Păreri MirrorMask

(2005)

Masca din oglindă

dinto pe 30 Martie 2009 20:03
nota 10
film cel mai interesant... am observat la film plina talentat in artist de viselor...... sunt liceu arte. vorbesc serios film super!!!
liviuneagu pe 27 februarie 2013 01:20
Ce-ai vrut să găvăneşti? N-am înțeles, dar nu contează...
ValentinaV pe 5 iulie 2017 15:13
dinto, da, ai mare dreptate, dar spre nefericirea mea, nu am mai gasit si alte film care sa i se asemene :( Pacat! Asemenea film e o provocare adevarata si ceva nou, original adus pe ecrane
Alexx pe 21 Ianuarie 2007 21:40
Despre vise si ce facem cu ele atunci cand trebuie sa infruntam realitatea
into_the_labyrinth pe 02 Aprilie 2014 02:16
Mirror Mask e, fără îndoială, unul dintre cele mai reuşite filme fantastice pe care le-am văzut. E ca un basm superb, cu decoruri mirifice şi animaţii fabuloase, în care orice este posibil, fiind o reală încântare pentru spectator. Ne sunt prezentate o lume ”reală” şi una ”paralelă” în care intră eroina, parte care mi-a amintit întrucâtva de Alice in Wonderland şi, într-o mai mică măsură, de The Imaginarium of Dr. Parnassus. Dar povestea e diferită - şi întru totul captivantă, veţi vedea. Şi are şi o morală a sa. Îi reproşez doar unele dialoguri care se voiau a fi comice în momente pe care nu le-am găsit tocmai potrivite, în rest e o realizare aparte, care merită urmărită cu prisosinţă. Finalul nu e lipsit de suspans şi de peripeţii, dar nu vreau să stric surpriza celor care nu au văzut încă filmul.
ValentinaV pe 27 Decembrie 2016 14:23
Un film superb, fara precedent! Acesta arata defapt care e avantajul unui film peste carte - in multe situatii o carte este mai buna decat filmul, se intelege de la sine de ce anume si eu sustin acest fapt adevarat, dar in acest caz deosebit, o carte despre mirror mask daca ar exista, nu ar putea niciodata sa egaleze filmul insusi. Un tribut adus cinematografiei care nu trebuie ratat!
Il recomand tuturor, indiferent de gusturi sa vizioneze acest film, macar o data :D Eu l-am vizionat de mai multe ori, dar asta numai din cauza ca e unul din preferatele mele.

cosmin_kedii pe 11 Mai 2013 18:32
Mirrormask se distinge printr-o poveste frumoasă, inteligent construit și susținut de efectele numerice de o calitate superbă