom C. :)))
Matrix pe 10 Octombrie 2003 09:05
In afara de coloana sonora care e beton filmul e zeroooo.
emy_sinaia pe 14 februarie 2012 20:03
la ce dracu de film te-ai uitat, ca esti praf cu capu' ?
cezarika57 pe 06 Iulie 2018 22:44
Film mai muly decat interesant. Inclusyv gaselnita ca Jim Phelps (seful echipei M.I. din serialul tv) se plictiseste deviata de spion si vrea sa tradeze. Foarte buna secventa cu lupta in Tunnelul Canalului De rememorat ca tunelul fusese inaugurat cu 6 ani inaintea aparitiei filmului.
GeorgeLeurzeanu pe 10 Iunie 2017 14:56
Un brand al filmelor cu spioni de mare succes
Mission Impossible este unul dintre cele 2 branduri de succes ale filmelor de actiune cu spioni. Nivelul de suspans este foarte inalt avand o intriga ceva mai misterioasa decat alte filme din aceasta categorie. Actiunea nu este chiar una exploziva ca in cele cu James Bond dar exista si are si ea cateva faze clasice “trase de par”. Muzica este un trademark binecunoscut si se potriveste de minune. Actorii nu impresioneaza si nu sunt create personaje prea interesante insa ramane un film cu spioni care nu trebuie ratat.
daniela_gorincioi pe 17 Iulie 2016 10:09
Mission Impossible 1
Foarte bun film. Te ține și în suspans http://danielagorincioi.blogspot.md/2016/07/misiune-imposibila-1996-film-de-actiune.html
Sorin87 pe 27 Decembrie 2015 09:46
Mi-a placut mult de tot filmul de actiune, mai ales faptul ca este din 1996
nick-azh pe 10 Aprilie 2014 22:02
Misiune: Imposibila
Primul film din seria "Mission: Impossible" mi se pare cel mai bun.Tom Cruise in mare forma, iar Jon Voight nu este mai prejos .M-au impresionat scenariul bine gandit, intorsaturile de situatie, suspansul de nelipsit, dar si efectele care nu au fost rele. Il recomand tuturor iubitorilor filmelor de actiune si spionaj. NOTA 9/10.
Infinity pe 08 Septembrie 2013 19:10
Mission: Impossible (1996)
Spionaj, actiune, confuzie, deghizari... Un film bun, cu un scenariu bine pus la punct si cu o distributie pe masura. Merita vazut.
Iulidesprefilme pe 06 Martie 2013 19:57
Acţiune din plin şi efecte speciale îndrăzneţe...
AndreBlack pe 28 Decembrie 2012 09:38
O sa fiu scurt si la obiect : foarte bun filmul . Merita neaparat sa-l vezi !
Tyybi1 pe 06 Septembrie 2012 09:23
Distributia este ok, actiunea interesanta...deci filmul este foarte bun.
deadlord pe 01 Septembrie 2012 21:21
Un film superb. Scenariul este foarte bine scris si filmul este foarte bine regizat.
KarGo pe 04 Iulie 2012 01:58
Primul din serie si cel mai bun dupa parerea mea. Asta are un scenariu foarte interesant si bine gandit, momente de suspans, putina actiune, intorsaturi de situatie si un acting bun atat din partea lui Tom Cruise cat si din partea lui Jon Voight. Pacat ca restul s-au concentrat prea mult pe efecte si actiune lasand la o parte tensiunea si neglijand scenariul. Pentru iubitorii de actiune&spionaj cat si pentru fanii lui Tom Cruise recomand cu incredere acest film.
radu3455 pe 07 Aprilie 2012 12:10
un film foarte reusit ce avea sa deschida celebra serie Mission Impossible,iar Tom Cruise a jucat extrem de bine
catasmile17 pe 04 Aprilie 2012 23:30
Un film cat de cat bun ;) Se putea si mai bine :D
nota 8

Octaz pe 20 Februarie 2012 02:03
Un film ce avea sa inceapa o serie fantastica plina de adrenalina si senzatii care iti taie rasuflarea. Parca fara Tom Cruise, tatal seriei, nu prea m'ar fascina deloc. Nu as vedea pe nimeni in locul lui capabil sa dea atata credibilitate personajului si sa ne starneasca atentia atat de mult. Incep si eu sa vizionez seria abia acum, spre rusinea mea... Vad in aceste filme, un gen de actiune care imi place, care ma atrage si care ma pune sa gandesc. Adevaratul motiv care m'a impins spre ea, este cel de'al 4'lea film recent aparut care mi'a placut "Ghost Protocol" film mai bun pana acum.
AlexandruDragosStegaru pe 23 Ianuarie 2016 18:51
Mission: Impossible
Rippa pe 23 Februarie 2014 13:00
Tom Cruise ..cel mai tare actor si cascador inca se tine bn..cu toate ca are 50 de ani
KretaKer pe 07 August 2012 22:20
dxgzdfnhffffffffffffffffffffffffffffffffffggdhfngnvhjhhfhhhhhhhhfhdxurjdrtfhnxtfnjmtxgrnx
Pavel.F pe 12 Iulie 2012 14:31
vicecity8 pe 02 Februarie 2011 15:26
super mijto filmu l-am vazut si al cinema si acasa pe DVD i-am dat nota 10
mjBIANCA pe 12 Iulie 2010 12:22
un film de actiune cu actori buni si melodia reprezentanta nu mai spun a facut furori ...eu ii dau un 8
micsa9124 pe 05 Octombrie 2011 19:56
bun film
ii destul de bun filmu ,merita vazuta ,nu o sa regretati
legolas05 pe 03 Noiembrie 2010 19:47
nu este chiar foarte bun.....insa sa te uiti o data la el merge....
andystarx pe 16 Februarie 2018 13:03
Nu stiu de ce,dar dupa ce am vazut partile 3,4 ,aceasta prima parte care in mod normal trebuia sa fie cea mai buna,mi s-a parut mai slabuta ca acelea ! Oricum pentru cei pasionati de spionaj si fani ai lui TOm,merita o vizonare !
Dragos.87 pe 14 Octombrie 2017 19:35
Ma asteptam la altceva mult mai spectaculos.Intr-adevar este un film de actiune bun cu efecte reusite dar care are insa un scenariu modest.Nu strica o vizionare.
chrissT pe 14 Septembrie 2012 14:15
este un film care pentru mine, cel putin, ramane la limita dintre bun si slabut. are un scenariu destul de bine gandit iar Tom Cruise face un rol de exceptie, singura problema fiind actiunea, care e un pic confuza.. cu greu am reusit sa-mi dau seama ce se intampla de fapt. pe final parca devine un pic mai limpede.
kakapiciu pe 20 Septembrie 2011 19:06
Final spectaculos, mi-a placut foarte mult numai ca mi sa parut cam sf.
Syrax pe 09 Iulie 2011 18:42
acceptabil.....mere...un film de nota 7 cu indulgenta
alin_06 pe 14 Februarie 2010 21:44
Filmul e beton. Chiar mi-a placut filmul. Un film de nota 9
alin_06 pe 11 martie 2010 22:18
In film joaca si Marcel Iures. Uitati-va la distributie
ciobotaru pe 13 Noiembrie 2009 02:04
cel mai bun din serie
oare distributia face filmul asta foarte bun , sau regizorul ? poate chiar marcel iures !
crome pe 07 Martie 2022 22:50
Abia am reusit sa l duc pana la capat ,slab rau filmul sau oare nu e pe gustul meu ?!
ioanaa_ioana pe 04 Noiembrie 2019 17:07
Tom Cruise joaca in filme din ce in ce mai proaste. Nota 5.
niggeremall pe 16 Martie 2019 19:03
n-am avut niciodata rabdare sa ma uit la cretinitatiile astea. misiuniile astea imposibile is mult mai aproape de spionajul industrial decat ala militar sau de siguranta nationala problema e ca in spionajul industrial nu prea au acces la mijloace militare asa usor daca nu-s in legatura directa cu departamentele de aparare. si din cate scrie in rezumat, ciau nu lucra cu asa ceva nici in razboiu rece cand a fost la apogeu. am citit putina `literatura de spionaj`, `in tinerete`.
mtraianc pe 20 Martie 2012 01:04
6/10
nota 6 .. atit doar ................................................................................
cosmin742000 pe 03 Decembrie 2011 10:15
O mare risipa de pelicula si de buget si nimic mai mult....